Okulary i soczewki spolaryzowane - jak to działa? Kupisz je u nas w Częstochowie i nie tylko...

26 lipiec 2023

Udostępnij:

Okulary i soczewki spolaryzowane - jak to działa? Kupisz je u nas w Częstochowie i nie tylko...


Okulary polaryzacyjne zawsze były bardzo popularne wśród osób, które spędzają dużo czasu w pobliżu wody. I nie bez powodu - spolaryzowane soczewki blokują odblaski światła odbijającego się od powierzchni wody lepiej niż jakiekolwiek inne typy soczewek przeciwsłonecznych. Ale okulary przeciwsłoneczne nie są przeznaczone tylko dla osób, które uwielbiają pływać łódką, łowić ryby lub wybrać się na plażę. Każdy, kto martwi się świeceniem na zewnątrz, może skorzystać z tych zaawansowanych soczewek przeciwsłonecznych. Spolaryzowane okulary przeciwsłoneczne mogą być również pomocne w prowadzeniu samochodu, ponieważ zmniejszają odbicia powodujące olśnienie od płaskich powierzchni, takich jak maski pojazdów i jasna nawierzchnia. Niektóre osoby wrażliwe na światło, w tym ktoś, kto przeszedł operację zaćmy, również skorzystają ze spolaryzowanych okularów przeciwsłonecznych.

Jak działają soczewki spolaryzowane? Światło słoneczne rozprasza we wszystkich kierunkach. Ale kiedy uderza w płaskie powierzchnie, światło odbite przez powierzchnie ma tendencję do polaryzacji - co oznacza, że odbite wiązki światła przemieszczają się w bardziej jednolitym (zwykle poziomym) kierunku. Stwarza to irytujące, a czasem niebezpieczne natężenie światła, które powoduje olśnienie i zmniejsza widoczność.

Soczewki spolaryzowane mają specjalny filtr, który blokuje tego rodzaju intensywne światło odbite, zmniejszając odblaski i dyskomfort. Chociaż spolaryzowane soczewki okularów poprawiają komfort i widoczność, możesz spotkać się z sytuacjami, w których nie są wskazane. Jednym z przykładów jest narciarstwo zjazdowe, w którym naprawdę chcesz zobaczyć jasne plamy odbitego światła, ponieważ ostrzegają o lodowych warunkach. Ponadto spolaryzowane soczewki zmniejszają widoczność obrazów wytwarzanych przez wyświetlacze ciekłokrystaliczne (LCD) na niektórych ekranach cyfrowych, takich jak bankomaty i bankomaty. W przypadku soczewek spolaryzowanych może być również trudniej zobaczyć ekran w telefonie (w zależności od rodzaju zastosowanej technologii ekranu). Żeglarze i piloci mogą również doświadczać podobnych problemów podczas oglądania wyświetlaczy LCD na desce rozdzielczej, co może być kluczowym problemem, jeśli chodzi o podejmowanie decyzji w ułamku sekundy w oparciu wyłącznie o informacje wyświetlane na ekranie. Pomimo tych wyjątków spolaryzowane okulary przeciwsłoneczne oferują ogromne korzyści, jeśli chodzi o zmniejszenie zmęczenia oczu i dyskomfortu w jasnym świetle słonecznym.

Spolaryzowane okulary z soczewkami progresywnymi są doskonałym wyborem dla osób powyżej 40 roku życia, które spędzają dużo czasu na świeżym powietrzu, a spolaryzowane okulary przeciwsłoneczne z soczewkami fotochromowymi są doskonałym wyborem dla każdego, kto często znajduje się i wychodzi poza słońcem każdego dnia. Ponieważ spolaryzowane soczewki redukują odbicia od wody, znacznie poprawiają twoją zdolność widzenia obiektów pod powierzchnią jeziora, strumienia lub oceanu (świetna korzyść zarówno dla wędkowania, jak i pływania łódką).

Aby uzyskać najlepszy komfort i wydajność w przypadku wszystkich spolaryzowanych okularów przeciwsłonecznych, zapytaj swojego specjalistę o nałożenie powłoki antyrefleksyjnej na tylną stronę soczewek. Wyeliminuje to rozpraszające refleksy z tylnej powierzchni okularów przeciwsłonecznych, gdy słońce znajduje się za tobą.

Wypróbuj je już dziś. Pierwszym krokiem do uzyskania najlepszego możliwego widzenia dzięki spolaryzowanym okularom przeciwsłonecznym jest umówienie się na badanie wzroku.

 

POTRZEBUJESZ BADANIA OCZU? 

Znajdź nasz salon najbliżej Ciebie i umów się na wizytę.

Jesteśmy w Częstochowie, Kaletach, Oleśnie oraz w Lublińcu.

 

Jeśli masz nawet niewielki błąd refrakcji, poprawienie widzenia na zewnątrz za pomocą soczewek spolaryzowanych  pomoże ci widzieć tak wyraźnie i komfortowo, jak to możliwe w jasnym świetle słonecznym.

Wykonamy dla Państwa okulary w wybranych oprawach, dopasowane do twarzy i stylu oraz przeznaczonego na nie budżetu, ze stosownymi filtrami rodzajem soczewek. Zapraszamy.

Poprzedni artykuł Następny artykuł

Graloptic - Twoje źródło optyki

graloptic

Zobacz świat
na nowo