Aktualności

Dowiedz się, co u nas słychać

Wiosenne porady dotyczące pielęgnacji oczu dla dzieci

Wiosenne porady dotyczące pielęgnacji oczu dla dzieci

Wskazówki dotyczące pielęgnacji oczu dla dzieci.

Pomimo trwającej zimy warto przygotować się na sezon wiosenny.


Dzieci lubią bawić się na świeżym powietrzu i angażować się w zajęcia na świeżym powietrzu. Wiosna to idealna pogoda do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Jednak w tym czasie równie ważna jest troska o dzieci i ich wzrok.

Ogranicz ekspozycję na zewnątrz

Liczba pyłków jest najwyższa rano, co może powodować podrażnienie oczu. Ograniczając narażenie dzieci na zajęcia na świeżym powietrzu, można uniknąć infekcji i alergii.

Kurz, alergeny i pyłki w powietrzu mogą powodować zaczerwienienie i podrażnienie oczu, zwiększając prawdopodobieństwo infekcji.

Sprzęt ochronny dla dzieci

Zainwestowanie w dobre okulary przeciwsłoneczne dla Twojego dziecka pomoże chronić je przed szkodliwym promieniowaniem UVA i UVB słońca. Okulary przeciwsłoneczne pomogą chronić oczy przed ewentualnym poparzeniem słonecznym i sprawią, że Twoje dziecko będzie wyglądać najfajniej na bloku.

Regularne przeglądy wzroku dziecka

Regularne kontrole wzroku mogą pomóc na czas zidentyfikować potencjalne problemy z oczami. Dla dzieci ta kwestia jest szczególnie ważna, ponieważ nie potrafią wyjaśnić żadnych problemów, które mogą się pojawić. Okuliści lub optometryści mogą pomóc w badaniu stanu zdrowia oka i przedstawić możliwe zabiegi i leki, w zależności od diagnozy.

Noś kapelusz z rondem słonecznym

Czapki z rondem słonecznym to świetny sposób na ochronę oczu przed słońcem. Czapki są specjalnie zaprojektowane, aby zapewnić optymalną ochronę przed szkodliwymi promieniami słonecznymi i mogą pomóc chronić oczy Twojego dziecka.

Unikaj pocierania oczu

Dzieci często mają ochotę pocierać oczy z powodu swędzenia lub podrażnienia. Należy jednak zawsze do tego zniechęcać.

Tarcie oczu może spowodować możliwe infekcje i pogorszyć oko. Najlepszym rozwiązaniem jest przepłukanie oczu zimną wodą, aby złagodzić ból. Jeśli po praniu nadal występuje podrażnienie, zaczerwienienie lub swędzenie, należy natychmiast skonsultować się z lekarzem.

SALONY OPTYCZNE
GRALOPTIC
Zadzwoń do nas i umów się na badanie