Aktualności

Dowiedz się, co u nas słychać

Jak wybrać odpowiedni kolor oprawek okularów dopasowując je do własów?

Jak wybrać odpowiedni kolor oprawek okularów dopasowując je do własów?

Dopasowanie koloru oprawek do koloru włosów

Włosy grają na podobnych zasadach, co oczy: w zależności od nastroju, do którego chcesz dążyć, oprawki mogą nadać subtelne wykończenie lub uderzające wrażenie ogólnego wyglądu. Przy wyborze okularów do koloru włosów warto pomyśleć o kilku różnych kwestiach.

Czarne włosy
Ciemniejsze oprawki, takie jak czarne lub szylkretowe, wyglądają szczególnie elegancko z czarnymi włosami, ponieważ pomagają stworzyć wyrafinowany, skoordynowany efekt. Z drugiej strony, jaśniejsze kolory zapewnią ostry kontrast, co jest świetne, jeśli zależy Ci na efektownym wykończeniu.

Biało-siwe włosy
Białe lub siwe włosy stanowią najlepszą neutralną paletę, dzięki czemu są świetnym kolorem dla każdego, kto lubi eksperymentować z innym wyglądem. Neutralne oprawki będą wyglądać stylowo, a jasne kolory dodadzą odrobiny emocji Twojemu strojowi.

Rude włosy
Rude włosy wyglądają szczególnie żywo z odważnymi ramkami. Możesz eksperymentować z bogatymi kolorami w odcieniach klejnotów lub, aby uzyskać bardziej konwencjonalny wygląd, zastosować ciemniejsze ramki.


Brązowe włosy z czerwonymi odcieniami
Jeśli masz brązowe włosy z rudym odcieniem - nazywane także włosami kasztanowymi - idealnie pasujesz do oprawek z szylkretowej skorupy i innych kolorów o ciepłych, ziemistych odcieniach, takich jak bursztyn lub ciemnozielony.
 
Brązowe włosy z blond / popielatym odcieniem
Jeśli twoje brązowe włosy mają jasny odcień, ciemne oprawki - szczególnie czarne - uzupełnią równowagę głębokich i jasnych kolorów w ogólnym wyglądzie. Możesz także pobawić się, dopasowując jasne odcienie włosów i eksperymentując z jasnymi okularami, takimi jak jasne oprawki lub pastelowe kolory.

Blond włosy
Jeśli masz ciemne odcienie w swoich blond włosach i chcesz uzyskać neutralny wygląd, wybierz oprawki w ciepłych kolorach, takich jak szylkret, beż lub ciemny brąz. Te o popielatych lub platynowych blond włosach wyglądają szczególnie efektownie w połączeniu z pastelami i innymi jasnymi kolorami, które tworzą zabawny kontrast z jasnymi włosami.

SALONY OPTYCZNE
GRALOPTIC
Zadzwoń do nas i umów się na badanie