Pięć sposobów, w jakie makijaż może uszkodzić oczy

26 lipiec 2023

Udostępnij:

Pięć sposobów, w jakie makijaż może uszkodzić oczy


Pięć sposobów, w jakie makijaż może uszkodzić oczy

Przestawiamy pięć sposobów, w jakie makijaż może uszkodzić oczy, podkreślając na wstępie, iż jesteśmy światem, który kocha kosmetyki.

Chociaż staramy się wyglądać jak najlepiej, często nie zdajemy sobie sprawy, że niektóre z tych produktów mogą wyrządzić więcej szkody niż pożytku. Niektóre mogą w rzeczywistości prowadzić do problemów z oczami, których można łatwo uniknąć, podejmując aktywne działania ochronne.

Miliony kobiet codziennie lub przynajmniej regularnie nakładają makijaż oczu. Ale mogą nie zdawać sobie sprawy z tego, że to, co robią, może w rezultacie doprowadzić do krótko- lub długoterminowych szkód.

Oto pięć sposobów, w jakie makijaż oczu może uszkodzić oczy:

 

Infekcje bakteryjne

Znane jako bakteryjne zapalenie spojówek, jest to jeden z najczęstszych problemów, na które ludzie napotykają z powodu noszenia makijażu oczu. Dzieje się tak, ponieważ do makijażu dostają się bakterie.

Aby tego uniknąć, nie używaj starego makijażu. Makijaż oczu należy wymieniać co trzy miesiące. Ponadto nie dziel się makijażem z innymi osobami, zawsze myj ręce przed nałożeniem makijażu i nigdy nie używaj śliny do nakładania tuszu do rzęs.

Toksyczne metale ciężkie

Ważne jest, aby stać się czytelnikiem etykiet makijażu oczu. Niektóre produkty zawierają metale ciężkie, które mogą być szkodliwe dla oczu. Unikaj makijażu oczu zawierających takie składniki, jak arsen, beryl, kadm, ołów, nikiel, selen i tal.

Szukaj makijażu, który jest nietoksyczny i bardziej naturalny.

Suche oczy

Makijaż oczu może pomóc i zaostrzyć suchość oczu. Aby tego uniknąć, utrzymuj dobre nawodnienie, pijąc dużo wody, jedząc dużo owoców i warzyw oraz stosując naturalny lubrykant łzowy.

Reakcje alergiczne

Wielokrotne używanie tego samego makijażu może stymulować organizm do rozwoju alergii. Daj odpocząć oczom, zmieniając marki i przyjmując witaminę C, aby zmniejszyć stan zapalny

Wypadanie rzęs

Sam makijaż, którego ludzie używają do tworzenia dłuższych rzęs, może w rzeczywistości prowadzić do utraty rzęs. Utrzymuj zdrowe i długie rzęsy, stosując zdrową dietę.

Potrzebujesz okularów? Nie wiesz jak zadbać o zdrowie oczu? Zapraszamy do nas.

 Kliknij i zobacz gdzie jesteśmy, znajdź najbliższy salon.

 

Nasz facebook:

Optyk Okulista Lubliniec - Salony GRALOPTIC ul. Lompy 10 i Damrota 25

Optyk Okulista Częstochowa - Salon Optyczny Graloptic ul. Kordeckiego 4

Salony Optyczne Graloptic Lubliniec, Olesno, Kalety, Częstochowa

Poprzedni artykuł Następny artykuł

Graloptic - Twoje źródło optyki

graloptic

Zobacz świat
na nowo