Okulary po operacji zaćmy. Czy będę potrzebować?

26 lipiec 2023

Udostępnij:

Okulary po operacji zaćmy. Czy będę potrzebować?


Okulary po operacji zaćmy.

Okulary po operacji zaćmy. Czy będę ich potrzebować?

Dobre pytanie. Wymaga ono jednak głębszej analizy.

Jeśli wybierzesz standardową operację zaćmy z implantacją soczewki wewnątrzgałkowej (IOL), prawdopodobnie będziesz potrzebować okularów do czytania i ewentualnie okularów komputerowych lub innych specjalnych okularów, w zależności od twoich potrzeb wzrokowych.

Ale istnieją również opcje chirurgii zaćmy, które mogą zmniejszyć lub czasem nawet wyeliminować potrzebę noszenia okularów. W szczególności połączenie laserowej chirurgii zaćmy i wysokiej jakości wszczepianych soczewek, takich jak wieloogniskowe IOL i dopasowujące się IOL, może zapewnić doskonałe wyniki, które umożliwiają wielu osobom bez okularów przez większość dnia.

Okulary po operacji zaćmy
Okulary po operacji zaćmyWspółczesna operacja zaćmy często może wyeliminować lub zmniejszyć potrzebę stosowania okularów korekcyjnych i okularów do czytania. Okulary po operacji zaćmy mogą być niepotrzebne.


Inną opcją jest operacja zaćmy w trybie monowizji - w której moc soczewki IOL jednoogniskowej jest dostosowywana w każdym oku, aby rozszerzyć zakres wyraźnego widzenia, gdy oba oczy są używane razem. W tym scenariuszu oko dominujące zapewnia ostrzejsze widzenie do dali, a oko niedominujące zapewnia ostrzejsze widzenie do bliży.

Jeszcze inną opcją jest wtórna procedura refrakcji po operacji zaćmy. Na przykład wszczepienie wkładki rogówkowej korygującej starczowzroczność do jednego oka po operacji zaćmy poprawia widzenie do bliży, zmniejszając potrzebę noszenia okularów do czytania. Okulary po operacji zaćmy mogą być zbędne.Nie jest niczym niezwykłym, że po operacji zaćmy pojawiają się drobne wady refrakcji. Mogą być one zbyt nieistotne, aby uzasadniać dodatkową operację, ale nadal powodują pewne zamazania - szczególnie w przypadku zadań takich jak jazda nocą.

Często dobrym pomysłem jest zakup okularów do użytku po operacji zaćmy. Aby widzieć najlepiej z każdej odległości, często najlepszym rozwiązaniem są soczewki progresywne.

Jeśli wrażliwość na światło jest problemem, soczewki fotochromowe, które ciemnieją automatycznie w świetle słonecznym, są zwykle doskonałym wyborem. Są one dostępne z różnymi materiałami i konstrukcjami soczewek, w tym soczewkami progresywnymi.

Bez względu na to, jakie okulary wybierzesz, soczewki z powłoką antyrefleksyjną zapewnią Ci największy możliwy komfort i przejrzystość, eliminując irytujące refleksy w Twoich okularach.

Jeśli chcesz mieć jak największą wolność od okularów, poproś chirurga zaćmy o omówienie dostępnych opcji i najlepszego wyboru dla Twoich potrzeb wzrokowych podczas badania wzroku przedoperacyjnego i konsultacji w sprawie chirurgii zaćmy.

Jeżeli okulary po operacji zaćmy są Ci potrzebne to zapraszamy. ZOBACZ GDZIE JESTEŚMY

Czym jest zaćma? PRZECZYTAJ W WIKIPEDII

Poprzedni artykuł Następny artykuł

Graloptic - Twoje źródło optyki

graloptic

Zobacz świat
na nowo