Jak dopasować oprawki do pełnionej fukcji i osobowości

26 lipiec 2023

Udostępnij:

Jak dopasować oprawki do pełnionej fukcji i osobowości


Oprawki powinny odzwierciedlać Twoją osobowość i gust. Odzwierciedlają Twój styl tak samo jak buty czy koszula i powinny pasować do wizerunku, który chcesz codziennie wyrażać swoim współpracownikom i znajomym. Oto kilka rzeczy, które należy wziąć pod uwagę, jeśli chodzi o kolor i wzór Twoich okularów oraz ich dopasowanie do Twojego codziennego życia:


Biznesowe i profesjonalne

Oprawki o konserwatywnym kształcie i kolorze są zazwyczaj korzystne w środowisku biznesowym, wzbudzając poczucie pewności i profesjonalizmu w kontaktach z klientami i współpracownikami. Klasyczne kształty oraz tradycyjne kolory i wzory są idealne, gdy staramy się zachować profesjonalny wygląd.

Konserwatywne odcienie dla mężczyzn to srebrny, szary, brązowy i czarny, podczas gdy brązowy, złoty, srebrny i czarny to dobry wybór dla kobiet w profesjonalnym otoczeniu. Szylkret i subtelne paski to doskonałe wzory, które uzupełniają profesjonalny wygląd każdego.

 

Modne i kreatywne

Nowoczesne kształty, rozkwitające wycięcia i kolorowe ramki to ekscytujące sposoby na pokazanie swojej kreatywności i dodanie finiszu do Twojego stroju. Wybierz parę, której kształt i kolor pasują do Twoich rysów i wyrażają Twoje wyjątkowe poczucie stylu. Nie bój się śmiać! Wypróbuj odważne, nowoczesne kształty lub styl vintage - cokolwiek Ci pasuje.

Ramki w nietypowych kolorach, takich jak turkusowy błękit, morska zieleń i jaskrawe fioletowe lub jaskrawe kolory, takie jak jaskrawoczerwony i pomarańczowy, są doskonałym wyborem, podobnie jak ramki z wzorami kwiatowymi lub zwierzęcymi. Jeśli pracujesz w kreatywnej firmie lub w środowisku półprofesjonalnym, spróbuj poszukać okularów w tradycyjnych kolorach podstawowych z akcentami lub wzorami.

 

Studenci i pracownicy naukowi

College to czas na poszerzenie swojej edukacji, kariery i kręgów społecznych, a także osobistego poczucia siebie. Kiedy odkrywasz swoje zainteresowania i przyszłe cele zawodowe, twoja kariera licencjacka to idealny czas na eksperymentowanie ze swoim stylem i znalezienie tego, co odpowiada Tobie i Twoim preferencjom. Czy bardziej interesuje Cię styl vintage lub nowoczesny styl, bardziej konserwatywny profesjonalny wygląd lub odważnie kreatywny kolor?

Weź pod uwagę preferowane przez Ciebie kolory i style ubioru, a także styl życia i znajdź kolor odpowiadający Twoim osobistym upodobaniom i przyzwyczajeniom, a także karnacji. Nie bój się też eksperymentować z wzorami! Kwiatowe, zwierzęce nadruki i paski mogą nadać osobowości skromnym oprawkom. Eksperymentuj ze swoim stylem i baw się nim!

To samo można powiedzieć o wymagających absolwentach, którzy wkraczają w świat akademicki. Skoncentruj się na swoim osobistym stylu, dodając odrobinę profesjonalizmu do swojego wyglądu. Poszukaj oprawek, które pasują do tonu Twojej dziedziny, a jednocześnie pozwalają wyrazić trochę Twojej osobowości. Dla studentów biznesu lub nauk ścisłych szukaj bardziej trzeźwego, profesjonalnego wyglądu, który zaszczepi poczucie pewności, gdy będziesz mieć do czynienia z rówieśnikami. Dla studentów sztuki wybierz bardziej kolorową paletę - na tyle poważną, aby prezentować swoją pracę i rozwijać karierę, ale na tyle zabawną, aby wyrazić swoją kreatywność.

Przede wszystkim najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać przy wyborze kolorów okularów, są osobiste preferencje. Te wskazówki mogą pomóc ci dokonać wyboru, który uzupełnia twoje cechy fizyczne i wybory zawodowe, ale używaj ich tylko jako wskazówek, a nie jako konkretnych zasad. Tylko upewnij się, że kochasz to, co masz na sobie!

Chcesz poznać dostępne kolory i wzory? Zajrzyj do naszych salonów optycznych i wybierz coś dla siebie.

Poprzedni artykuł Następny artykuł

Graloptic - Twoje źródło optyki

graloptic

Zobacz świat
na nowo