Jak wybrać odpowiedni kolor oprawek okularów dopasowując je do koloru oczu?

26 lipiec 2023

Udostępnij:

Jak wybrać odpowiedni kolor oprawek okularów dopasowując je do koloru oczu?


Jak wybrać odpowiedni kolor oprawek okularów? Zacznijmy od oczu.

Kolor twoich okularów może mieć ogromny wpływ na ogólny wygląd. Wybierając parę oprawek, zastanów się nad znalezieniem stylu, który uzupełni lub kontrastuje z kolorem włosów, oczu i skóry, w zależności od efektu, jaki chcesz uzyskać.

Neutralne oprawki, takie jak czarne, brązowe i szylkretowe, mają wszechstronną jakość, a kolorowe oprawki są świetne, jeśli chcesz zrobić trochę więcej oświadczenia. Przeczytaj nasz przewodnik dotyczący wyboru koloru oprawek okularów, aby uzyskać porady ekspertów, jak znaleźć parę, która wyróżni Twoje ulubione cechy.
Dopasowanie koloru oprawek do koloru oczu

Decydując, jaki kolor oprawek okularów najlepiej pasuje do Twojego koloru oczu, zadaj sobie pytanie, czy chcesz zrobić wrażenie, czy wybrać coś uniwersalnego. Aby uzyskać stonowany i stonowany wygląd, wybierz oprawki w kolorze pasującym do neutralnych odcieni oczu, na przykład brązowym, beżowym lub czarnym.

Jeśli chcesz stworzyć zabawny, wyrazisty wygląd, wybierz kolor, który jest kontrastowy, ale uzupełniający się z kolorem oczu.

Szare oczy
Wybierz kolorowe ramki, aby nadać swojemu wyglądowi jasne wykończenie. Ponieważ szary jest już neutralnym odcieniem, prawie każdy jasny kolor będzie pasował do szarych oczu.

Brązowe / bursztynowe oczy
Każdy kolor będzie wyglądał świetnie z brązowymi lub bursztynowymi oczami, od klasycznej czerni po jaśniejsze odcienie. Jeśli chcesz się wyróżnić, wybierz odważny kolor, który kontrastuje z brązem i bursztynem, jak jasna zieleń lub chłodny błękit.

Niebieskie oczy
Aby uzyskać odważny wygląd, pomarańczowy (kolor dopełniający do niebieskiego) naprawdę sprawi, że twoje oczy się pojawią. Naturalne odcienie, takie jak szylkret i brązowe okulary również będą dobrze wyglądać z niebieskimi oczami.

Zielone oczy
Czerwony jest kolorem dopełniającym do zielonego i zapewni żywy kontrast, jeśli chcesz nadać efektowny wygląd. Podobny efekt będą miały złote lub fioletowe ramki. Jeśli szukasz czegoś bardziej stonowanego, rozważ brąz lub inne ziemiste odcienie. Te stonowane kolory ramek zawsze dobrze wyglądają z zielonymi oczami.

Piwne oczy
Piwne oczy często wydają się przechodzić z brązowych na zielone, więc wybór zielonych lub brązowych oprawek zapewni zarówno kontrast, jak i koordynację. Bursztynowe oprawki to również pochlebny wybór.

Poprzedni artykuł Następny artykuł

Graloptic - Twoje źródło optyki

graloptic

Zobacz świat
na nowo