Suche oczy w pracy... jak temu zaradzić?

26 lipiec 2023

Udostępnij:

Suche oczy w pracy... jak temu zaradzić?


Suche oczy w pracy...

Suche oczy w pracy... jak temu zaradzić? Czy Twoje oczy są zaczerwienione i podrażnione pod koniec dnia w biurze?

Czy po wielu godzinach wpatrywania się w ekran komputera litery zaczynają wyglądać na rozmyte?

To są objawy suchego oka. Ankiety przeprowadzone wśród amerykańskich i europejskich pracowników biurowych wykazały, że 1/3 z nich skarżyło się na objawy suchego oka.

Jasne światło i suche powietrze występujące w większości biur, wraz z niemal ciągłym wpatrywaniem się w ekrany komputerów, co większość z nas, zwiększa ryzyko wystąpienia suchości oczu. Ale możesz podjąć proste kroki, aby temu zapobiec i złagodzić objawy.

Zazwyczaj masz suche oczy, gdy twoje oczy nie wytwarzają wystarczającej ilości łez, aby je nawilżyć i wypłukać kurz. Czasami środowisko wysycha film łzowy. To może się zdarzyć w środowisku biurowym.
Dlaczego moje biuro wysusza oczy?

Osoby pracujące przy biurku mają rutynę i miejsca pracy, które zwiększają prawdopodobieństwo suchego oka. Obejmują one:

Suche oczy w pracy...  Co możesz zrobić?

Suche oczy i praca biurowa nie muszą iść w parze. Zmiana nawyków i przearanżowanie miejsca pracy to proste sposoby na powstrzymanie suchego oka:
Jeśli te kroki nie pomogą złagodzić objawów zespołu suchego oka, możesz współpracować ze swoim pracodawcą, aby spróbować innych rzeczy, takich jak:

 

Suche oczy w pracy...  Kiedy rozmawiać z lekarzem?

Jeśli twoje oczy nadal cię męczą i nie możesz uzyskać ulgi, być może nadszedł czas, aby porozmawiać z lekarzem. Lekarze mogą być w stanie zaproponować różne zabiegi, aby złagodzić suche oczy.

Poprzedni artykuł Następny artykuł

Graloptic - Twoje źródło optyki

graloptic

Zobacz świat
na nowo