Jak dobrać okulary do kształtu twarzy ?

26 lipiec 2023

Udostępnij:

Jak dobrać okulary do kształtu twarzy ?


Wybór idealnych oprawek okularowych jest bardzo trudny. Zaraz po wejściu do salonu optycznego zdajemy sobie sprawę że otaczają nas setki lub tysiące oprawek o różnych kształtach i kolorach. Jak sprawić aby wybrane okulary były dla nas idealne.

Zidentyfikuj swój własny styl

W obecnej dobie w okulary są bardzo trendy.  Często możemy je znaleźć na twarzy osób posiadających doskonały wzrok gdzie mają charakter jedynie elementy ubioru. Aby dobrze wyglądać w okularach należy je dopasować do swojego stylu. Jeżeli w naszej garderobie znajdują się ubrania rzucające się w oczy to również oprawki które wybierzemy mogą być dość krzykliwe.  Wybrane okulary powinny być kompatybilne swoim wizerunkiem ja wschód nie powinny z nim kontrastować.

Kolor

Kolor również jest istotny przy wyborze okularów. Typy urody wiosenne jesienne powinno decydować się na oprawę okularowa w odcieniach złota brązu i czerwieni. Osoby o typie urody zimnej lata powinna kierować się ku czerni, granatowi oraz ku szarości i srebru..

Określenie kształtu twojej twarzy

wybierając okulary podstawą jest zidentyfikowania kształtu twarzy. Do niego należy dopasować kształt oprawek.

Kształty twarzy to:

 

Okulary dla kwadratowej twarzy.

Kwadratowa twarz najczęściej jest podłużna i cechą charakterystyczną jest silne zaznaczenie szczęki oraz prosty kształt.  W takiej sytuacji kształt oprawek powinien być okrągły oraz owalny ponieważ tego typu oprawki mają za zadanie złagodzenie rysów twarzy.  Sugerujemy zastosowanie oprawek szerokich i grubych.  Jeżeli zastosujemy oprawę wąskie lub kwadratowy to spowodują one uzyskanie efektu wydłużenia twarzy zatem efektu niepożądanego.

Okulary dla okrągłej twarzy.

Twarz okrągła posiada łagodne, miękkie, zaokrąglone kształty z wydatnymi policzkami. Najczęściej twarz okrągła to twarz szeroka i krótka.  Do twarzy okrągłej najbardziej odpowiednie są kwadratowe oprawki powodujące uzyskanie bardziej wyrazistego kształtu.  Sugerujemy wybranie oprawek delikatnych ponieważ zastosowanie grubych oprawek może spowodować nadanie twarzy efektu szerokości, a będzie to efekt niepożądany

Okulary dla twarzy owalnej.

Twarz owalna jest idealnym kształtem. Kontury są delikatne i miękkie, a największa szerokość twarzy umiejscowiona jest na poziomie policzków.  Do twarzy owalnej pasują każdy oprawki i w zasadzie dokonując wyboru należy zwracać uwagę aby nie były za szerokie i nie wystawały poza najszerszą część twarzy.

Okulary dla twarzy w kształcie serca.

Twarz kształcie serca posiada tak charakterystyczne cechy jak podbródek, który jest wąski i zwężający się oraz szerokie czoło.  Perfekcyjnym rozwiązaniem przy takim kształcie twarzy są oprawki w stylu kociego oka. Sugerujemy unikanie ciemnych barw poprawek aby nie stłumiły delikatności twarzy.

Okulary dla w kształcie trapezu.

Charakterystycznymi cechami twarzy o kształcie trapezu jest to iż podbródek i policzki są szersze od czoła.  Chcę przypadku należy zdecydować się na oprawki których górna część jest wyeksponowana tak aby twarz uzyskała bardziej prawidłowe proporcje zatem należy unikać wąskich oprawek.

 

Podsumowując...

Dobór właściwych oprawek okularowych jest bardzo skomplikowany zdajemy sobie z tego sprawę. W każdym z naszych salonów optycznych pracują wykwalifikowane osoby, które mają pojęcie o tym,  jak pomóc Państwu wybrać idealne oprawki perfekcyjnie dopasowane do Państwa twarzy.  W tym przypadku możemy uznać że nasz artykuł nie posiada charakteru instrukcji, a jedynie przybliża zasady doboru.  W naszym salonie w Częstochowie, w Kaletach, w Lublińcu i w Oleśnie uzyskają Państwo stosowną pomoc i będą Państwo mogli przymierzyć wiele opraw z naszej bogatej oferty.

Poprzedni artykuł Następny artykuł

Graloptic - Twoje źródło optyki

graloptic

Zobacz świat
na nowo