Jak wydłużyć życie okularów?

26 lipiec 2023

Udostępnij:

Jak wydłużyć życie okularów?


Jak wydłużyć życie okularów?

Użyj ochronnego etui

Soczewki okularowe mogą łatwo ulec zarysowaniu, jeśli nie przechowujesz ich w bezpiecznym miejscu. Dotyczy to również sytuacji, gdy zdejmujesz je przed snem.

Zawsze przechowuj okulary w czystym etui i NIGDY nie kładź ich na stole lub blacie soczewkami skierowanymi w dół.

Jeśli nie masz pod ręką etui na okulary, połóż okulary do góry nogami z otwartymi zausznikami - w bezpiecznym miejscu, gdzie nie zostaną zrzucone ze stołu lub blatu.

Okulary są wieczne

Wszystkie soczewki okularowe z czasem ulegają zarysowaniom w wyniku normalnego użytkowania i narażenia na działanie środowiska - a także w wyniku sporadycznego upuszczenia lub zgubienia. Soczewki okularowe są zabezpieczone przeciw zarysowaniom, a nie na niezniszczalne. Trudne warunki i nieodpowiednie czyszczenie może doprowadzić do ich uszkodzenia.

Kupując okulary, zapytaj swojego sprzedawcę okularów odporność na zarysowania soczewek. Jest to szczególnie ważne w przypadku okularów dziecięcych lub w przypadku noszenia okularów w zakurzonych warunkach.

Postępowanie zgodnie z powyższymi wskazówkami to najlepszy sposób na jak najdłuższe utrzymanie okularów w czystości i bez zarysowań.

Jeśli Twoje soczewki są mocno zarysowane, a recepta na okulary wygasła - lub po prostu chcesz mieć nowe okulary - umów się na badanie wzroku.

Poprzedni artykuł Następny artykuł

Graloptic - Twoje źródło optyki

graloptic

Zobacz świat
na nowo