blond kobieta i mężczyzna w koszulce w paski patrzą się na siebie. Oboje mają ubrane okulary przeciwsłoneczne. Piją razem drinki

25 lipiec 2023

Udostępnij:

Wiesz jakie okulary wybrać na lato? Oczywiste!


Oczywiście! Wybierając okulary na lato, należy wziąć pod uwagę kilka czynników, takich jak styl, kolor, rozmiar, a przede wszystkim ochrona przed szkodliwym promieniowaniem UV.
Najlepiej wybierać okulary z filtrem UV400, który blokuje 99-100% promieniowania UV. Co do stylu, zależy to od indywidualnych preferencji i mody, ale warto wybierać okulary, które pasują do naszej twarzy i stylu ubierania.

W ostatnich latach modne są przede wszystkim okulary w stylu retro, takie jak okulary przeciwsłoneczne w kształcie kocich oczu, okulary typu aviator, czy okulary w stylu vintage. Klasyczne okulary Wayfarer również cieszą się dużą popularnością i są uniwersalnym wyborem na lato.


Jeśli chodzi o kolory, modne są w tym sezonie przede wszystkim pastele, jasne odcienie szkła i ramki w odcieniach nude. Czarne okulary zawsze będą klasycznym wyborem, ale warto spróbować czegoś odważniejszego, takiego jak zielone, niebieskie, pomarańczowe lub czerwone okulary.


Ważne jest również, aby okulary były wygodne i dobrze przylegały do twarzy, aby nie spadały i nie przeszkadzały w codziennych czynnościach. Wszystkie te czynniki należy wziąć pod uwagę przy wyborze okularów na lato, aby cieszyć się modnym i jednocześnie funkcjonalnym dodatkiem do garderoby.

Poprzedni artykuł Następny artykuł

Graloptic - Twoje źródło optyki

graloptic

Zobacz świat
na nowo