poniedziałek, 20 czerwiec 2022 12:03

Refundacja okularów z NFZ

Czy jesteś uprawniony do uzyskania zniżki na okulary od NFZ?

Co zrobić aby kupić taniej okulary?

Ile wynosi Kwota refundacji okularów z NFZ?

 

Refundacja NFZ

W dobie rosnących cen galopujące inflacji refundacja okularów przez NFZ jest zagadnieniem cieszącym się coraz szerszym zainteresowaniem. Jest to rodzaj dofinansowania przez Narodowy Fundusz Zdrowia, który nie dotyczy wyłącznie osób pracujących przed komputerem. Aby skorzystać z dofinansowania trzeba udać się do lekarza okulisty lub poradni okulistycznej, która ma podpisaną umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia.

 


Dofinansowanie z Narodowego Funduszu Zdrowia

Refundacja części kosztów wykonania okularów należy się każdemu ubezpieczonemu. Od czego zacząć? Od wizyty u okulisty, który współpracuje z Narodowym Funduszem Zdrowia i może wystawić dokument formacie A4 stanowiący zlecenie na wyrób Medyczny w postaci okularów korekcyjnych.  Zatem przed udaniem się do okulisty z zamiarem uzyskania refundacji musimy się upewnić czy ma on podpisaną umowę z NFZ.

 


Aktywne ubezpieczenie zdrowotne

W obecnych czasach lekarz wystawiający receptę na okulary korekcyjne ma możliwość sprawdzenia w systemie czy weryfikacja pacjenta wypada Pozytywnie czy Negatywnie i dzięki temu nie trzeba jechać do oddziału NFZ.

Lekarz wystawia recepty na okulary, która składa się z trzech stron  formatu A4.

 


Wybór salonu optycznego

Kolejnym etapem niezbędnym do uzyskania okularów z dofinansowaniem jest wybór salonu optycznego, w którym możemy zrealizować zlecenie na wyroby medyczne refundowane przez NFZ. Nasze salony optyczne umożliwiają realizację recept refundowanych w każdym z nich.
KLIKNIJ TUTAJ I DOWIEDZ SIĘ GDZIE SĄ NASZE SALONY OPTYCZNE

 


Ile wynosi Kwota refundacji z NFZ

Refundacja wykonania okularów przez NFZ jest zależna głównie od wady wzroku, ale również od wieku.

Jeśli osoba dorosła ma wadę wzroku w granicach +/- 6,00 dioptrii i cylinder do 2,00 dioptrii lub nie ma astygmatyzmu dofinansowanie wynosi 17,50 zł na soczewkę. Dofinansowanie okularów wynosi 35 zł. Dotyczy to krótkowidzów i dalekowidzów.

Jeśli osoba dorosła ma wadę wzroku +/- 6,25 dioptrii lub więcej, i/lub cylinder 2,25 dioptrii i więcej, dofinansowanie okularów wynosi wówczas 35 zł na jedno szkło, czyli 70 zł na parę okularów.

 

Dofinansowanie NFZ dla dzieci do 18 roku życia
Większe kwotę dofinansowania otrzymają osoby poniżej 18 roku życia.

Analogicznie jak u osób dorosłych przedstawia się sprawa mocy szkieł.

Gdy dziecko ma wadę wzroku do +/- 6,00 dioptrii, cylinder od 0,00 do 2,00 dioptrii dofinansowanie wynosi 25 zł na oko czyli 50 zł na okulary.
Gdy dziecko ma wadę wzroku +/- 6,25 dioptrii i więcej, cylinder 2,25 dioptrii i więcej, refundacja wówczas wynosi 50 na oko, czyli 100 zł na okulary.

SALONY OPTYCZNE
GRALOPTIC
Zadzwoń do nas i umów się na badanie

Alteo nowa soczewka Progresywna w ofercie JZO badanie wzroku czestochowa badanie wzroku w czestochowie bezpieczny makijaz BLUVXPERT dieta veganska Dieta wspomagająca ochronę przed UV dojazd do nas gdzie kupic dobre okulary przeciwsloneczne lubliniec gdzie kupic okulary w miescie czestochowa gdzie kupic okulary z polaryzacja w czestochowie jak bezpiecznie uzywac kosmetykow dookola oczu jak bezpiecznie uzywac kosmetykow przy oczach jak dbac o okulary jak dlugo zyje koronawirus na roznych powierzchniach jak stosowac srodek dezynfekcyjny do czyszczenia okularow jak trafić do graloptic koronawirus kosmetyki niebezpieczne dla oczu multifokalne soczewki kontaktowe do korekcji prezbiopii na co zwracac uwage przy zakupie okularow przeciwslonecznych naprawa okularow progresywnych ochrona przed słońcem ochrona przed uv ochrona uv i kategorie filtrow dla okularow przeciwslonecznych i okularow okular bezramkowe częstochowa okulary 2020 Okulary bezramkowe wady i zalety Okulary czy soczewki kontaktowe: wady i zalety okulary dla dzieci okulary dla dzieci częstochowa okulary dla dzieci kalety okulary dla dzieci lubliniec okulary dla dzieci olesno okulary dla okraglych twarzy okulary do komputera okulary dzieciece okulary korekcyjne częstochowa Okulary po operacji zaćmy okulary progresywne czestochowa okulary przeciwsloneczne czestochowa okulary przeciwsloneczne w lublincu okulary przeciwsłoneczne okulary spolaryzowane czestochowa okulary tytanowe częstochowa okulary z filtrem uv ultrafioletowym czestochowa Oprawki z matalu czy z tworzywa sztucznego? Co wybrać? oprawy okularowe częstochowa parowanie szkiel okularowych profesjonalne badanie wzroku czestochowa Przejście z okularów do kontaktów: wady i zalety salon graloptic soczewki spolaryzowane w czestochowie szkodliwosc kosmetykow dla oczu trener personalny w czestochowie poleca sportowy trening wzroku w boksie Zapalenie rogówki Zapalenie rogówki Objawy, diagnoza, leczenie zaparowane okulary zdrowe oczy zwyrodnienie plamki zoltej