Najnowsze informacje

Dowiedz się, co u nas słychać

sobota, 23 listopad 2019 11:26

Jak czyścić okulary poprawnie i jak nie powinno się czyścić

Jak czyścić okulary
Jak czyścić okulary  
Jak czyścić okulary Jak czyścić okulary

Jak czyścić okulary.

Każdy człowiek posiadający okulary doskonale wie, że ich eksploatacja potrafi być problematyczne i męcząca. Nasze okulary mają wielokrotny kontakt z dłońmi i innymi przedmiotami więc niestety potrafią się zabrudzić i niestety nie każdy wie jak je wyczyścić poprawnie. Poprawianie ich na twarzy, zdejmowanie ich z głowy i ponowne zakładanie na głowę oraz wyciąganie i wkładanie do futerału powoduje ciągłe brudzenie szkieł. Do tego dochodzą czynniki atmosferyczne typu deszcz, para, kurz, pył lub też kontakt z różnymi innymi zanieczyszczeniami. Jest wiele skutecznych sposobów pozwalających utrzymać okulary w dobrej formie przy zachowaniu estetyki maksymalnego komfortu użytkowania.


Prawidłowa czyszczenie okularów wymaga przestrzegania podstawowych zasad. Aby nie zniszczyć soczewek i oprawek należy rozpocząć od uchwycenia rogu poprawek. Chodzi o to aby nie spowodować nadmiernych naprężeń. Do czyszczenia szkieł okularowych najlepiej używać letniej wody delikatnego detergentu, a następnie po samoistnym osuszeniu miękkiej ścierki z mikrofibry. Do czyszczenia szkieł najlepiej nie używać detergentów przeznaczonych do mycie rąk ponieważ zawierają balsam powodujący powstawanie smug na szkłach, zatem idealnym rozwiązaniem będzie użycie płynu do mycia naczyń.  Wszelkie zanieczyszczenia oraz wodę usuwamy kolistymi ruchami unikając zbyt dużego nacisku palcami.

Warto też wspomnieć jak nie należy czyścić okularów, mianowicie nie należy ich wycierać o ubrania typu bluza, koszula, sweter, ponieważ to sprzyja porysowaniu szkieł. Podobnie nie korzystamy z ręczników papierowych, papieru toaletowego, wilgotnych chusteczek i tym podobnych. Ich twardość doprowadzi do uszkodzenia soczewek. Nie naciskamy palcami podczas czyszczenia zbyt mocno ponieważ to również może skutkować zniszczeniem szkieł.

Umieszczając szkła ku górze futerale i wyjmując je chwytając za mostek potrafimy skutecznie zminimalizować niebezpieczne okoliczności, których Twoje okulary zostaną porysowane lub zniszczone. Dzięki tym kilku podstawowym sposobem mamy szansę na to że nasze okulary będą długo nam towarzyszyć w życiu bezawaryjnie.

Kupując okulary w naszych salonach poinformujemy Cię o sposobach pielęgnacji i konserwacji. Zapraszamy

SALONY OPTYCZNE
GRALOPTIC
Zadzwoń do nas i umów się na badanie

Alteo nowa soczewka Progresywna w ofercie JZO badanie wzroku czestochowa badanie wzroku w czestochowie BLUVXPERT dieta veganska Dieta wspomagająca ochronę przed UV dobry salon optyczny czestochowa dojazd do nas gdzie kupic dobre okulary przeciwsloneczne lubliniec gdzie kupic okulary w miescie czestochowa gdzie kupic okulary z polaryzacja w czestochowie gdzie zamowic okulary progresywne w miescie czestochowa jak czyscic okulary jak dbac o okulary jak dlugo zyje koronawirus na roznych powierzchniach jak dobrac okulary do ksztaltu twarzy jakie oprawki do okularow progresywnych jak stosowac srodek dezynfekcyjny do czyszczenia okularow jak trafić do graloptic koronawirus na co zwracac uwage przy zakupie okularow przeciwslonecznych naprawa okularow progresywnych ochrona przed słońcem ochrona przed uv okular bezramkowe częstochowa okulary 2020 Okulary bezramkowe wady i zalety okulary dla dzieci okulary dla kierowcow czestochowa, kalety, lubliniec i olesno okulary dobry optyk czestochowa okulary do komputera okulary dzieciece okulary fotochromowe czestochowa okulary fotochromowe kalety okulary fotochromowe lubliniec okulary fotochromowe olesno okulary progresywne czestochowa okulary progresywne w czestochowie okulary przeciwsloneczne okulary przeciwsloneczne czestochowa okulary przeciwsloneczne dla dzieci okulary przeciwsloneczne lubliniec okulary przeciwsloneczne w lublincu okulary przeciwsłoneczne okulary spolaryzowane czestochowa okulary tytanowe częstochowa okulary z filtrem swiatla niebieskiego czestochowa okulary z filtrem uv ultrafioletowym czestochowa Oprawki z matalu czy z tworzywa sztucznego? Co wybrać? oprawy okularowe częstochowa parowanie szkiel okularowych problemy z okularami progresywnymi profesjonalne badanie wzroku czestochowa regulacja okularow progresywnych salon graloptic SOCZEWKI DLA OSÓB 40+ soczewki spolaryzowane w czestochowie zaparowane okulary zdrowe oczy zwyrodnienie plamki zoltej