Środki do czyszczenia okularów i ściereczki do czyszczenia

26 lipiec 2023

Udostępnij:

Środki do czyszczenia okularów i ściereczki do czyszczenia


Środki do czyszczenia okularów i ściereczki do czyszczenia

Środki do czyszczenia soczewek okularów w sprayu są dostępne w miejscu zakupu okularów lub w lokalnym sklepie farmaceutycznym lub dyskontowym. Mogą być pomocne, jeśli podróżujesz lub nie masz dostępnego mydła do mycia naczyń i czystej wody z kranu.

Jeśli woda z kranu nie jest dostępna do wypłukania soczewek przed ich czyszczeniem, użyj dużej ilości środka do czyszczenia okularów w sprayu, aby wypłukać kurz i inne zanieczyszczenia przed wytarciem soczewek do sucha.

Jeśli Twoje soczewki mają powłokę antyrefleksyjną (AR), upewnij się, że wybrany środek do czyszczenia okularów jest zatwierdzony do użytku z soczewkami antyrefleksyjnymi.

Używając pojedynczo zapakowanych, wstępnie nawilżonych jednorazowych chusteczek do czyszczenia soczewek, najpierw sprawdź soczewki pod kątem kurzu lub zanieczyszczeń. Aby uniknąć zarysowań, zdmuchnij wszelkie zanieczyszczenia z soczewek przed ich wytarciem.

Ściereczki z mikrofibry to doskonały wybór do czyszczenia okularów. Te ściereczki bardzo skutecznie osuszają soczewki i zatrzymują olej, aby uniknąć rozmazywania.

Ale ponieważ tak skutecznie zatrzymują zanieczyszczenia, pamiętaj, aby często czyścić ściereczki. Umyj ściereczkę ręcznie płynem do mycia naczyń bez balsamu i czystą wodą; pozwól szmatce wyschnąć na powietrzu.

Poprzedni artykuł Następny artykuł

Graloptic - Twoje źródło optyki

graloptic

Zobacz świat
na nowo