Okulary dla kierowców - Częstochowa, Kalety, Lubliniec i Olesno.

26 lipiec 2023

Udostępnij:

Okulary dla kierowców - Częstochowa, Kalety, Lubliniec i Olesno.


Każdy detal doskonale widoczny na drodze. We mgle, w deszczu i po zmroku.

 W trakcie jazdy samochodem kluczową kwestią jest doskonała widoczność. Decydują o tym warunki drogowe,czystość szyb oraz przygotowanie kierowcy do jazdy. Z tego powodu bardzo istotne znaczenie posiadają okulary przeciwsłoneczne dla kierowców. Wybierając niniejsze okulary kierujemy się innymi ich cechami niż w przypadku okularów noszonych na co dzień. Jeżeli posiadasz wadę wzroku, to również powinieneś posiadać odpowiednie okulary korekcyjne do jazdy samochodem.

 W przypadku okularów nie tylko filtr UV i polaryzacją ale również jakość wykonania ma znaczenie dla kierowców użytkujących je dość często. Okulary dla kierowcy wykonuje się z różnych materiałów podobnie jak każde inne. Najtańsze są modele z plastiku, które są dostępne niemal wszędzie za niską cenę. Co jest oczywiste nie możemy spodziewać się tutaj nadzwyczajnej trwałości i komfortu użytkowania. Znacznie więcej możemy się spodziewać po okularach wykonanych w oprawkach z poliwęglanu czy metalu lub drewna. Mają dłuższą żywotność i są bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne.


 Filtr zapewniający ochronę oczu przed słońcem. Okulary posiadają różne filtry jednak do samochodu powinno się wybierać okulary z filtrem UV 400. Zapewnia on 100% ochrona przed promieniowaniem UV. Będą to idealne okulary przeciwsłoneczne do samochodu.  Dzięki nim będzie można zapomnieć o łzawieniu i pieczeniu oczu. Przy dużym nasłonecznieniu fantastycznym rozwiązaniem będą okulary przeciwsłoneczne dla kierowców z powłoką lustrzaną, której głównym zadaniem będzie ochrona przed działaniem promieniowania podczerwonego.

 Najlepszym typem okularów dla kierowców co okulary polaryzacyjne do jazdy samochodem. Zapewniają doskonały komfort widzenia podczas jazdy w wyniku polaryzacji redukującej fale odbite. Produkowano refleksy światła tłumiąc promienie słoneczne, które wywołują odbicia powodujące oślepienie kierowcy co dzięki tym okularom jest skutecznie wyeliminowane.

 W sytuacji codziennego noszenia okularów korekcyjnych warto mieć drugą parę przystosowana do jazdy samochodem. Okulary korekcyjne do jazdy samochodem posiadają powłokę antyrefleksyjną na szkłach. Również występuje to w przypadku okularów przeciwsłonecznych. Oprawki powinny posiadać jak największą powierzchnię oferującą możliwie największe pole widzenia.

  W przypadku okularów dla kierowców należy zwrócić uwagę na kolor szkła. W istotnym stopniu decyduje on o tym, w jakich warunkach okulary najlepiej się sprawdzą. Ciemna barwa ogranicza ilość światła które przedostaje się do oczu kierowcy jednocześnie zmniejszając widoczność. Stopień przyciemnienia okularów zobowiązującej 4 stopniowej skali nie powinien przekraczać stopnie nr 3. Szkła żółte lub pomarańczowe rozjaśniają obraz i zwiększą kontrast przez co doskonale nadają się do jazdy w nocy i przy mgle.

 Podsumowując do jazdy samochodem idealne są okulary przeciwsłoneczne z filtrem UV 400 posiadające filtr polaryzacyjny, w oprawkach z poliwęglanu, drewna lub metalu, w których kolor szkieł zbyt ciemny ogranicza widoczność, a jaśniejszy pomarańczowy i żółty rozjaśnia obraz, co jest szczególnie korzystne podczas jazdy w nocy.  Okulary korekcyjne do jazdy samochodem bezwzględnie powinny być wyposażone w powłokę antyrefleksyjną, która zniweluje odblaski i poprawia komfort i bezpieczeństwo jazdy.

Poprzedni artykuł Następny artykuł

Graloptic - Twoje źródło optyki

graloptic

Zobacz świat
na nowo