kobieta o jasnym oczach i włosach

25 lipiec 2023

Udostępnij:

Zdrowie oczu zimą. Co warto wiedzieć zanim spadnie śnieg.


Ponieważ lato się skończyło, mamy jesień i stopniowo zbliżamy się do zimy, w sezonie przeziębień i grypy konieczne jest dbanie o oczy i resztę ciała.

Jednym z najczęstszych problemów w miesiącach zimowych jest liczba osób cierpiących na suche oczy. Jest to spowodowane spadkiem temperatury zewnętrznej, co powoduje, że powietrze staje się zimniejsze i bardziej suche (mniej wilgotne). Gdy powietrze jest suche, powierzchnia oka, która składa się głównie z wody, traci wilgoć w wyniku parowania, co powoduje, że oko staje się suche i wytwarza zbyt mało łez, aby utrzymać nawilżenie oczu. Ważne jest, aby nasze oczy i otoczenie były wilgotne, aby zmniejszyć objawy suchego oka.

Innym obszarem w miesiącach zimowych jest ochrona oczu przed promieniowaniem UV. Ochrona powinna być nie tylko latem, ale także zimą, ponieważ ekspozycja na promienie UV zwiększa ryzyko zaćmy.

 

Oto nasza lista wskazówek dotyczących zimowej pielęgnacji oczu, aby chronić oczy:

 

Miej wilgotne oczy

Jak już wspomniano, zimowe powietrze jest bardziej suche, co powoduje parowanie wody z oczu, co powoduje podrażnienie i suchość oczu. Spróbuj zastosować nawilżające krople do oczu, aby oczy były nawilżone.

 

Użyj nawilżacza
 

Wszyscy lubimy zwiększać ogrzewanie w miesiącach zimowych, jednak ogrzewanie w pomieszczeniach może podrażniać i wysuszać oczy, jest to spowodowane grzejnikami i kaloryferami, które usuwają wilgoć z powietrza, co nie powoduje nawilżenia oczu.

Staraj się zachować odległość od grzejników. Innym świetnym sposobem przeciwdziałania problemom ciepłego powietrza w pomieszczeniach jest zastosowanie nawilżacza, który pomoże regulować przepływ powietrza i zapewni więcej wilgoci w powietrzu.

 

Chroń się przed promieniowaniem ultrafioletowym (UV)
 

Może się wydawać, że lato to jedyne miesiące, w których należy nosić okulary przeciwsłoneczne, aby chronić oczy przed słońcem, ale śnieg i lód na powierzchniach powodują, że promienie UV odbijają się od ziemi, co sprawia, że ​​ochrona oczu jest ważna.

 

Zrób sobie przerwę od urządzeń cyfrowych

 

W miesiącach zimowych uwielbiamy ogrzać się w naszych domach i zająć się naszymi urządzeniami cyfrowymi. Wpatrywanie się w urządzenia cyfrowe przez długi czas może powodować bóle głowy i zmęczenie oczu. Rób regularne przerwy od ekranu, patrząc na coś oddalonego o 6 metrów przez 20 sekund co 20 minut.

 

Wprowadź zdrową dietę

 

Jak mówi dodane powiedzenie „jesteś tym, co jesz”. To samo dotyczy zdrowych oczu. Jedz dużo zielonych liści i zawsze utrzymuj nawodnienie, pijąc dużo wody.

 

Noś okulary zamiast soczewek kontaktowych
 

Jeśli nosisz soczewki kontaktowe, możesz zauważyć, że powodują one podrażnienie w miesiącach zimowych, jeśli tak jest, noś okulary przez kilka dni.

 

Utrzymuj przednią szybę samochodu w czystości
 

Odbicie światła od oblodzonych dróg może powodować trudności podczas jazdy, więc upewnij się, że przednia szyba jest czysta wewnątrz i na zewnątrz. Trzymaj w samochodzie dodatkową parę okularów przeciwsłonecznych, aby chronić Cię przed blaskiem słońca.

 

Umyj ręce
 

Przeziębienie lub grypa mogą wpływać na oczy, powodując ból i bolesność spojówek. Aby to zminimalizować, myj ręce regularnie i zapobiegaj skażeniu krzyżowemu wirusów i bakterii.

 

Nie udostępniaj swojego „makijażu” lub kosmetyków
 

Miesiące zimowe są również wyznacznikiem sezonu świątecznego, a my również lubimy wczuwać się w imprezowy nastrój. Jako kobiety wszystkie lubimy nakładać makijaż, ale bądźmy zmęczeni dzieleniem się swoimi produktami i pędzlami, ponieważ mogą one zawierać insekty i zarazki, które mogą być zakaźne dla innych.

Poprzedni artykuł Następny artykuł

Graloptic - Twoje źródło optyki

graloptic

Zobacz świat
na nowo