mężczyzna w okularach patrzy przed siebie

25 lipiec 2023

Udostępnij:

Oprawka z tworzywa czy metalowa? Co wybrać?


Wybór pomiędzy oprawką z tworzywa a metalową zależy przede wszystkim od indywidualnych preferencji, ale także od kilku innych czynników.

Oprawki z tworzywa są lżejsze i bardziej elastyczne niż metalowe, co sprawia, że są bardziej odporne na uderzenia i bardziej wytrzymałe na codzienne użytkowanie. Ponadto, są one dostępne w szerokiej gamie kolorów i wzorów, co pozwala na dobór oprawki, która najlepiej pasuje do indywidualnego stylu.

 

Z drugiej strony, oprawki metalowe są bardziej eleganckie i klasyczne. Są one trwalsze i odporne na uszkodzenia, a także bardziej odporne na korozję i zmiany temperatury. Metalowe oprawki są również bardziej elastyczne niż oprawki z tworzywa sztucznego, co pozwala na łatwiejsze dopasowanie do kształtu twarzy.


Warto zwrócić uwagę na to, że oprawki z tworzywa sztucznego często są tańsze niż metalowe. Ostatecznie, wybór między oprawką z tworzywa sztucznego a metalową zależy od indywidualnych potrzeb i gustu. Warto również skonsultować się z optykiem, który doradzi, jaki rodzaj oprawki będzie najlepiej odpowiadał indywidualnym potrzebom użytkownika.

Poprzedni artykuł Następny artykuł

Graloptic - Twoje źródło optyki

graloptic

Zobacz świat
na nowo