Okulary fotochromowe. Czy warto? Tak!

26 lipiec 2023

Udostępnij:

Okulary fotochromowe. Czy warto? Tak!


Okulary z fotochromem.

Okulary fotochromowe nie cieszą się znaczącą popularnością. Czasami warto jednak przyjrzeć się uważnie ponieważ można dzięki nim zyskać pewną ochrona dla wrażliwych oczu.

Jeżeli jesteś na etapie poszukiwania trwałych oraz praktyczne w okularów i masz przy tym wrażliwe oczy, które łzawią pod wpływem działania promieni słonecznych to okulary fotochromem mogą stać się dla ciebie idealnym rozwiązaniem.

Soczewki w sposób inteligentny reagujące na światło przyciemniają się pod wpływem słońca i rozjaśniają po wejściu do pomieszczenia jest ciemniejsze. To często niedoceniania aczkolwiek bardzo dobra technologia która z pewnością  jest warta uwagi.   Na tego typu okulary decydują się przede wszystkim ludzie, ceniących sobie wygodę i komfort eksploatacji ulotka pozwala to uniknąć konieczności noszenia dwóch par okularów przy sobie to znaczy zwykłych korekcyjnych oraz korekcyjnych przeciwsłonecznych.

W tym przypadku z powodzeniem zastępują je jedne, ładna i wygodna okulary fotochromowe samodzielny dostosowująca się do natężenia światła słonecznego technologia fotochromowa pozwoli na skuteczną ochronę twojego wzroku. Soczewki fotochromowe chronią oczy nie tylko latem. Soczewki będą ściemniać się również jesienno-zimowym ponieważ promieniowanie UV przedostaje się do atmosfery przez cały rok z czego w okresie zimowym, który ma na kontakt ze śniegiem dochodzi do tego jeszcze światło odbite od śniegu, które stanowi dodatkowe 80% światła pierwotnego i jest dość oślepiające.

 Okulary ze szkłami fotochromowymi korekcyjnymi pozwalają na uzyskanie 100% ochrony przed promieniowaniem ultrafioletowym. Nie stanowią one jednak zamiennika dla typowych okularów przeciwsłonecznych.  W sytuacjach, w których potrzebujemy solidnej ochrony przed słońcem czyli w miejscach takich jak plaża czy góry i śnieg,  warto jednak zabrać ze sobą typowa przeciwsłoneczne okulary korekcyjne, które z będą ciemniejsze i  nie nadwyrężą naszych oczu.

Zanim podejmiesz decyzję po zakupie pierwszych okularów ze szkłami fotochromowymi,  skonsultuj to z fachowcami w salonie optycznym, aby Pomogli Ci dobrać oprawki do kształtu Twojej twarzy. Zapraszamy. Jesteśmy do dyspocycji w salonach optycznych Graloptic w miejscowościach takich jak: Częstochowa, Olesno, Lubliniec, Kalety.

Poprzedni artykuł Następny artykuł

Graloptic - Twoje źródło optyki

graloptic

Zobacz świat
na nowo