Letnia pielęgnacja oczu: 8 składników kuchennych dla zdrowych i zrelaksowanych oczu

26 lipiec 2023

Udostępnij:

Letnia pielęgnacja oczu: 8 składników kuchennych dla zdrowych i zrelaksowanych oczu


Letnia pielęgnacja oczu: 8 składników kuchennych dla zdrowych i zrelaksowanych oczu


Mówią, że piękno tkwi w oczach patrzącego. Ale jeśli oczy są zbyt zmęczone, aby je zobaczyć, piękno przepada. Letnie upały i blask słońca psują sport i powodują zmęczenie oczu.

Najważniejsze

    Letnie upały i blask słońca mogą spowodować uszkodzenie oczu
    Suchość, swędzenie i cienie pod oczami są dość powszechne latem
    O tej porze roku mogą również wystąpić alergie oczu

Mówią, że piękno tkwi w oczach patrzącego. Ale jeśli oczy są zbyt zmęczone, aby je zobaczyć, piękno przepada. Letnie upały i blask słońca psują sport i powodują zmęczenie oczu. Suchość, pieczenie, swędzenie i cienie pod oczami są dość powszechne w tym sezonie i mogą powodować podrażnienia. Mogą również wystąpić alergie oczu.

 

Nie przejmuj się! Oto kilka prostych wskazówek dotyczących zdrowych, zrelaksowanych oczu tego lata, prosto z kuchni.

 

1. Zimna woda

Najpierw najważniejsze. W ciągu dnia przemyj oczy, często zimną wodą. Pomoże to odświeżyć oczy. Albo jeszcze lepiej, waciki nasączone lodowatą wodą, umieszczone na oczach na około dziesięć minut, zwężą naczynia krwionośne, prowadząc do rozluźnienia oczu.


2. Ogórek

Ogórek to kolejny oczywisty wybór, który przychodzi nam na myśl, gdy myślimy o pielęgnacji oczu, ze względu na dużą zawartość wody. Weź schłodzony ogórek i pokrój po plastrze dla każdego oka. Umieść go na oczach na 15 minut i zrelaksuj. Otwórz oczy na uczucie całkowitego odświeżenia. Miąższ ogórkowy można również umieścić na pokrywkach, jeśli chcesz. Możesz również wymieszać sok z cytryny z sokiem z ogórka i nałożyć na oczy i pozostawić na dziesięć minut, a następnie umyć. To będzie miało ten sam efekt.

 

3. Aloes

Innym skutecznym lekarstwem jest stosowanie zawsze użytecznego aloesu. Dodaj trochę soku z aloesu do oczu, aby złagodzić letnie zmęczenie. Możesz również zamrozić sok z aloesu w kostkach i umieścić go na powiekach, aby rozjaśnić matowe oczy.
 

4. Ziemniak

Martwisz się o te podpuchnięte oczy i cienie pod oczami? Sięgnij po skromnego ziemniaka. Sok z ziemniaków ma właściwości ściągające i zmniejsza obrzęki powiek, a także dba o cienie pod oczami. Zetrzyj surowego ziemniaka i włóż miazgę w cienką szmatkę i ułóż na oczach. Alternatywnie możesz na każde oko na 15 minut położyć drobny plasterek obranego ziemniaka. To zadba o obrzęki i cienie pod oczami. Może też pomóc zredukować zmarszczki!
 

5. Truskawka

Plastry truskawek umieszczone na oczach pomagają je odmłodzić. Umieść plasterki truskawek lub pokruszone liście mięty, aby odświeżyć podglądaczy. Sok miętowy zmieszany z równą ilością soku z ogórka naniesiony pod oczy redukuje cienie.
 
truskawka

 

6. Woda różana

Płonące oczy? Sięgnij po wodę różaną. Kilka kropli do każdego oka może pomóc je ochłodzić. Bawełna zamoczona w wodzie różanej można również nałożyć na oczy, aby pozbyć się cieni. Alternatywnie możesz również spryskać oczy wodą różaną, aby je ochłodzić.
 

7. Herbata w torebkach

Zużyte torebki herbaty to dobrodziejstwo dla zmęczonych oczu. Po zaparzeniu herbaty włóż torebki herbaty do zamrażarki i pozostaw je tam przez jakiś czas. Umieść schłodzone torebki herbaty na oczach na 15 minut, aby odzyskać blask. Co więcej, pomaga nawet zredukować cienie pod oczami. Możesz również użyć torebek z zieloną herbatą w wyżej wymieniony sposób lub zaparzyć zieloną herbatę, ostudzić, a następnie spryskać oczy. To da ten sam efekt.

 

8. Pomidory

Wiadomo, że pomidory rozjaśniają skórę i można je nakładać pod oczy. Miąższ wymieszaj z sokiem z cytryny i szczyptą kurkumy i nałóż pod oczy. Pozostaw na około 20 minut, a następnie delikatnie zmyj. Działa cuda.


Letnie porady dotyczące pielęgnacji oczu

Pamiętaj, sen jest najlepszym lekarstwem na zmęczone oczy. Około 6-8 godzin snu to absolutna to konieczność. Pomaga to zmniejszyć obciążenie, jakiego mogłeś doświadczyć w ciągu dnia. Popołudniowa sjesta, jeśli dasz radę, jest jeszcze lepsza.

 

 

Zapraszamy do naszych salonów optycznych.
 
Częstochowa, ul. Kordeckiego 4
 
Lubliniec, ul. Lompy 10
 
Lubliniec, ul. Damrota 25
 
Kalety, ul. Żwirki i Wigury 8
 
Olesno, ul. Pieloka 13Zastrzeżenie: ta treść, w tym porady, zawiera tylko ogólne informacje. W żaden sposób nie zastępuje wykwalifikowanej opinii lekarskiej. Aby uzyskać więcej informacji, zawsze skonsultuj się ze specjalistą lub swoim lekarzem.

Poprzedni artykuł Następny artykuł

Graloptic - Twoje źródło optyki

graloptic

Zobacz świat
na nowo