blond kobieta zdejmuje okulary przeciwsłoneczne

25 lipiec 2023

Udostępnij:

Wiosenne porady dotyczące pielęgnacji oczu dla dorosłych


Pomimo trwającej zimy warto przygotować się na sezon wiosenny. Wiosna  to sezon kolorów, kwiatów i swędzących oczu. Podobnie jak przez resztę roku dbanie o wzrok w okresie wiosennym jest równie ważne. Oto kilka wskazówek, które możesz przećwiczyć, które mogą pomóc w utrzymaniu zdrowia oczu w ryzach.

Wskazówki dotyczące pielęgnacji oczu dla dorosłych
 

Nasze oczy są jednym z najważniejszych narządów ciała, ale ich zdrowie jest często zaniedbywane. W związku z przerwą wiosenną i wakacjami tuż za rogiem ludzie rozpaczliwie czekają na dobrą pogodę po miesiącach śniegu i zimna. Ludzie podróżują do nowych obszarów i krajów, aby cieszyć się wiosną. Aby zadbać o Twój wzrok w tym sezonie wiosennym, przygotowaliśmy listę porad i wskazówek, które możesz zastosować, aby zachować zdrowie oczu:
 

Akcesoria


Wiosną dobrze jest zaopatrzyć się w różne okulary i okulary przeciwsłoneczne. Okulary przeciwsłoneczne pomagają chronić oczy przed szkodliwymi promieniami słońca. Niebezpieczne promieniowanie UVA i UVB ze słońca wpływa na oczy, powodując ich poważne uszkodzenie.

Dlatego zaleca się noszenie okularów przeciwsłonecznych lub innych okularów ochronnych, aby zminimalizować skutki szkodliwego promieniowania słonecznego.
 

Umyj, umyj i umyj


Alergeny i pyłki występują w dużych ilościach w okresie wiosennym. Kwiaty w pełni kwitną wiosną, a proces zapylania jest na szczycie.

 

W ostatnich latach odnotowano znaczny wzrost poziomu pyłków w powietrzu, co spowodowało wzrost liczby alergenów i substancji drażniących w powietrzu. Te alergeny i substancje drażniące są odpowiedzialne za zaczerwienienie, swędzenie i łzawienie oczu. Te sezonowe alergie, którym towarzyszy ciągłe kichanie i przekrwienie, wpływają nie tylko na narządy zewnętrzne, takie jak oczy, ale także na narządy wewnętrzne.

 

Z powietrzem wypełnionym alergenami, takimi jak pyłki i zarodniki pleśni, prostą, ale bardzo skuteczną opcją będzie mycie oczu. Regularnie myj oczy zimną wodą, aby utrzymać je w czystości, aby uniknąć reakcji alergicznych lub infekcji i zachować alergię w okresie wiosennym.
 

Użyj kropli do oczu
 

Krople do oczu i sztuczne łzy mogą pomóc w wypłukaniu alergenów z oczu. Sztuczne łzy można łatwo znaleźć na rynkach, które pomagają utrzymać nawilżenie i nawilżenie oczu.

Sztuczne łzy mogą zapewnić chwilową ulgę w suchych oczach i swędzeniu, okazując się być doskonałym źródłem do mycia oczu. Alternatywnie można zastosować zimne okłady, które mogą pomóc złagodzić swędzenie i zaczerwienienie towarzyszące sezonowi.

Jeśli jednak doświadczasz ciężkiej reakcji alergicznej, natychmiast skonsultuj się z lekarzem.
 

Wyczyść soczewki kontaktowe
 

Soczewki kontaktowe są pożywką dla infekcji i bakterii. Nie wszystkie roztwory do soczewek kontaktowych mają właściwości antybakteryjne. Dlatego zawsze dobrą praktyką jest dokładne czyszczenie soczewki kontaktowej, aby uniknąć niepotrzebnej infekcji.
 

Czystość jest kluczem


Alergeny znajdujące się w powietrzu, takie jak kurz, pyłki i pleśń, mogą w okresie wiosennym gromadzić się na pościeli, prześcieradłach iw innych miejscach. Utrzymanie przestrzeni osobistej w czystości ma kluczowe znaczenie, ponieważ pomoże to usunąć wszelkie alergeny i kurz z najbardziej zajętych miejsc.

Oczy są wrażliwe na wszelkie czynniki zewnętrzne, które mogą powodować podrażnienie lub alergię. Czyszczenie oczu i wraz z Twoją przestrzenią życiową przyczynią się do znacznie zdrowszych oczu.
 

Pozostań nawodniony


Nawilżenie jest niezwykle ważne dla zdrowia oczu. Badania zalecają picie co najmniej dwóch litrów wody dziennie.

Zasada 8×8 dziennego spożycia wody mówi, że osiem uncji wody powinno być wypijane 8 razy dziennie. Nawilżenie oczu jest tak samo ważne jak nawodnienie organizmu. Nawilżenie może pomóc wypłukać dodatkowe sole z organizmu, jednocześnie utrzymując zdrowe i nawilżone oczy.
 

Trzymaj się z dala od dymu


Dym papierosowy może powodować odwodnienie oczu, co może prowadzić do podrażnień. Dym może również powodować zaczerwienienie oczu i blokować kanały łzowe w oczach. W celu zwalczania podrażnień spowodowanych dymem papierosowym i gotowaniem zaleca się, aby za wszelką cenę trzymać się z dala od dymu ze względu na swoje zdrowie.
 

Zapytaj swojego okulistę i poddawaj się regularnym badaniom


Lekarze mogą pomóc w zaleceniu odpowiednich leków i technik dbania o oczy. Odwiedzanie optyka podczas regularnych wizyt może nie tylko pomóc w śledzeniu wzroku, ale także w wykryciu innych schorzeń, które mogą przyczynić się do uszkodzenia wzroku. Dlatego konieczne jest odwiedzanie okulisty i regularne badania kontrolne.

 

Unikaj alergenów


Kwiaty często kwitną wiosną. W tym sezonie liczba pyłków może osiągnąć niebezpieczny poziom, co może mieć wpływ na zdrowie oczu. Trzymanie się z dala od źródeł kurzu i pyłków może pomóc ograniczyć wpływ tych alergenów na oczy. Alergeny najczęściej spotykane w okresie wiosennym to pyłki, pleśń, trawy, chwasty, kurz i sierść zwierząt, których należy unikać za wszelką cenę.

 

Posprzątaj swój dom


Wiosenne porządki to popularny termin używany do sprzątania gospodarstw domowych w okresie wiosennym. Sprzątanie domu na wiosnę może wywołać reakcje alergiczne na kurz i inne alergeny.

Zanim zaczniesz sprzątać swój dom, upewnij się, że jest on dobrze wentylowany, aby alergen nie podrażniał Twoich oczu. Jednak po zakończeniu sprzątania upewnij się, że okna i drzwi są zamknięte. Często czyść pościel i ubrania, ale unikaj wieszania ich na zewnątrz, aby wyschły, ponieważ prawdopodobieństwo złapania alergenów jest większe na zewnątrz.

Wypierz również zasłony i pościel, aby uniknąć możliwości przyczepiania się do nich zewnętrznych czynników drażniących.
 

Unikaj wietrznych dni i noś maskę


W wietrzne dni liczba pyłków jest często najwyższa. Ważne jest, aby unikać wietrznych dni, aby uniknąć ewentualnych podrażnień spowodowanych alergenami. Jeśli musisz wyjść, załóż maskę przeciwalergiczną lub zakryj nos i usta, aby zapobiec podrażnieniu oczu.
 

Unikaj dotykania lub pocierania oczu


Dotykanie oczu może narazić je na ryzyko infekcji lub spowodować zaczerwienienie. Na dłoniach obecne są różne rodzaje bakterii i infekcji, które mogą przenosić się do oczu, powodując dalsze problemy. Nawet jeśli czujesz potrzebę przecierania oczu, unikaj tego za wszelką cenę.
 

Popraw swoją dietę


Nawyki żywieniowe odgrywają ważną rolę w dobrym zdrowiu oczu. Pokarmy o dobrej wartości odżywczej mogą pomóc w poprawie zdrowia oczu. Dieta bogata w składniki odżywcze, takie jak zielone warzywa liściaste, owoce cytrusowe, marchew, orzechy, nasiona chia, nasiona konopi, nasiona słonecznika, ryby i jajka, może pomóc w poprawie zdrowia oczu.

Jagody, takie jak jagody, jagody i czarna porzeczka, mogą również pomóc zachować zdrowe i młode oczy.
 

Odpoczywaj


Spanie na czas pomaga odpocząć oczom. Brak odpoczynku może przeciążyć mięśnie oczu i zmęczyć oczy. Robienie przerw między zadaniami, takimi jak korzystanie z komputera lub oglądanie telewizji, może również pomóc w rozluźnieniu mięśni oczu.
 

Wyrzuć stary makijaż i umyj pędzle


Dla niektórych osób makijaż jest ważnym dodatkiem. Jednak pędzle i gąbki do makijażu są pożywką dla bakterii i infekcji, które mogą powodować reakcje skórne i pod oczami.

Dlatego konieczne jest czyszczenie pędzli i gąbek przynajmniej raz w tygodniu, aby uniknąć możliwości infekcji. Stary makijaż, który minął już od daty ważności, również należy wyrzucić, ponieważ może to spowodować infekcje.

Poprzedni artykuł Następny artykuł

Graloptic - Twoje źródło optyki

graloptic

Zobacz świat
na nowo