Alteo nowa soczewka Progresywna w ofercie JZO

26 lipiec 2023

Udostępnij:

Alteo nowa soczewka Progresywna w ofercie JZO


Alteo nowa soczewka Progresywna w ofercie JZO

Projekt soczewki progresywne ALTEO oparty jest na wszystkich najlepszych osiągnięciach konstrukcyjnych soczewek progresywnych, i konstrukcja inspirowana jest ocenami i oczekiwaniami deklarowanymi przez prezbiopów.

Piotr Kasjaniuk, menadżer produkcyjnych systemów IT

Myślę, że często zadajemy sobie pytanie Skąd biorą się inspiracją dla nowych generacji soczewek. Oczywiście występuje olbrzymia ilość pomysłów i koncepcji, które nie zawsze znajdują praktyczne zastosowanie,  jednak można je wszystkie podzielić na dwie grupy. Pierwsza grupa oparta jest na naukowej analizie procesu widzenia i definiowaniu parametrów, która w sposób istotny mają na niego wpływ. Na podstawie zdefiniowanych parametrów budowy jest model obliczeniowy konstrukcji soczewki.

Przykładem rozwiązań konstrukcyjnych z tej grupy jest na przykład konstrukcja Multi Design, oparta na zróżnicowaniu insertu zależności od wartości dodatku, uwzględniająca działania pryzmatyczne soczewki przy projektowaniu długości kanału progresji, z technologią biometryczną uwzględniającą anatomia oka w procesie konstrukcyjnym soczewki.

Druga grupa projektów oparta jest na analizie rzeczywistych potrzeb użytkowników w różnych warunkach użytkowania przy tworzeniu projektów soczewek z tej grupy istotną rolę odgrywają opinie i oceny osób korzystających już soczewek progresywnych. Przykładem projektu z tej grupy jest technologia Vision Buster, poprawiająca lokalna widzenie na odległości pośrednie.

 

Poprzedni artykuł Następny artykuł

Graloptic - Twoje źródło optyki

graloptic

Zobacz świat
na nowo