Jak bezpiecznie używać kosmetyków dookoła oczu

26 lipiec 2023

Udostępnij:

Jak bezpiecznie używać kosmetyków dookoła oczu


Jak bezpiecznie używać kosmetyków dookoła oczu

Wybierasz się na przyjęcie? W sezonie błyszczących cieni i sztucznych rzęs pamiętaj o tych wskazówkach, jak bezpiecznie nakładać makijaż i kosmetyki wokół oczu.

Wskazówki dotyczące bezpieczeństwa makijażu oczu

Wykonaj te podstawowe czynności, aby chronić oczy podczas makijażu. Jeśli masz pytania dotyczące rutyny kosmetycznej lub masz chorobę oczu, która może wymagać szczególnej opieki, zapytaj lekarza.

 

Jak bezpiecznie używać kosmetyków dookoła oczu
Jak bezpiecznie używać kosmetyków dookoła oczu

 

Unikaj makijażu brokatowego

Uważaj na makijaż metaliczny, brokatowy, błyszczący puder lub inny makijaż. Płatki mogą wpaść do oka, dostać się do filmu łzowego i podrażnić oczy. Makijaż z brokatem jest częstą przyczyną podrażnień lub infekcji rogówki, szczególnie u osób noszących soczewki kontaktowe. Większy brokat lub wtrącenia w makijażu mogą porysować oko, podobnie jak piasek lub brud w oku.

 

Nakładanie sztucznych rzęs

Przedłużanie rzęs można wykonać bezpiecznie, jeśli zastosuje je profesjonalista. Większość przedłużanych rzęs nakłada się za pomocą pęsety i specjalnie opracowanego, półtrwałego kleju. Są też rzęsy magnetyczne, które nakłada się kredką do oczu z drobnymi cząsteczkami magnetycznymi.

Zarówno rzęsy magnetyczne, jak i klejone mogą podrażniać wrażliwą skórę wokół oczu lub zanurzać się w oku i drapać rogówkę, jeśli nie są dobrze nałożone. Aby zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia tych możliwych komplikacji, zakładaj sztuczne rzęsy tylko na specjalne okazje i upewnij się, że zrobi to profesjonalista. Jeśli poczujesz jakikolwiek dyskomfort, natychmiast skontaktuj się z okulistą.

A co z Odżywką Latisse?

Latisse to odżywka do rzęs na receptę. Nakłada się go na linię rzęs, aby przyspieszyć wzrost dłuższych, grubszych rzęs. Istnieje kilka możliwych skutków ubocznych, na które należy uważać, dlatego jest dostępny tylko na receptę.

Być może widzieliście w sklepach dostępne bez recepty kosmetyki na porost rzęs, ale Latisse jest jedynym produktem na porost rzęs, który jest obecnie zatwierdzony przez FDA. Ponieważ te inne produkty nie zostały przetestowane przez FDA, zarówno bezpieczeństwo, jak i zdolność do promowania wzrostu rzęs nie zostały oficjalnie udowodnione. Najlepszym sposobem na bezpieczne stosowanie produktów na porost rzęs jest konsultacja z okulistą przed użyciem.

 

Jak usunąć makijaż z okolic oczu 

 

Potrzebujesz okularów? Nie wiesz jak zadbać o zdrowie oczu? Zapraszamy do nas.

 Kliknij i zobacz gdzie jesteśmy, znajdź najbliższy salon.

 

Nasz facebook:

Optyk Okulista Lubliniec - Salony GRALOPTIC ul. Lompy 10 i Damrota 25

Optyk Okulista Częstochowa - Salon Optyczny Graloptic ul. Kordeckiego 4

Salony Optyczne Graloptic Lubliniec, Olesno, Kalety, Częstochowa

Poprzedni artykuł Następny artykuł

Graloptic - Twoje źródło optyki

graloptic

Zobacz świat
na nowo