Okulary - Trendy na lata 2019–2020

26 lipiec 2023

Udostępnij:

Okulary - Trendy na lata 2019–2020


Trendy na lata 2019–2020
W roku 2019 w marcu podczas targów Vision Expo East, w której udział wzięło ponad 700 wystawców z branży okulistycznej, wyłoniło się kilka trendów na najbliższe 2 lata. Wybraliśmy kilka tych, które będą kształtować okulary w nadchodzącym czasie.

 
Zabarwienie

Tegoroczna paleta kolorów obejmuje od neutralnych odcieni ziemi (beż, zieleń, spalony pomarańczowy) do jasnych kolorów (wskazówka: neon powrócił!). Zauważyliśmy również, że kolory są zwykle bogatsze i perłowe (ciemnoniebieski, winogronowy fiolet, fuksja), z mniejszą przezroczystością. Kolekcje Etnia Barcelona i WOOW oferują style w oryginalnych kolorach.


Style

Style zmieniają się z jednej skrajności w drugą: widzieliśmy minimalistyczne cienkie metalowe ramki obok ich grubych odpowiedników z acetatu. Kolekcja Marni haute couture, która wkrótce będzie dostępna w niektórych naszych klinikach, zawiera intrygujące, duże modele, a Moleskine oferuje przede wszystkim lżejsze, delikatne metalowe modele. Póki co trend w zakresie metalowych ram nadal będzie istniał, a wszyscy producenci ram mają w swojej ofercie modele metalowe.

Przechodząc do kształtu, chociaż trend małych trójkątnych ramek jest w tym roku mniej wyraźny, wyraźne kształty geometryczne (ostre kąty, ramki kwadratowe i sześciokątne itp.) Są popularne wśród wielu projektantów, takich jak Gigi Barcelona.

Modne są style retro: wiele kultowych stylów ramek powraca z nowoczesnym akcentem. Jeśli chodzi o soczewki, zobaczyliśmy mniej lustrzanych soczewek i więcej odcieni gradientu i neutralnych kolorów przypominających lata 70.
 

Nasze typy

Podczas gdy wszystkie kolekcje miały innowacyjne style do wyboru, mieliśmy kilka ulubionych!

Oprawy marki Barcelona mają specjalne miejsce w naszych sercach. Gigi Barcelona, pochwalił się swoją nową kolekcją Beyond Capsule. Ramy wykorzystują to samo minimalistyczne podejście, z którego słynie twórca, i zwiększają ich futurystyczną atmosferę i nieco odważniejszą wizję dla tych, którzy są nieco bardziej odważni!

Barcelona wprowadziła także nową kolekcję: Titanium. Oprawy wykonane są w 100% z japońskiego tytanu, jednego z najmocniejszych i najlżejszych materiałów używanych w okularach. Jeszcze fajniejsze: każdy element kolekcji zawiera aspekt kultury japońskiej, taki jak tradycyjne kolory, minimalistyczne okrągłe kształty inspirowane filozofią Zen i ryciny przywołujące zbroję starożytnych samurajów.
 

W okularach dziecięcych Elevenparis Boys and Girls oferuje wiele nowych stylów pasujących zarówno do młodszych dzieci, jak i nastolatków. Dominują miękkie kolory, dzięki czemu dzieci mogą uprawiać najnowsze trendy. Kolekcja jest w całości wykonana we Francji zgodnie z surowymi standardami jakości.

Wreszcie nowojorskie marki nie zawiodły. DKNY powraca z ramkami inspirowanymi latami 90., a Kate Spade skupia się na kobiecych, kolorowych ramkach.
 

Myślisz o zmianie stylu lub wypróbowaniu jednego z tych nowych trendów?

Odwiedź najbliższy salon Graloptic, aby przejrzeć naszą bogatą ofertę oprawek.

Nasi optyczni styliści pomogą Ci znaleźć modną oprawę, która najbardziej Ci odpowiada.

Poprzedni artykuł Następny artykuł

Graloptic - Twoje źródło optyki

graloptic

Zobacz świat
na nowo