Jak wybrać odpowiedni kolor oprawek okularów dopasowując je do własów?

26 lipiec 2023

Udostępnij:

Jak wybrać odpowiedni kolor oprawek okularów dopasowując je do własów?


Dopasowanie koloru oprawek do koloru włosów

Włosy grają na podobnych zasadach, co oczy: w zależności od nastroju, do którego chcesz dążyć, oprawki mogą nadać subtelne wykończenie lub uderzające wrażenie ogólnego wyglądu. Przy wyborze okularów do koloru włosów warto pomyśleć o kilku różnych kwestiach.

Czarne włosy
Ciemniejsze oprawki, takie jak czarne lub szylkretowe, wyglądają szczególnie elegancko z czarnymi włosami, ponieważ pomagają stworzyć wyrafinowany, skoordynowany efekt. Z drugiej strony, jaśniejsze kolory zapewnią ostry kontrast, co jest świetne, jeśli zależy Ci na efektownym wykończeniu.

Biało-siwe włosy
Białe lub siwe włosy stanowią najlepszą neutralną paletę, dzięki czemu są świetnym kolorem dla każdego, kto lubi eksperymentować z innym wyglądem. Neutralne oprawki będą wyglądać stylowo, a jasne kolory dodadzą odrobiny emocji Twojemu strojowi.

Rude włosy
Rude włosy wyglądają szczególnie żywo z odważnymi ramkami. Możesz eksperymentować z bogatymi kolorami w odcieniach klejnotów lub, aby uzyskać bardziej konwencjonalny wygląd, zastosować ciemniejsze ramki.


Brązowe włosy z czerwonymi odcieniami
Jeśli masz brązowe włosy z rudym odcieniem - nazywane także włosami kasztanowymi - idealnie pasujesz do oprawek z szylkretowej skorupy i innych kolorów o ciepłych, ziemistych odcieniach, takich jak bursztyn lub ciemnozielony.
 
Brązowe włosy z blond / popielatym odcieniem
Jeśli twoje brązowe włosy mają jasny odcień, ciemne oprawki - szczególnie czarne - uzupełnią równowagę głębokich i jasnych kolorów w ogólnym wyglądzie. Możesz także pobawić się, dopasowując jasne odcienie włosów i eksperymentując z jasnymi okularami, takimi jak jasne oprawki lub pastelowe kolory.

Blond włosy
Jeśli masz ciemne odcienie w swoich blond włosach i chcesz uzyskać neutralny wygląd, wybierz oprawki w ciepłych kolorach, takich jak szylkret, beż lub ciemny brąz. Te o popielatych lub platynowych blond włosach wyglądają szczególnie efektownie w połączeniu z pastelami i innymi jasnymi kolorami, które tworzą zabawny kontrast z jasnymi włosami.

Poprzedni artykuł Następny artykuł

Graloptic - Twoje źródło optyki

graloptic

Zobacz świat
na nowo