tusz do rzęs

20 czerwiec 2023

Udostępnij:

Jak wybrać tusz do rzęs bezpieczny dla oczu?


Jak wybrać zdrowy tusz do rzęs? Odkryj nasze wskazówki dotyczące wyboru tuszu, który jest bezpieczny i zdrowy dla Twoich oczu. Dowiedz się, jak unikać potencjalnie szkodliwych składników i substancji chemicznych. Zadbaj o zdrowie swoich oczu i piękno swoich rzęs jednocześnie.

Jak wybrać tusz do rzęs bezpieczny dla oczu?

Tusz do rzęs to jeden z najczęściej używanych przez kobiety kosmetyków. Ale zanim nałożysz grube rzęsy, spójrz, co może kryć się w Twoim ulubionym tuszu do rzęs. Jak bezpieczny jest twój tusz do rzęs?

Kto nie lubi mieć długich, bujnych rzęs? Kobiety na całym świecie zgadzają się, że dramatyczne rzęsy mogą natychmiast zmienić nudne w bajeczne. Szacuje się, że przeciętna kobieta wydaje w ciągu życia prawie 16000zł na tusz do rzęs.

Wielu z nas nie zastanawia się dwa razy, zanim nałoży swój ulubiony tusz do rzęs. Robimy to odkąd pamiętamy. To tylko część tego, co robimy. Sprawia, że ​​nasze oczy wyglądają jaśniej. Nasze oczy bardziej wyróżniają się długimi, bujnymi rzęsami. Dobrze wyglądamy, więc czujemy się dobrze. I nie ma w tym nic złego :)

Martwi nas jednak zawartość naszego tuszu do rzęs. Wiemy już, że jest bardzo mało regulacji dotyczących branży kosmetycznej. Stany Zjednoczone nie uchwaliły ustawy regulującej składniki (czyli chemikalia) używane w przemyśle kosmetycznym od 1938 roku. Większość z nas nie urodziła się nawet w 1938 roku. Czy nie powinniśmy się martwić chemikaliami, które nakładamy na nasze ciała, zwłaszcza wokół oczu?

Warto przyjrzeć się bliżej tuszom do rzęs, a konkretnie ich składnikom i zobaczyć czy są bezpieczne:

8 NIEBEZPIECZNYCH SKŁADNIKÓW, KTÓRYCH NALEŻY UNIKAĆ W MASKARZE

1. PARABENY

Parabeny to szkodliwe środki konserwujące, które są dodawane do produktów kosmetycznych w celu wydłużenia ich trwałości. Niestety, nie tylko zapobiegają rozwojowi bakterii w naszym tuszu do rzęs, ale także naśladują hormon estrogen i są znane jako substancje zaburzające gospodarkę hormonalną. Tak, to znaczy, że parabeny w twoim tuszu mogą wpływać na twoje hormony. Parabeny są również powiązane z rakiem piersi i skóry, problemami reprodukcyjnymi i rozwojowymi w ciąży.

Parabeny to znane czynniki drażniące, które powodują wysypkę, obrzęk i zaczerwienienie. Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego tusz do rzęs powoduje, że swędzą Cię oczy? To parabeny, które drażnią twoje oczy.

 

2. GLIKOL PROPYLENOWY
Glikol propylenowy to pochodna ropy naftowej stosowana w tuszach do rzęs. Jest również częstym dodatkiem do żywności (jak E1520) i znajduje się również w dezodorantach, pastach do zębów, płynach do płukania ust, wyrobach tytoniowych i innych produktach przemysłowych, takich jak płyn niezamarzający i płyn hamulcowy. Płyn hamulcowy???

Chociaż FDA uważa glikol propylenowy za „bezpieczny”, został powiązany z problemami skórnymi i oddechowymi. Zgodnie z Kartą charakterystyki substancji niebezpiecznej dotyczącą glikolu propylenowego, substancja chemiczna silnie drażni skórę i wywołuje kontaktowe zapalenie skóry. Składnik może hamować wzrost komórek skóry i uszkadzać błony komórkowe, powodując wysypki, suchość skóry i uszkodzenia powierzchni. Environmental Working Group (EWG) ocenia to jako umiarkowane zagrożenie dla zdrowia skóry i podrażnień płuc i ma obawy dotyczące raka, toksyczności rozwojowej i reprodukcyjnej, alergii i immunotoksyczności, podrażnień i zwiększonej absorpcji przez skórę oraz toksyczności narządów.

Glikol propylenowy zwiększa również wchłanianie. Oznacza to, że inne szkodliwe chemikalia w twoich produktach są bardziej skłonne do penetracji powierzchniowej warstwy skóry i wnikania głębiej, do krwiobiegu.

 

3. OCTAN RETYNYLU (WITAMINA A-OCTAN)
Wiele osób uważa, że ​​octan retinylu jest bezpieczny w użyciu, ponieważ jest witaminą. Jednak EWG klasyfikuje octan retinylu jako składnik kosmetyków wysokiego ryzyka. Wiadomo, że powoduje zmiany biochemiczne lub komórkowe i jest powiązany z dodatnimi mutacjami nowotworowymi w badaniach. Kanada zakazała stosowania octanu retinylu przy używaniu kosmetyków.

 

4. PROSZEK ALUMINIOWY
Proszek aluminiowy to metaliczna substancja złożona z drobno zmielonych cząstek aluminium, która służy do nadania koloru tuszowi do rzęs. Jest również znaną neurotoksyną i zaburza podstawowe funkcje naszych komórek i procesów organizmu. Długotrwała ekspozycja na proszek aluminiowy może osłabić zdolność organizmu do wydalania metali ciężkich, takich jak rtęć. Może to spowodować, że każda ekspozycja na metal ciężki w organizmie będzie jeszcze bardziej toksyczna.

 

5. BARWNIKI SMOŁOWE
Barwniki ze smoły węglowej zawierają metale ciężkie i są używane jako barwniki w tuszach do rzęs. Poszukaj FD & C Blue no. 1 na etykiecie. Możesz również znaleźć je na liście jako pięciocyfrowa liczba poprzedzona literą Cl. (obejmuje D&C Blue 1, Green 3, Yellow 5, Yellow 6, Red 33 itd.) Mogą być również oznakowane jako aminofenol, diaminodenzen lub fenylenodiamina. Barwniki te są uważane za rakotwórcze (powodujące raka), a metale ciężkie mogą być toksyczne dla mózgu.

 

6. ZAPACH
Uważajmy na zapach, szczególnie ładny i intensywny. Zapachy to tajemnica handlowa, a składniki nie muszą być ujawniane. Środki zapachowe służą głównie do zatuszowania zapachu innych substancji chemicznych w produkcie, głównie barwników ze smoły węglowej w tuszu do rzęs. Zapachy mogą podrażniać oczy i skórę. Inne reakcje mogą obejmować zawroty głowy, bóle głowy, trądzik i alergie. Zapachy są czasami wymienione jako „perfumy” na liście składników.

Substancja

Charakterystyka

KONSERWATORY UWALNIAJĄCE FORMALDEHYD Formaldehyd to rakotwórcze zanieczyszczenie uwalniane przez szereg konserwantów kosmetycznych. Jest oceniany przez EWG jako bardzo niebezpieczny i sklasyfikowany jako rakotwórczy (rakotwórczy). Stosowany w kosmetykach i produktach do pielęgnacji urody jest również związany z kontaktowym zapaleniem skóry. Często jest oznaczany pod różnymi nazwami, takimi jak DMDM, imidazolindyl mocznik, methenamina, diazuli dinyl mocznik i quaternium-15 - żeby wymienić tylko kilka.
BHT I BHA BHT i BHA są używane jako środki konserwujące w tuszach do rzęs i są uważane za substancje zaburzające gospodarkę hormonalną. Badania powiązały BHA z rakiem. Obie są szkodliwe dla ryb i innych dzikich zwierząt. Dawno temu były stosowane w słynnych gumach do żucia... na szczęście zniknęły po głośnej aferze w latach 80-tych z tego produktu.
malowanie tuszem do rzęs

JAK WYBRAĆ BEZPIECZNY TUSZ DO RZĘS?
Zasadniczo chcesz znaleźć produkty, które są bezpieczne i nietoksyczne. Najlepszym sposobem sprawdzenia bezpieczeństwa aktualnie używanego tuszu do rzęs jest sprawdzenie Skin Deep Database EWG - link: https://www.ewg.org/skindeep/ Możesz wpisać swoją markę i zobaczyć, jak ocenia bezpieczeństwo. Możesz również wyszukać poszczególne składniki swojego tuszu do rzęs, aby sprawdzić, czy jest bezpieczny.

Jeśli Twój ulubiony tusz do rzęs ma ocenę od 1 do 2, wiesz, że masz dobrą, bezpieczną markę. Oceny od 3 do 5 są uważane za takie sobie. Możesz rozważyć przejście na bezpieczniejszą markę, gdy się skończą. Wszystko powyżej 5 jest uważane za niebezpieczne i prawdopodobnie powinno się tego unikać.

Jeśli masz dobrą markę, którą kochasz i która jest sklasyfikowana jako bezpieczna, trzymaj się jej. Jeśli Twoja obecna marka jest mniej niż czysta, możesz rozważyć wypróbowanie bezpieczniejszej marki.
 

Zapraszamy do naszych salonów optycznych.

Zdjęcie 1 Zdjęcie 2 Zdjęcie 3
Poprzedni artykuł Następny artykuł

Graloptic - Twoje źródło optyki

graloptic

Zobacz świat
na nowo