Jak czyścić okulary poprawnie i jak nie powinno się czyścić

26 lipiec 2023

Udostępnij:

Jak czyścić okulary poprawnie i jak nie powinno się czyścić


Jak czyścić okulary.

Każdy człowiek posiadający okulary doskonale wie, że ich eksploatacja potrafi być problematyczne i męcząca. Nasze okulary mają wielokrotny kontakt z dłońmi i innymi przedmiotami więc niestety potrafią się zabrudzić i niestety nie każdy wie jak je wyczyścić poprawnie. Poprawianie ich na twarzy, zdejmowanie ich z głowy i ponowne zakładanie na głowę oraz wyciąganie i wkładanie do futerału powoduje ciągłe brudzenie szkieł. Do tego dochodzą czynniki atmosferyczne typu deszcz, para, kurz, pył lub też kontakt z różnymi innymi zanieczyszczeniami. Jest wiele skutecznych sposobów pozwalających utrzymać okulary w dobrej formie przy zachowaniu estetyki maksymalnego komfortu użytkowania.


Prawidłowa czyszczenie okularów wymaga przestrzegania podstawowych zasad. Aby nie zniszczyć soczewek i oprawek należy rozpocząć od uchwycenia rogu poprawek. Chodzi o to aby nie spowodować nadmiernych naprężeń. Do czyszczenia szkieł okularowych najlepiej używać letniej wody delikatnego detergentu, a następnie po samoistnym osuszeniu miękkiej ścierki z mikrofibry. Do czyszczenia szkieł najlepiej nie używać detergentów przeznaczonych do mycie rąk ponieważ zawierają balsam powodujący powstawanie smug na szkłach, zatem idealnym rozwiązaniem będzie użycie płynu do mycia naczyń.  Wszelkie zanieczyszczenia oraz wodę usuwamy kolistymi ruchami unikając zbyt dużego nacisku palcami.

Warto też wspomnieć jak nie należy czyścić okularów, mianowicie nie należy ich wycierać o ubrania typu bluza, koszula, sweter, ponieważ to sprzyja porysowaniu szkieł. Podobnie nie korzystamy z ręczników papierowych, papieru toaletowego, wilgotnych chusteczek i tym podobnych. Ich twardość doprowadzi do uszkodzenia soczewek. Nie naciskamy palcami podczas czyszczenia zbyt mocno ponieważ to również może skutkować zniszczeniem szkieł.

Umieszczając szkła ku górze futerale i wyjmując je chwytając za mostek potrafimy skutecznie zminimalizować niebezpieczne okoliczności, których Twoje okulary zostaną porysowane lub zniszczone. Dzięki tym kilku podstawowym sposobem mamy szansę na to że nasze okulary będą długo nam towarzyszyć w życiu bezawaryjnie.

Kupując okulary w naszych salonach poinformujemy Cię o sposobach pielęgnacji i konserwacji. Zapraszamy

Poprzedni artykuł Następny artykuł

Graloptic - Twoje źródło optyki

graloptic

Zobacz świat
na nowo