Okulary przeciwsłoneczne zimą?

26 lipiec 2023

Udostępnij:

Okulary przeciwsłoneczne zimą?


Wiele osób rozważa tą samą kwestię.  Jeśli za oknem jest biało od śniegu to czy okulary przeciwsłoneczne należy schować głęboko w szufladzie w oczekiwaniu na lato?  A jednak nic bardziej mylnego.  Niezależni fachowcy, którzy na co dzień zajmują się chorobami narządu wzroku sugerują chronienie go okularami również w okresie zimowym.

Zima to taki okres, w którym zapominamy o tym że istnieje coś takiego jak słońce i jego promieniowanie. Przestajemy zwracać uwagę na możliwość negatywnego wpływu no nasz narząd wzroku. Nie zdajemy sobie sprawy z faktu, że szkodliwość promieniowania słonecznego dla naszego wzroku jest dużo większa nie Platan. Bardzo wiele osób stosuję okulary z filtrem w lecie dla celów ochronnych zapominając zupełnie o tym że słońce może w zimie wyrządzić dużo większe szkody w naszym wzroku niż latem. Zadajemy sobie pytanie dlaczego? To bardzo proste oprócz promieniowania widzialnego do naszych oczu dociera również 85% promieniowania odbitego od śniegu. U osób szczególnie wrażliwych może powodować to stany związane z zapaleniem spojówek.

Odpowiednie okulary z filtrem czyli dobrej klasy okulary przeciwsłoneczne chronią naszą rogówkę, spojówkę oraz powieki i wewnętrzne warstwy oka czyli soczewkę i siatkówkę. Jeżeli nie zastosujemy prawidłowego zabezpieczenia przebywając na słońcu zimą może to spowodować ostre zapalenie spojówek albo rogówki a nawet oparzenia plamki które mogą doprowadzić do ślepoty. Nawet jeżeli w danej chwili Nie zauważono u siebie żadnych dolegliwości to w przyszłości może mieć to fatalne konsekwencje dla oczu. Mogą pojawić się łagodne zmiany typu skrzydlik może również dojść do dużo bardziej poważnych zmian takich jak zaćma starcza zwyrodnienie plamki AMD a W skrajnych przypadkach nawet nowotworu wewnątrzgałkowego czyli czerniaka.

Reasumując możemy powiedzieć jedno: zawsze pamiętajmy o jak najlepszej ochronie naszych oczu w zimie. To że za oknem jest śnieg i Mróz wcale nie oznacza że jesteśmy bezpieczni. To mogą być właśnie przyczyny spotęgowane działania promieniowania słonecznego i fatalnych skutków dla naszych oczu.

W naszych salonach optycznych Oferujemy różnego rodzaju okulary począwszy od okularów przeciwsłonecznych, a skończywszy na okularach korekcyjnych z powłokami umożliwiającymi ochronę przed działaniem światła słonecznego. Możemy zaoferować szeroką gamę spersonalizowanych rozwiązań dostosowanych do Państwa potrzeb.  Zapraszamy do regularnych wizyt w naszych salonach.

Poprzedni artykuł Następny artykuł

Graloptic - Twoje źródło optyki

graloptic

Zobacz świat
na nowo