Sposoby na szybkie zużycie okularów, o których nie wiesz...

26 lipiec 2023

Udostępnij:

Sposoby na szybkie zużycie okularów, o których nie wiesz...


10 sposobów na nieświadome nadmierne zużywanie okularów. Lepiej tego nie robić ;)


Okulary zazwyczaj nie są tanie. Oto jak utrzymać je w dobrej formie i sprawić, by były trwałe. Poznaj listę błędów, które skracają życie Twoim okularom.

 

Zdejmujesz je jedną ręką

Nigdy byś o tym nie pomyślał, ale czy wiedziałeś, że zdjęcie okularów jedną ręką może uszkodzić oprawki? Chwytanie boków oprawek w celu zdjęcia ich z twarzy może faktycznie wygiąć je z czasem. Jeśli najpierw musisz zdjąć okulary jedną ręką, powinieneś to zrobić od środka ramy, gdzie znajduje się most, a nie ciągnąć z jednej strony. Kiedy pociągasz jedną stronę, wyciągasz je. Jeśli szarpanie za most jest niewygodne, możesz również zdjąć ramy obiema rękami, po jednej z każdej strony.

 

Nie wkładasz ich z powrotem do etui

Wiele osób nawet nie korzysta z futerału, w którym były dostarczone okulary. Pozostawienie okularów w domu, schowanie ich do kieszeni lub wrzucenie do torebki oznacza, że ​​są bardziej narażone na zarysowania. Rozwiązanie? Kiedy nie nosisz okularów, włóż je do torebki lub etui.

 

Zakładasz je na czubek głowy

Nakładając okulary na głowę, gdy nie są używane, można je z czasem rozciągnąć. Może to być szczególnie prawdziwe w przypadku okularów do czytania, ponieważ są one często zakładane i zdejmowane. Nie jest złym pomysłem zakładanie sznurka na szyję, abyś go nie zgubił. Ludzie powinni przestać myśleć o tym, że czują się jak starsza pani lub staruszek.

 

Używasz ubrania do wycierania soczewek

Plama na okularach może być bardzo irytująca, ale w przeciwieństwie do zadrapania jest to tylko tymczasowe. Włókna w odzieży mogą porysować soczewki lub pozostawić drobne strzępki, które jeszcze bardziej Cię drażnią, więc zamiast tego rozważ sięgnięcie po soczewkę, którą dostałeś od optyka. Jeśli tę tkaninę już dawno zgubiono, weź miękki ręcznik papierowy i trochę wody.  Jednak możesz też umyć okulary ciepłą wodą, nakładając niewielką ilości płynu do naczyń i suszenie bawełnianą szmatką. 

 

Zostawiasz je na przedniej szybie w aucie do wyschnięcia.

Grube plastikowe ramki są popularnym trendem, ale mogą nie wytrzymać próby czasu, podobnie jak metalowe ramy - szczególnie w upale. Pozostawienie okularów na desce rozdzielczej samochodu, zwłaszcza jeśli masz plastikowe oprawki, ciepło przez przednią szybę może zmiękczyć okulary i mogą one w ten sposób stracić kształt. Pozostawienie ich w pobliżu innych źródeł ciepła, takich jak kaloryfery lub piec, też prawdopodobnie nie jest dobrym pomysłem.

 

Składasz je i kładziesz soczewkami do dołu

Dobrym pomysłem może być złożenie okularów i ułożenie ich na płaskiej powierzchni, ale w rzeczywistości może to doprowadzić do zadrapania soczewek. Przechowywanie ich z powrotem w etui jest zawsze bezpiecznym zakładem, ale jeśli musisz, lepiej odłóż okulary z soczewkami skierowanymi do góry.

 

Pozwalasz innym je nosić

Czasami przyjaciel lub członek rodziny jest ciekawy, jak słabo widzisz, więc prosi o przymocowanie okularów. Okazuje się, że należy uprzejmie odmówić, ponieważ pozwolenie innym osobom na przymocowanie okularów to inny sposób na rozciągnięcie oprawek.

 

Próbujesz skleić je z powrotem

Pomimo stosowania najlepszych praktyk, czasami twoje okulary po prostu pękają. Nie chcesz wydawać pieniędzy na nową parę, i chcesz szybko je skleić. Dobry plan? Nie. Nie powinieneś próbować, skleić okularów, ponieważ zdarza się, że same soczewki mogą być w stanie zmieścić się w innej nowej oprawie, ale jeśli przykleją się do prawek, to możesz nie móc ponownie ich użyć.

 

Ćwiczysz lub uprawiasz sport w okularach

Nadal musisz to zobaczyć, próbując złapać piłkę lub nawet pobiegać, ale noszenie okularów może się bardzo źle skończyć. Zamiast tego rozważ inwestowanie w ochronne okulary sportowe, które są wykonane ze specjalnego materiału w celu ochrony oczu podczas uprawiania sportu i aktywności fizycznej.

 

Zasypiasz w nich

Ten jest dość oczywisty, ale zasypianie w okularach jest dużym błędem. Ramki prawdopodobnie zniekształcają się, gdy się położysz, lub, co gorsza, możesz je upuścić i uszkodzić. Zrób sobie przysługę i zdejmij je, jeśli czujesz, że usypiasz.

Poprzedni artykuł Następny artykuł

Graloptic - Twoje źródło optyki

graloptic

Zobacz świat
na nowo