Okulary dla okrągłych twarzy. Co wybrać?

26 lipiec 2023

Udostępnij:

Okulary dla okrągłych twarzy. Co wybrać?


Okulary dla okrągłych twarzy

Okulary dla okrągłych twarzy. Sekretem znalezienia idealnej pary okularów do okrągłej twarzy jest stworzenie kontrastu między oprawkami, a twarzą. Powinieneś szukać kwadratowych lub prostokątnych ramek, aby zrównoważyć swoje funkcje. Poeksperymentuj z najnowszymi trendami, takimi jak para drewnianych lub przezroczystych ramek. Lub wypróbuj parę klasycznych Wayfarerów. Rzuć okiem poniżej na wiele pochlebnych opcji dla okrągłych twarzy.

Jaki masz kształt twarzy?

Okrągła twarz ma pełniejsze policzki, co często może nadać jej młodzieńczy wygląd. Podbródek jest zaokrąglony, a czoło rozszerzone u góry. W niektórych przypadkach linia szczęki jest bardziej miękka niż w przypadku innych kształtów twarzy. Jeśli to brzmi jak Ty, istnieją setki stylów okularów, które idealnie zrównują Twoje cechy.

SZUKASZ OKULARÓW NA OKRĄGŁĄ TWARZ? Znajdź nasz sklep z okularami w pobliżu.

Jak wybrać odpowiednią oprawkę okularów do twarzy?

Przezroczyste ramki
Przezroczyste ramki były wielkim hitem w 2017 roku i nie znikną w najbliższym czasie. Niezależnie od tego, czy są wyraźne, czy z bardzo słabym odcieniem, te ramki są prawie niewidoczne z daleka i ułatwiają wyraźne dostrzeżenie miękkich rysów okrągłej twarzy.

Okulary z pełną oprawką
Okrągłe twarze najlepiej wyglądają na mocnych, kanciastych liniach. Okulary z pełną oprawką mają grubsze oprawki, które całkowicie zakrywają soczewki i równoważą Twoje funkcje. Występują również w wielu stylach, w tym kultowych Wayfarerach, kocich oczach i prostokątnych.

Drewniane oprawki
Drewniane okulary to jeden z najgorętszych nowych trendów, który doskonale komponuje się z okrągłymi kształtami twarzy. Naturalne materiały użyte w tych oprawkach nadają temu stylowi elegancki charakter.

Okulary Wayfarer
Kultowe okulary w stylu Wayfarer to klasyczny wybór dla osób o okrągłych twarzach. Te ramki wprowadzą do Twojego wyglądu odrobinę starego Hollywood. Ponadto ich charakterystyczne kąty kontrastują z Twoimi rysami.

Stylowe okulary dla okrągłych twarzy są dostępne w różnych kształtach i kolorach. Spróbuj dodać odrobinę koloru do oprawki, która przyciąga wzrok, lub wybierz delikatny, neutralny kolor szampana. Ale upewnij się, że wybierasz ramki o odpowiednim rozmiarze.

Jeśli masz okrągłą twarz, ważne jest, aby ramki nie były zbyt małe, ponieważ nie zapewniają wystarczającego kontrastu z rysami twarzy. Mogą nawet być niewygodne w noszeniu. Pomiar szerokości zausznika i odległości źrenic może pomóc w uzyskaniu idealnego dopasowania.

 

Umów się na badanie wzroku, aby otrzymać receptę i zamów najlepszą parę oprawek dla siebie.

 

POTRZEBUJESZ BADANIA OCZU? Znajdź nasz salon w pobliżu i umów się na wizytę.

Poprzedni artykuł Następny artykuł

Graloptic - Twoje źródło optyki

graloptic

Zobacz świat
na nowo