Zdrowe oczy Twojego dziecka

26 lipiec 2023

Udostępnij:

Zdrowe oczy Twojego dziecka


Zdrowe oczy Twojego dziecka to kwestia, której nigdy nie wolno bagatelizować.


Nowy rok to dobry moment, aby pomyśleć o zdrowiu oczu całej rodziny. Zdrowe oczy mają zasadnicze znaczenie dla nauki i rozwoju dziecka. Szacuje się, że 80% uczenia się dziecka dotyczy jego oczu. Jednak co czwarte dziecko ma niewykryty problem ze wzrokiem, dlatego tak ważne jest, aby co roku sprawdzać oczy.


 
Wczesne objawy

Nie zawsze łatwo jest dostrzec objawy problemów ze wzrokiem. Dzieci często nie zdają sobie sprawy, że mają problem z oczami, ponieważ zakładają, że wszyscy widzą to, co robią. Istnieją jednak pewne oznaki fizyczne i behawioralne, na które należy zwrócić uwagę, a także drobne problemy zdrowotne, które mogą wydawać się nieszkodliwe, ale mogą wskazywać na problem ze wzrokiem. Specjalista może również wykryć problemy z oczami u dzieci, które nie wykazują żadnych objawów. Więc uważaj i porozmawiaj ze swoim optykiem, jeśli zauważysz coś niezwykłego.
 


Jak problemy z oczami wpływają na naukę

Badania wykazały, że istnieje bezpośredni związek między problemami ze wzrokiem a dziećmi, które mają złe oceny i wypadają. Słaby wzrok może spowalniać i utrudniać czytanie dzieciom oraz powodować bóle głowy i zmęczenie, ponieważ utrudnia koncentrację. Jeśli zauważysz, że Twoje dziecko ma trudności w szkole i ma problemy z czytaniem i pisaniem, sprawdź ich oczy - może to mieć znaczenie.

 
Egzaminy oka dla dzieci

Zalecamy dzieciom poddanie się badaniu okulistycznemu po ukończeniu trzeciego roku życia, a następnie raz w roku. Jeśli jednak Twoje dziecko wykazuje oznaki problemu z oczami, zanim skończy trzy lata, możesz zbadać jego oczy już w wieku 6 miesięcy. Badanie wzroku jest dostosowane dla dzieci - nawet dzieci, które nie potrafią jeszcze czytać.
 
 
Radzenie sobie z przemęczeniem oczu

Zmęczenie oczu staje się coraz częstsze i dotyczy wszystkich dzieci, nawet tych o doskonałym widzeniu, ponieważ jest to spowodowane przede wszystkim gapieniem się na ekrany. Najlepszym sposobem, aby temu zapobiec, jest ćwiczenie dobrego zdrowia oczu - nie pozwól dzieciom spędzać więcej niż godzinę dziennie przed ekranem i pozwól im bawić się na zewnątrz przez co najmniej 45 minut dziennie.

 
Wybór odpowiedniej oprawy okulatwej

Czy twoje dziecko potrzebuje okularów? Optyk może pomóc Ci wybrać ramkę, która najlepiej pasuje do twarzy i recepty dziecka, a co najważniejsze, co mu się podoba. Dzieci częściej noszą okulary, jeśli są wygodne i myślą, że dobrze wyglądają.

 
 
Zdrowie oczu jest kluczową częścią rozwoju dziecka i nie należy go lekceważyć. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, zarezerwuj badanie wzroku dla swojego dziecka w jednym z naszych salonów i pomóż mu zacząć nowy rok z błyskiem w oku! ;)

Poprzedni artykuł Następny artykuł

Graloptic - Twoje źródło optyki

graloptic

Zobacz świat
na nowo