Okulary do czytania na receptę czy "gotowce" ze sklepu.

26 lipiec 2023

Udostępnij:

Okulary do czytania na receptę czy "gotowce" ze sklepu.


Okulary do czytania na receptę czy "gotowce" ze sklepu.


Oto 10 punktów widzenia na okulary do czytania na receptę w porównaniu z gotowymi jednorazówkami – za i przeciw.

NIE zapominaj, jak ważne są regularne badania wzroku, nawet jeśli nie potrzebujesz okularów korekcyjnych. Badanie wzroku jest niezbędnym badaniem zdrowia, podczas którego optyk może wykryć takie schorzenia, jak zaćma, jaskra i cukrzyca. W przypadku niektórych zaburzeń możesz nie odczuwać objawów, a wczesne wykrycie jest również często ważne.

Jako główne okulary do czytania NALEŻY mieć okulary korekcyjne do czytania, których można używać podczas dłuższych okresów bliskiej pracy.

NIE używaj gotowych czytników do czegokolwiek innego niż czytanie i zamykanie pracy. Noszenie ich w celu widzenia na odległość jest nie tylko niedopuszczalne, ale prowadzenie w nich pojazdów lub chodzenie może być niebezpieczne.

Używaj gotowych okularów tylko wtedy, gdy przepisane przez optometrystę są podobne i używaj ich tylko na krótkie okresy.

NIE używaj gotowych okularów do czytania, jeśli masz średni lub wysoki astygmatyzm (1,00 dioptrii lub więcej). Astygmatyzm to całkowicie normalny stan oka, w którym przednia powierzchnia lub soczewka oka są nieregularnie zakrzywione i gotowi czytelnicy tego nie korygują.

WYPRÓBUJ przed zakupem gotowe okulary do czytania, jeśli są bardzo tanie i jeśli potrzebujesz mocniejszych okularów powyżej +2,00. Główny problem z tymi gotowymi okularami do czytania polega na tym, że centra optyczne (centralna część soczewki, przez którą powinno patrzeć oko) zwykle nie są dokładnie ustawione. Powinny być umieszczone w odległości około 62 mm do czytania, ale rzadko zdarza się to w przypadku gotowych czytników. Niedokładne ośrodki oczne mogą prowadzić do niewyraźnego widzenia, bólów głowy i zmęczenia oczu. Przymierz okulary przez co najmniej 2 minuty i upewnij się, że widzenie jest wygodne przez każdą soczewkę i obydwoma oczami razem.

UWAŻAJ na bardzo tanie okulary. Często będą one bezużyteczne. Soczewki mogą być wypaczone, podziurawione i mają nieodpowiednią jakość optyczną i prawdopodobnie łatwo pękną z powodu nieodpowiednich materiałów, z których wykonane są oprawki.

Kup kilka par tych tanich okularów do czytania, aby je rozsiać po domu i trzymaj parę w torebce lub kieszeni na wypadek sytuacji awaryjnych. Są one zwykle małe, dzięki czemu można je wygodnie nosić, a także dostępne są składane, gotowe czytniki.

NIE używaj okularów do czytania z półki do dłuższego czytania lub pracy przy komputerze. Są przeznaczone tylko do użytku przez krótkie okresy. Nie należy nadal nosić okularów, które powodują rozmycie, zmęczenie oczu lub bóle głowy.

ROZSĄDNIE używaj gotowych czytników. Nigdy nie powinny zastępować okularów do czytania szytych na miarę, ale są poręcznym zamiennikiem na krótkie okresy i w nagłych wypadkach. W razie jakichkolwiek wątpliwości skontaktuj się ze swoim optykiem.

 

Nie należy ich nosić podczas prowadzenia samochodu lub oglądania telewizji. Gotowe okulary to produkt „jeden rozmiar dla wszystkich”. W rezultacie pacjent może uznać, że oprawka nie jest szczególnie dobrze dopasowana, a pacjent może nie patrzeć przez środek soczewek, co może powodować bóle głowy lub zmęczenie oczu. 

 

Okulary do czytania na receptę czy "gotowce" ze sklepu? Nie ryzykuj zdrowia. Oczy są na całe życie.

Niska jakość w połączeniu z brakiem dopasowania, to prosta droga do kłopotów z oczami.

 

Zapraszamy do naszych salonów optycznych. Pomożemy Państwu zadbać o wzrok.
 
Częstochowa, ul. Kordeckiego 4
 
Lubliniec, ul. Lompy 10
 
Lubliniec, ul. Damrota 25
 
Kalety, ul. Żwirki i Wigury 8
 
Olesno, ul. Pieloka 13

 

Poprzedni artykuł Następny artykuł

Graloptic - Twoje źródło optyki

graloptic

Zobacz świat
na nowo