Jak chronić i pielęgnować oczy w czasie nadchodzącej jesieni? To proste. Przeczytaj artykuł ;)

26 lipiec 2023

Udostępnij:

Jak chronić i pielęgnować oczy w czasie nadchodzącej jesieni? To proste. Przeczytaj artykuł ;)


Jak chronić i pielęgnować oczy w czasie nadchodzącej jesieni?

Jak chronić i pielęgnować oczy w czasie nadchodzącej jesieni to pytanie, które często sobie zadajemy. Aż trudno w to uwierzyć, ale jesień nadchodzi wielkimi krokami! Sezon ten jest uwielbiany przez wielu za jaskrawe kolory, smaki dyni, a nawet niższe temperatury. Jednak ważne jest, aby upewnić się, że w tym sezonie nie zapomnisz o swoich potrzebach wzrokowych – zwłaszcza, że ​​niektóre części sezonu mogą pogorszyć nasze oczy!

Aby zachować kontrolę nad swoim wzrokiem, upewnij się, że postępujesz zgodnie z tymi pięcioma wskazówkami dotyczącymi pielęgnacji wzroku:

1) Trzymaj okulary przeciwsłoneczne pod ręką. Podczas gdy okulary przeciwsłoneczne kojarzą się z ciepłym letnim słońcem, w rzeczywistości promienie UV mogą docierać do naszej skóry i oczu przez cały rok. Nawet zachmurzenie nas nie ochroni – w rzeczywistości ekspozycja na promieniowanie UV zmniejsza się bardzo nieznacznie w pochmurny dzień. Z tego powodu ważne jest noszenie okularów przeciwsłonecznych podczas jesiennych miesięcy, aby chronić oczy przed szkodliwymi promieniami słonecznymi. Pamiętaj, że ochrona ich teraz pomoże ci ochronić cię przed zaćmą, a nawet rakiem oczu później!

2) Często myj ręce. Mycie rąk to nie tylko ważny element zapobiegania przeziębieniom i grypie – pomaga również chronić oczy przed chorobami, które mogą bezpośrednio wpływać na oczy, takimi jak zapalenie spojówek (lub różowe oko). Na szczęście gorąca woda i mydło wystarczą, aby uniknąć tych nieznośnych problemów.

3) Uważaj na alergie jesienne. Alergie to nie tylko wiosenny problem. Alergeny, takie jak pyłki, pleśń, kurz i łupież, mogą również wpływać na osoby jesienią. Z tego powodu ważne jest, aby podjąć kroki, aby zminimalizować narażenie na wszelkie alergeny, na które reagujesz – oraz udać się do specjalisty i lekarza okulisty, jeśli potrzebujesz złagodzenia objawów alergii (takich jak swędzenie oczu, zaczerwienienie oczu, łzawienie, obrzęk lub obrzęk powiek), których leki OTC po prostu nie mogą zapewnić.

4) Używaj środków ochrony oczu – nawet jeśli uważasz, że nie musisz. Wierz lub nie, ale połowa wszystkich urazów pojawia się, gdy wykonujesz podstawowe prace domowe, takie jak przygotowywanie obiadu lub praca na podwórku. Jeszcze bardziej niewiarygodne jest to, że 90% wszystkich urazów oczu można zapobiec, po prostu nosząc odpowiednią ochronę oczu. Więc bez względu na to, jak głupio czujesz się z tym sprzętem na oczy, trzymaj go pod ręką i używaj go prawidłowo i często w tym sezonie - z pewnością lepsze to, niż wizyta na SOR z powodu urazu oka!

5) Trzymaj się zdrowej diety. Sezon jesienny dla wielu oznacza początek wakacji, które słyną z obfitości często niezdrowych posiłków i przekąsek. Ale kiedy tylko jest to możliwe, ważne jest, aby trzymać się pożywnej diety, która wspiera dobry wzrok. Nie martw się jednak – przepisy takie jak te nadal pozwolą zdrowym jedzącym cieszyć się najlepszymi smakami sezonu!

Te wskazówki pomogą Ci uprzyjemnić jesień i sprawić, że Twoja wizja pozostanie tak wyraźna, jak to tylko możliwe – nie tylko w sezonie, ale także w nadchodzących latach. I oczywiście, jeśli masz jakiekolwiek inne pytania dotyczące ochrony oczu, okularó do pracy  i do komputera to zapraszamy do kontaktu z naszymi salonami, aby porozmawiać z jednym z naszych ekspertów lub umówić się na wizytę!

 

Znajdź swoją nową parę w jednym z naszych salonów optycznych! :)
 
Zapraszamy do nas W Częstochowie, Lublińcu, Kaletach i w Oleśnie.
 
Częstochowa, ul. Kordeckiego 4
 
Lubliniec, ul. Lompy 10
 
Lubliniec, ul. Damrota 25
 
Kalety, ul. Żwirki i Wigury 8
 
Olesno, ul. Pieloka 13
Poprzedni artykuł Następny artykuł

Graloptic - Twoje źródło optyki

graloptic

Zobacz świat
na nowo