Już pora na okulary do czytania. O co w tym chodzi? Prezbiopia we wczesnym stadioum rozwoju.

26 lipiec 2023

Udostępnij:

Już pora na okulary do czytania. O co w tym chodzi? Prezbiopia we wczesnym stadioum rozwoju.


Już pora na okulary do czytania?
W zależności od stanu Twojego wzroku, być może będziesz musiał zakładać okulary tylko do czytania. Z tego powodu często nazywa się je „okularami do czytania”. Jeśli jednak nie chcesz zakładać i zdejmować  okularów do czytania w miejscach publicznych lub w przypadku, masz wadę wzroku wymagająco stałej korekty szkłami do dali lub bliży, możesz również wziąć pod uwagę inne rozwiązanie.

 

Multifokalne soczewki kontaktowe do korekcji prezbiopii.

Dzięki soczewkom okularowym wieloogniskowym będziesz mógł komfortowo czytać z bliska i z daleka. Mając te same okulary na twarzy.

 

Co to jest prezbiopia czyli starczowzroczność?

Prezbiopia to stopniowa utrata zdolności oczu do skupiania się na pobliskich obiektach. To naturalna, często irytująca część procesu starzenia. Starczowzroczność zwykle staje się zauważalna we wczesnych latach do połowy czterdziestki i pogarsza się do około 65 roku życia.

 

Już pora na okulary do czytania. O co w tym chodzi?
Już pora na okulary do czytania. O co w tym chodzi?

 

 

Wstęp do prezbiopii

Kiedy starczowzroczność dopiero się zaczyna i nie jest poważnym problemem, może jednak utrudniać nam czytanie lub użytkowanie smartfona bądź tableta. Długotrwałe patrzenie na ekrany urządzeń elektronicznych może powodować cyfrowe zmęczenie wzroku, którego objawy to podrażnienie oczu, nieostre widzenie i bóle głowy, odczuwalne nawet już po dwóch godzinach. Daje się to we znaki już w wieku około 45 lat. Dokładnie wtedy, kiedy zaczyna nas dopadać starczowzroczność. Przenoszenie wzroku pomiędzy kilkoma urządzeniami, może powodować nasilenie objawów, ponieważ oczy nie mają wówczas nawet chwili odpoczynku.

Przykładem rozwiązania tego problemu może być zastosowanie soczewek okularowych Sync III HOYA.  Sync III  Cyfrowe soczewki jednoogniskowe firmy Hoya posiadają wartość korekcyjną do dali, zapewniającą codzienne funkcjonowanie oraz strefę wsparcia wzroku umieszczoną w dolnej części soczewki, optymalnie dostosowaną do codziennych zadań wzrokowych. Strefa przyrostu mocy oznacza niewielki wzrost wartości soczewki, który wspomaga akomodację, ułatwia uzyskanie ostrego obrazu, łagodzi objawy wysiłku wzrokowego. Zwiększa także komfort widzenia w trakcie korzystania z urządzeń cyfrowych oraz wykonywania innych czynności w obszarze bliży.

Zastosowanie szkieł okularowych firmy HOYA wspierających akomodację, zmniejszyło nasilenie objawów cyfrowego zmęczenia wzroku w 84% przypadków.

 

Dzięki rozwiązaniom tego typu można komfortowo dotrwać do czasu, kiedy szkła progresywne będą nieuniknione. Trzeba pamiętać jednak o tym, że każdy człowiek jest inny, ma inne przyzwyczajenia oraz wykonuje różne czynności w życiu.

Z tego powodu konieczne jest przeprowadzenie wywiadu, a następnie prób podczas badania, aby można było określić, jakie rozwiązanie będzie dla danej osoby najbardziej odpowiednie.

 

Zapraszamy do naszych salonów optycznych.
 
Częstochowa, ul. Kordeckiego 4
 
Lubliniec, ul. Lompy 10
 
Lubliniec, ul. Damrota 25
 
Kalety, ul. Żwirki i Wigury 8
 
Olesno, ul. Pieloka 13
Poprzedni artykuł Następny artykuł

Graloptic - Twoje źródło optyki

graloptic

Zobacz świat
na nowo