Dlaczego warto nosić okulary przeciwsłoneczne również jesienią?

26 lipiec 2023

Udostępnij:

Dlaczego warto nosić okulary przeciwsłoneczne również jesienią?


Dlaczego warto nosić okulary przeciwsłoneczne jesienią? Warto przybliżyć to zagadnienie w trosce o nasze oczy.


1. Jesienią i zimą słońce jest na Twojej linii wzroku.

Jesienią i zimą słońce jest najbliżej pola widzenia. Jeśli mieszkasz bliżej równika, ze słońcem na niebie zauważysz mniejszą różnicę. Dla ludzi, którzy doświadczają sezonowej zmiany od jesieni do zimy z krótszymi dniami, słońce nie wschodzi tak wysoko na niebie. Oznacza to, że w chłodniejszych miesiącach jest bliżej linii wzroku przez cały dzień. Dlatego powinieneś nosić okulary przeciwsłoneczne, aby chronić je przed słońcem, podczas gdy jest większe prawdopodobieństwo, że znajdziesz je w zasięgu wzroku.

Wiele osób przeoczy ten fakt! Zamiast tego bądź niezwykłą sobą i korzystaj z akcesorium, które nie tylko sprawia, że ​​czujesz się dobrze, ale także dobrze wygląda.


2. Promienie UVA / UVB działają na Ciebie przez cały rok.

Prawdopodobnie słyszałeś to już setki razy. Szkodliwe promienie UVA i UVB wnikają głęboko w skórę aż do jej najgrubszych warstw i nawet w pochmurny dzień jesteś zagrożony. Promienie te oddziałują również na oczy i skórę wokół oczu. Okulary przeciwsłoneczne zapewniają pewną warstwę ochrony wzroku.

Noszenie okularów przeciwsłonecznych przez cały rok zapewnia ochronę przez cały rok.


3. Uszkodzenie nerwów i zmęczenie oczu pogarsza się pod wpływem światła i olśnienia.

Pracując w godzinach nadliczbowych niektórzy ludzie doświadczają zwyrodnienia plamki żółtej, czyli wrażliwej na światło tkanki nerwowej w oku. Latem możesz zacząć odczuwać zmęczenie oczu, które nie ustępuje.

Twoje okulary przeciwsłoneczne będą zawsze ochroną, aby zapobiec zmęczeniu z powodu uszkodzeń przez cały rok. Odblaski są częste podczas jazdy z powodu odbić od samochodów, a także w dalszej części roku, jeśli chodzi o śnieg.


4. Kiedy wzmaga się wiatr, oczy i skóra wysychają.

Wraz z początkiem jesieni pogoda staje się bardziej chaotyczna, a okulary przeciwsłoneczne doskonale chronią oczy przed tymi żywiołami. Między oczami a skórą wokół oczu wiatr łatwo może Cię wysuszyć. Może to wpłynąć na Twoje widzenie na zewnątrz, więc zawsze wychodź na zewnątrz przygotowany z niezawodnymi okularami.

 

5. Postęp zaćmy występuje przez cały rok.

Zaćma jest główną przyczyną ślepoty na całym świecie i pojawia się powoli na przestrzeni lat. Jest to spowodowane uszkodzeniem tkanki soczewki oka i może występować częściej u osób z chorobami, takimi jak cukrzyca. Nosząc okulary ochronne przez cały rok, chronisz oczy przed uszkodzeniem przez całe życie.

 

6. Rak skóry wokół oczu występuje bardzo często i występuje przez cały rok.

Słońce zawsze świeci, niezależnie od tego, czy jest słonecznie, czy pochmurno. Ochrona skóry wokół oczu jest wysoce zalecana, ponieważ 10% wszystkich nowotworów skóry występuje wokół oczu.

Chociaż myślimy o noszeniu balsamu do opalania i okularów przeciwsłonecznych latem, słońce wpływa na raka wokół oczu przez cały rok. Nawet jesienią okulary ochronne są niezbędne dla zdrowia.

 

7. Dookoła nas są diody LED i HEV / niebieskie światło.

Kiedy wpatrujesz się wystarczająco długo w ekran komputera, twoje oczy odczuwają zmęczenie podobne do tego, gdy patrzysz w światło słoneczne. Technologia ekranu emituje światło widzialne o wysokiej energii (HEV), zwane także światłem niebieskim.

To światło pochodzi z twoich telefonów, z niekończącej się technologii ekranu, kiedy się rozglądasz, a nawet pochodzi ze słońca. Okulary z filtrem światła niebieskiego zawierają kilka warstw ochronnych w każdej soczewce, aby chronić przed niebieskim światłem.

 

8. Trwałe okulary przeciwsłoneczne nigdy nie wychodzą z mody.

Każdy ma tanią plastikową parę, którą latem wrzuca do torby plażowej. Te okulary przeciwsłoneczne wychodzą z mody, gdy kończysz coroczną wycieczkę na plażę.

Dlaczego więc jesienią powinieneś nosić okulary przeciwsłoneczne? Jeśli chodzi o parę, którą warto nosić przez cały rok, wysokiej jakości metal i doskonała konstrukcja soczewek robią różnicę.Trzymaj je w torbie z mikrofibry i nieskazitelnie błyszczące bez względu na porę roku.

 

Najlepsze okulary przeciwsłoneczne na jesień

Najlepsze jesienne okulary przeciwsłoneczne mają gradientowe soczewki, które chronią przed światłem z góry, a jednocześnie zapewniają łatwe wrażenia podczas oglądania w średnim i słabym świetle.

Wielu fanów okularów przeciwsłonecznych jest przyzwyczajonych do kierowania światła górnego od lata. Soczewki najlepiej nadają się do letniego lata, blokując mocne zabarwienie światła słonecznego. Kiedy okulary przeciwsłoneczne są gradientowe, korzystasz ze wszystkich tych samych zabezpieczeń przed słońcem, ale z bardziej przezroczystą soczewką, aby widzieć przez pochmurne lub częściowe światło jesienią.

Idealne na jesień, gradalne soczewki chronią przed światłem z góry i zapewniają łatwe oglądanie na poziomie oczu dzięki doskonałej technologii optycznej. Powłoka lustra błyskowego nadaje Twojemu stylowi dodatkowy blask, który odbija świat wokół Ciebie.

Jeśli chcesz kupić dobre okulary przeciwsłoneczne to Salony optyczne Graloptic stanowią doskonały wybór.

Poprzedni artykuł Następny artykuł

Graloptic - Twoje źródło optyki

graloptic

Zobacz świat
na nowo