Trener Personalny Częstochowa poleca sportowy trening wzroku w boksie.

26 lipiec 2023

Udostępnij:

Trener Personalny Częstochowa poleca sportowy trening wzroku w boksie.


Trener Personalny Częstochowa poleca sportowy trening wzroku w boksie

Trener Personalny Częstochowa Backfist Tomasz Boral poleca sportowy trening wzroku w boksie z uwagi na wiele czynników. Oczy są ważne w boksie i innych sztukach walki.  Niewiele sportów opiera się na silnym wzroku i umiejętnościach wizualnych tak samo jak boks - nie tylko dla sukcesu, ale także dla przetrwania. Huśtasz się i spudłujesz na zakręcie? To tylko jedno uderzenie.

Nawet starcie w prawo jest tylko jednym z niezliczonych sygnałów, które bokserzy muszą wizualnie uwzględnić podczas meczu. Podczas ataku bokser nieustannie mierzy przeciwnika, szukając informacji o słabościach do wykorzystania. W obronie bokser musi uważnie obserwować każdy ruch, gest i drganie mięśni przeciwnika, aby ocenić zagrożenie, rozpoznać zwody i przygotować ochronę.

Posiadanie wzroku 20/20 jest zaletą dla boksera, ale posiadanie mniej niż gwiezdnych umiejętności wizualnych może wymazać tę przewagę - mówi Trener Personalny Częstochowa Tomasz Boral.

 

Umiejętności wizualne boksu

Poprawa wydajności i bezpieczeństwa na ringu wymaga czegoś więcej niż tylko szczytowej sprawności fizycznej, wzroku, siły, treningu i inteligentnego odżywiania. Wymaga doskonałych umiejętności wizualnych: zdolności oczu i mózgu do współpracy w celu zablokowania ciosu lub czasu dźgnięcia.Umiejętności wizualne konsekwentnie wykorzystywane w boksie obejmują:

W treningach boksy stworzymy spersonalizowany program, aby doskonalić umiejętności wizualne, których potrzebujesz najbardziej, aby odnieść sukces jako bokser. Jednym z ćwiczeń umiejętności wizualnych, które jest dobrze znane bokserom, jest patrzenie prosto przed siebie, kiwanie głową w przód iw tył w pionowym kształcie litery U, aby zasymulować unikanie ciosów przeciwnika w głowę. Będziemy pracować z Tobą w sali treningowej, aby poprawić te umiejętności wizualne, a następnie zapewnimy ćwiczenia, które pomogą Ci rozwinąć umiejętności wizualne w domu.

 

Trener Personalny Częstochowa
Trener Personalny Częstochowa i sportowy trening wzroku w boksie

 

4 ćwiczenia poprawiające koordynację ręka-oko w boksie

"Koordynacja ręka-oko to coś, co każdy zawodnik ringu powinien posiadać" - Mówi Trener Personalny Częstochowa Tomasz Boral. Zdolność do utrzymania skupienia lasera przez wzrok, oferując odpowiadający ułamek sekundy czas reakcji rękami, jest niezbędna zarówno do ataku, jak i obrony.  W obronie może to oznaczać różnicę między uderzeniem dużym ciosem a blokowaniem i parowaniem w odpowiednim momencie. W ataku określa różnicę między brakiem otwarcia, a uderzeniem nokautującym w idealnym momencie. Koordynacja ręka-oko często leci pod radarem podczas treningu, ale nie musi tak być. Możesz ulepszyć ten konkretny aspekt swojej gry z dużym marginesem, jeśli poświęcisz mu trochę czasu i wysiłku.

Nie trzeba dodawać, że koordynacja ręka-oko jest niezwykle ważna i powinna być rozwijana przez każdego poważnego wojownika. Na szczęście istnieje kilka ćwiczeń, które możesz wykonać, aby bezpośrednio trenować tę część zestawu umiejętności. Jako bokser, umiejętność szybkiego i skutecznego reagowania jest kluczowym składnikiem zwycięstwa. Popracuj nad koordynacją ręka-oko, z pewnością da ci to dodatkową przewagę na ringu, gdy ma to największe znaczenie.

Trener Personalny Częstochowa przedstawia cztery ćwiczenia, które możesz wykonać, aby poprawić koordynację ręka-oko w boksie.

 

1. Praca z gruszką dwustronną

Gruszka dwustronna, znana również jako worek od podłogi do sufitu, to mała, okrągła torba połączona z obu końców podłogi i sufitu elastycznym sznurkiem. Różnią się wielkością i kształtem, a sprężystość odbicia można regulować. Oferuje niezliczone sposoby wykonywania różnych treningów umiejętności uderzania.

Unikalna dla sportu bokserskiego, podwójna torba oferuje szansę na poprawę rytmu, timingu i dokładności bardziej niż technikę. Daje wojownikom możliwość eksperymentowania, zadając każdy rodzaj ciosu. Co najważniejsze, bezpośrednio ćwiczy koordynację ręka-oko, pozwalając lepiej zrozumieć i zyskać świadomość swoich pięści oraz tego, jak je uwolnić w dowolnym momencie. Worek-gruszka z podwójnym końcem, różniący się od innych narzędzi treningowych w boksie, jest mniejszym celem, który porusza się często i nieregularnie, co wymaga od wojowników częstszego używania oczu do wykonywania ciosów.

Ponieważ worek z podwójnym końcem porusza się nieustannie, kołysząc się w przód iw tył oraz na boki, nawet pod kątem, bardzo trudno jest przewidzieć jego ruch. Podczas szybkiego uderzania i łączenia, pozwala wojownikom na zbudowanie rytmu, który następnie uczy myśliwców, aby byli w stanie dostosować się do poruszającego się celu. Rozwijanie tego rytmu walki i osadzanie go w pamięci mięśniowej sprawia, że ​​jesteś bardziej efektywny i energooszczędny w zawodach.

 

2. Łapanie piłek tenisowych

Jest to jednak niewątpliwie jedno z najskuteczniejszych ćwiczeń pod względem treningu koordynacji ręka-oko. Trener Personalny Częstochowa wskazuje to ćwiczenie, jako służące trenowaniu koordynacji ręka-oko w wielu dyscyplinach sportowych, nie tylko w boksie. Jest tak skuteczny, że efekty widać już po jednej sesji. W przypadku tego ćwiczenia, jeśli masz partnera, może kolegę z siłowni lub trenera, to świetnie. Jeśli nie, możesz trenować samodzielnie, korzystając ze ściany.

Pod ścianą trenuj pojedynczo, rzucając piłką tenisową o ścianę dłonią i chwytając ją tą samą ręką, która odbija się do ciebie. Cały czas skupiaj oboje oczu na piłce. Powtórz to co najmniej 20 razy lub do momentu zauważenia poprawy. Następnie wykonaj to drugą ręką.

Staraj się celować w różne ćwiartki ściany przed tobą. Celuj wysoko, nisko oraz na lewą i prawą stronę.

Aby zwiększyć trudność tego ćwiczenia, powtórz cały trening, ale tym razem z zamkniętym lewym okiem. Następnie zrób to z zamkniętym prawym okiem.

Aby trenować z partnerem, rzucaj piłką tenisową w siebie w celu zmiany kąta, pod jakim rzucana jest piłka. Za każdym razem musisz złapać piłkę i odrzucić ją. Ćwicz obiema rękami, zarówno wysoko, jak i nisko.

 

3. Praca z rękawicą

Praca z rękawicami w boksie trenuje wiele różnych aspektów twojego zestawu umiejętności, z których najważniejszą jest koordynacja ręka-oko. Nie chodzi tylko o ćwiczenie pozycji ciała, równowagi i techniki uderzeń. Ponadto symuluje przypływy i odpływy rzeczywistej walki, od ataku do obrony.

Podczas gdy większość sesji pracy z rękawicami jest nastawiona na trening kombinacji bokserskich, istnieje odmiana pracy z rękawicami, spopularyzowana dzisiaj przez styl bokserski, która pomaga poprawić refleks. Rzecz w tym, aby nabrać rytmu i rutyny, a następnie powoli zwiększać prędkość i moc, aż cała sesja będzie płynna. "Związek pomiędzy zawodnikiem, a treningiem w tym konkretnym ćwiczeniu jest niezwykle ważny." - wspomina Trener Personalny Częstochowa. Aby ćwiczenie było skuteczne, musi istnieć pewien poziom zaufania i chemii.

 

4. Boks w cieniu

Boks w cieniu jest jednym z najbardziej podstawowych ćwiczeń w programie treningowym każdego boksera. Jednak większość początkujących nie rozumie ich znaczenia i tego, jak pomaga to ulepszyć ich grę. Sama w sobie walka z cieniem jest ważną częścią twojego rozwoju jako wojownika, więc upewnij się, że dasz mu trochę wysiłku.

Większość początkujących uważa, że ​​wyglądają śmiesznie podczas walki z cieniami, a to jest zupełnie normalne, gdy zaczynasz rozwijać odpowiednią technikę i ruch. Nie martw się, że nie będziesz wyglądać jak prawdziwy bokser. Dzięki większej praktyce w mgnieniu oka będziesz wyglądać absolutnie fantastycznie.

Najlepszym sposobem na zdobycie pola cienia jest przed lustrem, gdzie możesz obserwować sposób, w jaki się poruszasz i sposób, w jaki uderzasz. Wizualizuj, że patrzysz prosto na swojego przeciwnika, utrzymuj kontakt wzrokowy i staraj się wygrać w cieniu. Graj także w obronie, wyobrażając sobie, jak twój przeciwnik rzuca ciosy, gdy unikasz ich i kontrujesz. Nigdy nie przerywaj pola widzenia i nigdy się nie wzdrygaj. Nie rzucaj przypadkowymi ciosami, gdy używasz pola cienia, to nie jest skuteczny sposób wykonywania tego ćwiczenia.

 

Jeśli boksujesz, najpierw odwiedź jeden z salonów optycznych GRALOPTIC w celu dokładnego zbadania, aby upewnić się, że Twój wzrok jest w dobrej kondycji, a my w BACKFIST ocenimy Twoje umiejętności wizualne.

Centrum Treningu Personalnego Backfist i Trener Personalny Częstochowa Tomasz Boral służą bokserom i innym sportowcom sztuk walki w Częstochowie. Daj sobie szansę walki. Odwiedź jeden z naszych salonów optycznych Graloptic. Zbadaj wzrok.

Poprzedni artykuł Następny artykuł

Graloptic - Twoje źródło optyki

graloptic

Zobacz świat
na nowo