Jak usunąć rysy z okularów i kiedy profesjonalnie czyścić okulary

26 lipiec 2023

Udostępnij:

Jak usunąć rysy z okularów i kiedy profesjonalnie czyścić okulary


Jak usunąć rysy z okularów?

Niestety nie ma magicznego lekarstwa na porysowane soczewki. Po zarysowaniu okularów są one porysowane.

Niektóre produkty są zaprojektowane tak, aby zadrapania wyglądały trochę mniej widoczne - ale są to zasadniczo substancje woskowe, które łatwo się ścierają, a wyniki są mieszane w zależności od umiejscowienia i głębokości zadrapań. Ponadto produkty te często powodują rozmazanie soczewek z powłoką antyrefleksyjną.

Oprócz odbijania światła i zakłócania wzroku zadrapania mogą wpływać na odporność soczewek na uderzenia. Aby uzyskać optymalną widoczność i bezpieczeństwo, najlepiej jest kupić nowe soczewki, jeśli zauważysz znaczące zadrapania.

Kupując soczewki okularowe, wybieraj soczewki z trwałą powłoką odporną na zarysowania. Zapytaj optyka, czy Twój zakup obejmuje gwarancję na zarysowania - zwłaszcza jeśli w przeszłości problemem były zarysowane soczewki.

 

Kiedy profesjonalnie czyścić okulary?

Jeśli Twoje soczewki są w dobrym stanie, ale utrzymanie w czystości nosków lub innych elementów oprawki stało się niemożliwe, skontaktuj się z okulistą lub osobą, która sprzedała Ci okulary.

Czasami okulary można czyścić dokładniej za pomocą myjki ultradźwiękowej, a pożółkłe noski można wymienić na nowe. Ale nie próbuj tych poprawek w domu - skontaktuj się z profesjonalistą.

Poprzedni artykuł Następny artykuł

Graloptic - Twoje źródło optyki

graloptic

Zobacz świat
na nowo