Aktualności

Dowiedz się, co u nas słychać

Oprawka z tworzywa czy metalowa? Co wybrać?

Oprawka z tworzywa czy metalowa? Co wybrać?

Oprawka z tworzywa czy metalowa? Co wybrać?

Wybór pomiędzy oprawką z tworzywa a metalową zależy przede wszystkim od indywidualnych preferencji, ale także od kilku innych czynników.
Oprawki z tworzywa są lżejsze i bardziej elastyczne niż metalowe, co sprawia, że są bardziej odporne na uderzenia i bardziej wytrzymałe na codzienne użytkowanie. Ponadto, są one dostępne w szerokiej gamie kolorów i wzorów, co pozwala na dobór oprawki, która najlepiej pasuje do indywidualnego stylu.


Z drugiej strony, oprawki metalowe są bardziej eleganckie i klasyczne. Są one trwalsze i odporne na uszkodzenia, a także bardziej odporne na korozję i zmiany temperatury. Metalowe oprawki są również bardziej elastyczne niż oprawki z tworzywa sztucznego, co pozwala na łatwiejsze dopasowanie do kształtu twarzy.


Warto zwrócić uwagę na to, że oprawki z tworzywa sztucznego często są tańsze niż metalowe. Ostatecznie, wybór między oprawką z tworzywa sztucznego a metalową zależy od indywidualnych potrzeb i gustu. Warto również skonsultować się z optykiem, który doradzi, jaki rodzaj oprawki będzie najlepiej odpowiadał indywidualnym potrzebom użytkownika.

SALONY OPTYCZNE
GRALOPTIC
Zadzwoń do nas i umów się na badanie