rodzina z dzieckiem w okularach na plaży latem

25 lipiec 2023

Udostępnij:

Jak chronić oczy podczas upałów - zdrowie oczu latem


Wiedza o potencjalnych zagrożeniach jest ważna dla utrzymania zdrowych oczu przez całe lato. Oto niektóre z najczęstszych rzeczy, które mogą zaszkodzić zdrowiu Twoich oczu w gorących miesiącach lata.

Letnie alergie

 

Nie tylko zimna pogoda może prowadzić do alergii oczu. Letnie deszcze i wyższe temperatury stwarzają doskonałą okazję do rozwoju pleśni.

 

Ponadto lato to najlepsza pora na wzrost roślin i drzew.


Jeśli jesteś uczulony na którąkolwiek z tych dwóch rzeczy, możesz mieć do czynienia z objawami alergii oczu, takimi jak swędzenie lub suchość oczu.
 

Oparzenia rogówki


Zbyt duża ekspozycja na słońce może uszkodzić powierzchnię rogówki. Może to prowadzić do tymczasowego rozmycia wzroku i zapiaszczenia oczu. Chociaż nie możesz nałożyć kremu przeciwsłonecznego na oczy, noszenie designerskich okularów przeciwsłonecznych jest jednym ze skutecznych sposobów ochrony oczu.

 

Infekcje oczu
 

Przy ciepłej pogodzie mogą wystąpić infekcje oczu. Podczas letnich aktywności, takich jak pływanie lub biwakowanie, jesteś narażony na więcej patogenów. Chlor w basenach może podrażniać cienki film łzowy na rogówce, powodując infekcje oka.
 

Jeśli planujesz imprezy przy basenie, upewnij się, że chronisz swój wzrok, używając odpowiedniego sprzętu. Są też okulary, które można nosić pod wodą i nie ograniczają pola widzenia.


Zmęczone oczy


Dużo wyjeżdżamy w ciepłych miesiącach, co ma sens, ponieważ w Polsce mamy mniej słonecznych dni niż w ciepłych krajach. Jednak te niekończące się imprezy przy basenie, wycieczki na plażę i wakacje mogą sprawić, że będziesz mieć mało snu i zmęczyć oczy.
 

Suche oczy


Suche oko to bardzo częsty problem. Bez odpowiedniej ilości łez twoje oczy stają się bardziej podatne na infekcje. Nieleczona może prowadzić do zapalenia oka lub stać się jedną z tych rzeczy, które mogą uszkodzić oczy.

Wysoka temperatura na zewnątrz z chłodzeniem klimatyzatora i wentylatorów wewnątrz może przyczynić się do wystąpienia objawów suchego oka.

 

Jak chronić oczy podczas upałów - wskazówki, jak chronić wzrok latem


Lato to najlepszy czas na wakacje. Jednak wakacje nie zwalniają nas z obowiązku dbania o swoje oczy. Ważne jest, aby upewnić się, że podejmujesz odpowiednie środki ostrożności, aby pomóc twoim oczom żyć jak najlepiej.

Należy postępować zgodnie z sugestiami dotyczącymi pielęgnacji oczu tego lata.

 

Noś okulary przeciwsłoneczne


Lato to czas aktywności na świeżym powietrzu. Oznacza to dużo czasu UV dla twoich oczu. Oczywistym sposobem ochrony oczu jest noszenie okularów przeciwsłonecznych.

Zbyt dużo światła UV może wywołać poważne problemy z oczami lub przedwczesne starzenie się oczu. Okulary przeciwsłoneczne, które blokują co najmniej 60% promieniowania UV, działają najlepiej w okresie letnim.

Kupując u nas okulary przeciwsłoneczne, otrzymujesz ochronę zarówno przed promieniami UVA, jak i UVB.

 

Umyj ręce


W ciepłe miesiące pocą się nam dłonie lub dłonie. Zarazki lub bakterie na dłoniach mogą łatwo przenieść się do oczu, gdy pocierasz je rękami. Dlatego upewnij się, że Twoje ręce są czyste i wolne od zarazków.
 

Używaj gogli, gdy wchodzisz do basenu


Pływanie to świetna zabawa. Ale chlor może powodować podrażnienie oczu. Nawet gdy pływasz w oceanie, noś okulary do pływania, aby zadbać o swoje oczy.
 

Noś kapelusz lub czapkę z daszkiem


Kapelusze i czepki z daszkiem to najlepszy dodatek na lato (po okularach przeciwsłonecznych). Zminimalizuj ryzyko uszkodzenia promieniami UV i noś kapelusze, gdy wychodzisz na gorące słońce. Dodają stylu i jednocześnie osłaniają oczy.
 

Użyj kropli do oczu


Letnia pogoda powoduje problemy z suchym okiem, używaj kropli do oczu lub sztucznych łez, aby nawilżyć oczy. Zastanów się nad użyciem tych, które nie zawierają konserwantów, abyś mógł ich używać częściej.
 

Nawadniaj swoje ciało


Jesteś bardziej narażony na odwodnienie, gdy na zewnątrz jest gorąco. Nie wiem, czy o tym wiesz, ale odwodnienie obniża zdolność organizmu do tworzenia łez. Picie dużej ilości wody i utrzymywanie odpowiedniego nawodnienia zapewni optymalny poziom łez w oku i zapobiegnie zespołowi suchego oka.
 

Śpij dobrze


To jeden z najczęstszych sposobów ochrony oczu na dłuższą metę. Wiemy, że latem masz napięty harmonogram, zwłaszcza w weekendy. Ale pomyśl o swoich oczach i idź wcześnie spać, aby mieć odpowiednią ilość snu.

Możesz nie być w stanie zasnąć z powodu zbyt długiego czasu spędzanego przed ekranem. Noś okulary z niebieskim światłem podczas pracy w biurze w ciągu dnia, aby lepiej i dłużej spać w nocy.
 

Czy okulary przeciwsłoneczne ochronią Twoje oczy latem?
 

Tak, dobre okulary chronią. Tanie okulary z marketu mogą raczej zaszkodzić. Dobrej jakości okulary przeciwsłoneczne chronią oczy przed szkodliwym promieniowaniem UV, ale nie pozwalają również na dostanie się nasion i zanieczyszczeń do oczu. W ten sposób zapobiegają infekcjom oczu, zapewniając im odpowiednie osłonę.

Możesz wybrać nie tylko okulary przeciwsłoneczne, ale duże okulary lub oprawki z szerszymi soczewkami, które chronią również okolice oczu. Są też niezwykle stylowe. Możesz sprawdzić naszą ofertę okularów przeciwsłonecznych odwiedzając nasze salony, aby tego lata zrobić sobie oszałamiającą metamorfozę.

Lato może być trudnym czasem dla twoich oczu. Chcesz wyjść i dobrze się bawić, ale nie jest to możliwe, gdy twoje oczy nie czują się dobrze. Nawet jeśli odczuwasz najmniejszy problem ze swoimi oczami, przyjdź do nas i zrób badanie wzroku.

Upewnij się, że nie wyczerpiesz oczu letnią zabawą. Daj im w porę ochronę i szczególnie w lecie dbaj o swoje oczy.

Jak chronić oczy podczas upałów? Zadzwoń do nas lub odwiedź nasze salony optyczne.

Poprzedni artykuł Następny artykuł

Graloptic - Twoje źródło optyki

graloptic

Zobacz świat
na nowo