Trzeci element doboru oprawek - kolor skóry.

26 lipiec 2023

Udostępnij:

Trzeci element doboru oprawek - kolor skóry.


Dopasowanie koloru oprawek do odcienia skóry to ostatni poza kolorem oczu i włosów.

W zależności od tego, czy masz szczególnie ciepły czy chłodny odcień skóry, określone kolory oprawek mogą z większym prawdopodobieństwem uzupełnić ogólny wygląd.


Określenie odcienia skóry jest pierwszym i najważniejszym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze koloru okularów. Ważne jest, aby wybrać kolor okularów pasujący do naturalnego odcienia; w przeciwnym razie kombinacja kolorów może stworzyć płaski wygląd.

Odcienie skóry dzielą się zwykle na dwie podstawowe kategorie: ciepłe i chłodne. Cieplejsze odcienie skóry mają zazwyczaj żółty lub zielony odcień, podczas gdy chłodniejsze odcienie skóry mają zwykle bardziej niebieski lub różowy odcień. Niektórzy ludzie należą do obu kategorii, w którym to przypadku mogą podejmować decyzje na podstawie koloru oczu lub włosów.

Ciepłe odcienie kolorów zwykle dobrze komponują się z podobnie ciepłymi kolorami, w tym odcieniami beżu, brązu, złota, różu, pomarańczy, złamanej bieli, czerwieni, żółci i zieleni. Z drugiej strony chłodniejsze odcienie dobrze komponują się z chłodnymi odcieniami, takimi jak czerń, szarość, róże, błękity i fiolety. Szylkret działa dobrze z obiema paletami kolorów.

Te odcienie skóry są dalej podzielone według ogólnego odcienia, który jest ogólnie podzielony na jasny, średni i głęboki. Zwykle okulary powinny nadać dodatkowy wymiar Twojemu wyglądowi, albo poprzez kontrastowanie odcienia z jaśniejszym lub ciemniejszym, albo przez uzupełnienie odcienia bardziej nasyconym odcieniem.

Ta separacja według odcienia i odcienia daje w sumie sześć kategorii odcieni skóry:


Jasna skóra z ciepłymi tonami

Osoby o jaśniejszej, brzoskwiniowej karnacji i żółtym lub zielonym odcieniu skóry można opisać jako osoby o jasnej karnacji z ciepłym odcieniem. Najlepsze kolory dla tego odcienia skóry to zazwyczaj ciepłe, neutralne i nasycone odcienie. Ciemniejsze kolory również dobrze pasują do tego odcienia skóry, aby lepiej kontrastować z jasnym kolorem podstawowym. Spróbuj ciepłego szylkretowego lub brązowego, jeśli jesteś fanem neutralnych, lub odważ się z odrobiną fioletu lub czerwieni. Unikaj błękitów lub jaśniejszych kolorów, ponieważ będą miały tendencję do zmywania.

 

Jasna karnacja z chłodnymi podtekstami

Jaśniejsza skóra z różowym odcieniem i niebieskim odcieniem jest charakterystyczna dla osoby z tej kategorii. Chłodniejsze odcienie i neutralne kolory to dobry wybór dla tego odcienia skóry. Blues, róż i biżuteryjne odcienie są idealne dla tego odcienia skóry, a także jaśniejsze neutralne odcienie, takie jak chłodny beż. Unikaj kolorów o żółtym odcieniu, takich jak złoty i zielony, ponieważ może to kolidować z odcieniem skóry.

 

Średnia skóra z ciepłymi podtonami

Osoby o średnim odcieniu skóry i żółtym lub zielonym odcieniu dobrze pasują do tej kategorii. Ten jasnobrązowy kolor nadaje blasku uzupełniającym się neutralnym, a także ziemistym kolorom. Skórka szylkretowa i ciepłe brązy wspaniale współgrają z tym odcieniem skóry, a także bogate zielone odcienie. Ziemiste zielenie i złoto to również dobry wybór. Unikaj chłodniejszych odcieni biżuterii, ponieważ mogą one kolidować ze skórą.

 

Średnia skóra z chłodnymi podtekstami

Średnie odcienie skóry z różowym lub niebieskim odcieniem zwykle pasują do tej chłodniejszej kategorii. Do tej kategorii zalicza się również skóra oliwkowa, mimo że często uważana jest za neutralną, ponieważ charakteryzuje się zarówno żółtym, jak i zielonym odcieniem. Odcienie klejnotów pięknie współgrają z tą kategorią kolorów skóry. Niebieskie, fioletowe i niebieskie odcienie czerwieni to doskonały wybór okularów. Jeśli wolisz kolory neutralne, dobrze sprawdzi się również mocna czerń lub ciemnoszary. Unikaj stonowanych lub ciepłych odcieni, które wtapiają się lub kolidują z odcieniem skóry.

 

Głęboka skóra z ciepłymi tonami

Do tej kategorii należą głębokie odcienie skóry ze złotym odcieniem. Ten bogaty kolor skóry najlepiej uzupełniają ciepłe kolory. Głębokie brązy i złoto dobrze komponują się z tym odcieniem skóry, a także zielenie w złotym odcieniu. Każda odmiana skorupy szylkretowej powinna wyglądać pięknie również w połączeniu ze złotym odcieniem.

 

Głęboka skóra z chłodnymi podtekstami

Głębokie odcienie z chłodnym niebieskim odcieniem skóry mieszczą się w tej kategorii. Poszukaj koloru, który uzupełnia i odtwarza twoje niebieskie odcienie i głęboki kolor. Fiolet i czerń są doskonałymi kolorami dla tego odcienia skóry, podobnie jak niebieska zieleń i dymny błękit. Ten odcień skóry może również powodować niebieskawą białawą barwę.

 

Chcesz wypróbować nowe kolory oprawek? Graloptic oferuje szeroki wybór okularów online w różnych kolorach, markach i kształtach oprawek! Zapraszamy do wizyty u nas,  aby wypróbować nowe oprawki i znaleźć idealną parę zgodnie z kształtem twarzy i preferencjami dotyczącymi stylu.

 

Poprzedni artykuł Następny artykuł

Graloptic - Twoje źródło optyki

graloptic

Zobacz świat
na nowo