Okulary komputerowe dla dzieci: chroń oczy przed niebieskim światłem!

26 lipiec 2023

Udostępnij:

Okulary komputerowe dla dzieci: chroń oczy przed niebieskim światłem!


Okulary komputerowe dla dzieci: chroń oczy przed niebieskim światłem!

Okulary komputerowe dla dzieci stają się standardem. W erze cyfrowej nasze dzieci mają bezprecedensowy dostęp do urządzeń cyfrowych w celach edukacyjnych, rozrywkowych i społecznych. Uważa się, że dzieci w europie w wieku od 8 do 12 lat spędzają średnio 4 godziny i 44 minuty każdego dnia przed ekranami cyfrowymi, nie licząc czasu w szkole lub odrabiania prac domowych. Nadmierna ekspozycja na niebieskie światło może nieść ze sobą pewne skutki uboczne, którym możemy łatwo zapobiec dzięki okularom komputerowym dla dzieci. Oto jak działają!

 

Okulary komputerowe dla dzieci
Okulary komputerowe dla dzieci

 

Niebieskie okulary dla dzieci czyli okulary z filtrem światła niebieskiego.

Nasze dzieci uwielbiają technologię (kto nie!), a czasami ograniczenie czasu spędzanego na ekranie może być niemożliwe. Okulary dla dzieci z niebieskim światłem to świetny sposób na zapewnienie, że oczy naszych dzieci są przez cały czas chronione.

W naszych salonach możemy zaoferować wykonanie okularów dla dzieci, które odfiltrują światło niebieskie.

 

Czy moje dziecko potrzebuje okularów z filtrem światła niebieskiego?

Ryzyko wystąpienia skutków ubocznych, znanych jako zespół widzenia komputerowego lub zmęczenie oczu, może być w rzeczywistości wyższe u dzieci, ponieważ ich oczy nie wykształciły jeszcze ochronnych pigmentów, które są niezbędne do odfiltrowania szkodliwego niebieskiego światła, które pochodzi z nadmiernej ekspozycji na ekran cyfrowy.

Tak przydatne, jak urządzenia cyfrowe (zarówno dla dzieci, jak i rodziców), niebieskie światło emitowane z ekranów może mieć szereg potencjalnie szkodliwych skutków dla wzroku naszego dziecka, szczególnie jeśli jest ono wystawione na działanie niebieskiego światła przez dłuższy czas czasu. Dlatego Twoje dziecko może skorzystać z okularów z niebieskim światłem.

 

Okulary z niebieskim światłem to łatwy i stylowy sposób na ochronę naszych dzieci podczas zabawy.

 

Jaki wpływ na nasze dzieci ma niebieskie światło?

Zbyt długi czas przed ekranem może nadwyrężyć oczy naszych dzieci, co może prowadzić do niewyraźnego widzenia, suchości oczu, bólów głowy, a nawet migren.

Co więcej, jako rodzice wiemy, jak ważny jest spokojny sen dla rozwoju naszych dzieci (a także dla naszego zdrowia psychicznego). Jednak sztuczne niebieskie światło może również zmienić rytm dobowy naszych dzieci (ich wewnętrzny zegar biologiczny), zwiększając ich poziom czujności przed snem.

Niektóre z typowych objawów złej jakości snu, spowodowane nadmierną ekspozycją na sztuczne niebieskie światło w nocy, to zmęczenie oraz bóle pleców i ramion.

Jeśli Twoje dziecko doświadcza któregokolwiek lub wszystkich powyższych objawów, prawdopodobnie skorzysta na zmniejszeniu ekspozycji urządzeń cyfrowych. Łatwiej powiedzieć niż zrobić! Coraz częściej szkoły wymagają, aby dzieci miały własne urządzenia cyfrowe do użytku zarówno w klasie, jak i w domu do odrabiania zadań domowych, więc okulary z niebieskim światłem są idealnym rozwiązaniem!

Zaprojektowane specjalnie dla oczu dzieci, nasze okulary komputerowe odfiltrowują procent niebieskiego światła emitowanego z ekranów cyfrowych, chroniąc ich oczy i umożliwiając im dalsze korzystanie z urządzeń cyfrowych bez doświadczania potencjalnych skutków ubocznych.

Ekspozycja na niebieskie światło powoduje zahamowanie wytwarzania melatoniny, co w efekcie utrudnia lub uniemożliwia normalne zasypianie.

 

Wierzymy w korzyści płynące z bardziej świadomego korzystania z technologii!

 

Korzyści z używania okularów Graloptic blokujących niebieskie światło dla dzieci:

 

Okulary komputerowe dla dzieci
Okulary komputerowe dla dzieci

Zapraszamy do naszych salonów optycznych. W naszej ofercie znajdują się okulary z filtrem światła niebieskiego.

 

Zapraszamy do naszych salonów optycznych.
 
Częstochowa, ul. Kordeckiego 4
 
Lubliniec, ul. Lompy 10
 
Lubliniec, ul. Damrota 25
 
Kalety, ul. Żwirki i Wigury 8
 
Olesno, ul. Pieloka 13

 

Poprzedni artykuł Następny artykuł

Graloptic - Twoje źródło optyki

graloptic

Zobacz świat
na nowo