Aktualności

Dowiedz się, co u nas słychać

Okulary - Trendy na lata 2019–2020

Okulary - Trendy na lata 2019–2020

Trendy na lata 2019–2020
W roku 2019 w marcu podczas targów Vision Expo East, w której udział wzięło ponad 700 wystawców z branży okulistycznej, wyłoniło się kilka trendów na najbliższe 2 lata. Wybraliśmy kilka tych, które będą kształtować okulary w nadchodzącym czasie.

 
Zabarwienie

Tegoroczna paleta kolorów obejmuje od neutralnych odcieni ziemi (beż, zieleń, spalony pomarańczowy) do jasnych kolorów (wskazówka: neon powrócił!). Zauważyliśmy również, że kolory są zwykle bogatsze i perłowe (ciemnoniebieski, winogronowy fiolet, fuksja), z mniejszą przezroczystością. Kolekcje Etnia Barcelona i WOOW oferują style w oryginalnych kolorach.


Style

Style zmieniają się z jednej skrajności w drugą: widzieliśmy minimalistyczne cienkie metalowe ramki obok ich grubych odpowiedników z acetatu. Kolekcja Marni haute couture, która wkrótce będzie dostępna w niektórych naszych klinikach, zawiera intrygujące, duże modele, a Moleskine oferuje przede wszystkim lżejsze, delikatne metalowe modele. Póki co trend w zakresie metalowych ram nadal będzie istniał, a wszyscy producenci ram mają w swojej ofercie modele metalowe.

Przechodząc do kształtu, chociaż trend małych trójkątnych ramek jest w tym roku mniej wyraźny, wyraźne kształty geometryczne (ostre kąty, ramki kwadratowe i sześciokątne itp.) Są popularne wśród wielu projektantów, takich jak Gigi Barcelona.

Modne są style retro: wiele kultowych stylów ramek powraca z nowoczesnym akcentem. Jeśli chodzi o soczewki, zobaczyliśmy mniej lustrzanych soczewek i więcej odcieni gradientu i neutralnych kolorów przypominających lata 70.
 

Nasze typy

Podczas gdy wszystkie kolekcje miały innowacyjne style do wyboru, mieliśmy kilka ulubionych!

Oprawy marki Barcelona mają specjalne miejsce w naszych sercach. Gigi Barcelona, pochwalił się swoją nową kolekcją Beyond Capsule. Ramy wykorzystują to samo minimalistyczne podejście, z którego słynie twórca, i zwiększają ich futurystyczną atmosferę i nieco odważniejszą wizję dla tych, którzy są nieco bardziej odważni!

Barcelona wprowadziła także nową kolekcję: Titanium. Oprawy wykonane są w 100% z japońskiego tytanu, jednego z najmocniejszych i najlżejszych materiałów używanych w okularach. Jeszcze fajniejsze: każdy element kolekcji zawiera aspekt kultury japońskiej, taki jak tradycyjne kolory, minimalistyczne okrągłe kształty inspirowane filozofią Zen i ryciny przywołujące zbroję starożytnych samurajów.
 

W okularach dziecięcych Elevenparis Boys and Girls oferuje wiele nowych stylów pasujących zarówno do młodszych dzieci, jak i nastolatków. Dominują miękkie kolory, dzięki czemu dzieci mogą uprawiać najnowsze trendy. Kolekcja jest w całości wykonana we Francji zgodnie z surowymi standardami jakości.

Wreszcie nowojorskie marki nie zawiodły. DKNY powraca z ramkami inspirowanymi latami 90., a Kate Spade skupia się na kobiecych, kolorowych ramkach.
 

Myślisz o zmianie stylu lub wypróbowaniu jednego z tych nowych trendów?

Odwiedź najbliższy salon Graloptic, aby przejrzeć naszą bogatą ofertę oprawek.

Nasi optyczni styliści pomogą Ci znaleźć modną oprawę, która najbardziej Ci odpowiada.

SALONY OPTYCZNE
GRALOPTIC
Zadzwoń do nas i umów się na badanie