Lubliniec - Gdzie kupić okulary przeciwsłoneczne?

26 lipiec 2023

Udostępnij:

Lubliniec - Gdzie kupić okulary przeciwsłoneczne?


Gdzie kupić okulary przeciwsłoneczne w Lublińcu? To jasne. W naszych salonach na Lompy i Damrota.

Lepszym pytaniem będzie: Czy warto zapłacić więcej za lepsze okulary przeciwsłoneczne?


Jest lato, idealny czas, aby wybrać się na plażę lub basen i spojrzeć na świat przez najfajniejsze okulary przeciwsłoneczne w tym sezonie. Dla niektórych marka projektanta na parze okularów przeciwsłonecznych jest tak samo ważna jak etykieta na kostiumie kąpielowym, a okulary mogą nawet kosztować więcej.

Bez względu na to, jak stylowe są Twoje okulary, pamiętaj, że podstawową rolą okularów przeciwsłonecznych jest:

Ochrona oczu przed szkodliwymi promieniami słońca.
Poprawa widoczności, eliminacja odblasków.
Zapewnienie optymalnego poziomu komfortu.

Niektórzy ludzie upierają się przy noszeniu najbardziej stylowych i najdroższych ramek. Ale czy jakość designerskich odcieni jest naprawdę lepsza, czy po prostu płacisz za logo?

Szukając okularów przeciwsłonecznych - designerskich czy nie - przy określaniu, czy warto je kupić, weź pod uwagę następujące kwestie.

Wybierz okulary z dobrą absorpcją promieniowania ultrafioletowego.

Najważniejsze jest to, aby okulary przeciwsłoneczne chroniły oczy przed promieniami ultrafioletowymi - które obejmują zarówno UVA, jak i UVB - które mogą prowadzić do zaćmy i narośli, w tym raka. American Academy of Ophthalmology mówi:

„Szukaj okularów przeciwsłonecznych, które blokują 99 lub 100 procent całego światła UV. Na etykietach niektórych producentów jest napisane: „Absorpcja promieniowania UV do 400 nm”. To to samo, co 100% absorpcji UV ”.

Nie zrozumcie źle roli polaryzacji.

Polaryzacja jest pomocna, ponieważ zmniejsza odblaski odbijane od płaskich powierzchni, takich jak chodnik lub kałuże wodne, które mogą wpływać na widoczność podczas jazdy. Ale polaryzacja nie ma nic wspólnego z ochroną oczu przed szkodliwym promieniowaniem. Czasami może to utrudniać oglądanie podświetlanych ekranów, na przykład na smartfonach.

Możesz więc sprawdzić telefon w sklepie, nosząc okulary, i upewnić się, że nie będzie żadnych problemów.

Przeprowadź test kontroli jakości

Aby ustalić, czy soczewki bez recepty są dobrze wykonane, American Academy of Ophthalmology zaleca:

Skieruj wzrok na kafelek lub inny przedmiot o prostokątnym wzorze.
Zasłoń jedno oko. Trzymaj okulary z dala od twarzy.
Powoli przesuwaj szkła w górę i w dół oraz na boki.

Jeśli linie na prostokątnym wzorze pozostają proste podczas testu, soczewki są w porządku. Jeśli się poruszą, akademia sugeruje wypróbowanie innej pary.

Wybierz odpowiedni projekt oprawki

Bez względu na to, jak dobre są soczewki, światło UV może nadal przeciekać wokół krawędzi oprawek. Okulary przeciwsłoneczne w dużych oprawkach, które co kilka lat wydają się być modne i wychodzące z mody - mogą chronić oczy pod każdym kątem.

Następnym najlepszym wyborem są duże soczewki, które zapewniają dobre pokrycie. Witryna zaleca również zakup okularów, które przylegają do twarzy, tak aby promienie UV nie przedostawały się na wierzch. Dodatkowo większy kształt soczewki zapewnia lepszą ochronę przed piaskiem i alergenami.

Aby uzyskać szeroki wybór najnowszych stylów okularów przeciwsłonecznych wysokiej jakości, wybierz się do jednego z naszych salonów optycznych z okularami.

Nie daj się zwieść kolorom soczewek

To, że soczewki są ciemne, nie oznacza, że ​​w rzeczywistości blokują promienie UV. Ciemniejszy kolor bez ochrony przed promieniowaniem UV może faktycznie działać przeciwko tobie, ponieważ zmusi twoją źrenicę do szerszego otwarcia i wpuści więcej szkodliwego światła UV do oka.

Najważniejsze

Czy więc designerskie okulary przeciwsłoneczne są naprawdę warte swojej ceny, czy też możesz tolerować tańszą parę? Prawdopodobnie oba są wykonane przez tę samą firmę. Jeśli chodzi o oczy, liczy się tylko ochrona przed promieniowaniem UV.

Możesz zdecydować się na logo i wysoką cenę - może styl jest dla Ciebie wart swojej ceny. Ale za te same pieniądze możesz zamiast tego kupić kilka tańszych par, które równie dobrze chronią oczy. W ten sposób, jeśli zgubisz parę, masz zapasowe okulary.

Wybór należy do Ciebie. Jeśli masz wątpliwości w podjęciu decyzji o zakupie, to zapraszamy do nas. Pomożemy, doradzimy.

 

Poprzedni artykuł Następny artykuł

Graloptic - Twoje źródło optyki

graloptic

Zobacz świat
na nowo