Dlaczego warto wybrać tytanowe oprawy okularowe?

26 lipiec 2023

Udostępnij:

Dlaczego warto wybrać tytanowe oprawy okularowe?


Dlaczego warto wybrać tytanowe oprawy okularowe?

Podczas poszukiwań  opraw do naszych nowych okularów kierujemy się różnymi względami. Podstawową rzeczą od, której zaczynamy jest kształt okularów przecinak ponieważ kluczowym elementem jest dla nas dopasowanie okularów do kształtu twarzy. Możemy też zwrócić uwagę na specyficzną kolorystykę czy wykończenie produktu który wybieramy. Jednym z najistotniejszych czynników, który zdecyduje o komforcie użytkowania jest tworzywo czytasz materiał, z którego oprawki okularowe zostały wykonane.

Oprawy okularowe są tym elementem całości okularów na, którym jeśli to możliwe, nie powinniśmy oszczędzać. Jeżeli nie mamy potrzeby, z różnych względów, wymiany okularów, powiedzmy co rok, to warto zdecydować się na trwałość i jakość, aby wkrótce nie musieć szukać nowych okularów.

Jeżeli mowa o trwałości to z pewnością domyślacie się, że  warto rozważać oprawy metalowe w połączeniu soczewkami okularowymi ze szkła.  Topowe Marki opraw okularowych najczęściej stosują do tworzenia opraw acetat oraz metale szlachetne. Coraz bardziej interesującą alternatywę dla tych produktów stanowią okulary tytanowe.

Tytan oferuję zalety bardzo wielu innych materiałów, przy zachowaniu wyjątkowej lekkości. Osoby noszące na codzień okulary korekcyjne mogą być wręcz zachwycone zmianą na oprawy tytanowe i odczuć ulgę do tego stopnia, że mogą zapomnieć o fakcie posiadani okularów na nosie. Kolejną zaletą napraw tytanowych jest duża wytrzymałość, co jest zapewne oczywiste ponieważ Tytan należy do grupy najwytrzymalszych materiałów. Wykorzystanie tytanu do produkcji opraw okularowych daje świetne efekty, ponieważ produkt jakim są oprawy tytanowe jest po pierwsze lekki, ale również całkowicie odporne na korozję, upadki, zgniatania, a także bardzo wysokie lub niskie temperatury. Hipoalergiczność też nie jest bez znaczenia i dlatego tego rodzaju okulary są świetnym produktem dla osób, które są alergikami.

W okularach nie znajdziemy raczej czystego tytanu, ponieważ bardzo trudno jest go obrabiać użytkowaniu i nie byłby produktem odpowiedniej elastyczności ponieważ jest sztywny.  W oprawach stosuje się stop tytanu z domieszkami innych metali, które poprawiają jego własności fizyczne przy zachowaniu nadal wszystkich pozytywnych cech tytanu.

Ile kosztują okulary tytanowe?  Na pewno nie będzie to produkt najtańszy ale każdy człowiek jest inny i mam inne preferencje co do szkieł zastosowanych w okularach, materiału, z którego są zrobione itd w związku z czym najlepiej będzie jeśli dopasujemy ofertę do Państwa potrzeb, co zrobimy z przyjemnością zapraszając do naszych Salonów Optycznych GRALOPTIC, gdzie nasza wykwalifikowana kadra z pewnością doradzi Państwu w zakresie wyboru idealnego dla Państwa produktu.

 

Poprzedni artykuł Następny artykuł

Graloptic - Twoje źródło optyki

graloptic

Zobacz świat
na nowo