Najnowsze informacje

Dowiedz się, co u nas słychać

środa, 06 listopad 2019 14:18

Okulary przeciwsłoneczne zimą?

Okulary przeciwsłoneczne zimą?
Okulary przeciwsłoneczne zimą?  
Okulary przeciwsłoneczne zimą? Okulary przeciwsłoneczne zimą?

Wiele osób rozważa tą samą kwestię.  Jeśli za oknem jest biało od śniegu to czy okulary przeciwsłoneczne należy schować głęboko w szufladzie w oczekiwaniu na lato?  A jednak nic bardziej mylnego.  Niezależni fachowcy, którzy na co dzień zajmują się chorobami narządu wzroku sugerują chronienie go okularami również w okresie zimowym.

Zima to taki okres, w którym zapominamy o tym że istnieje coś takiego jak słońce i jego promieniowanie. Przestajemy zwracać uwagę na możliwość negatywnego wpływu no nasz narząd wzroku. Nie zdajemy sobie sprawy z faktu, że szkodliwość promieniowania słonecznego dla naszego wzroku jest dużo większa nie Platan. Bardzo wiele osób stosuję okulary z filtrem w lecie dla celów ochronnych zapominając zupełnie o tym że słońce może w zimie wyrządzić dużo większe szkody w naszym wzroku niż latem. Zadajemy sobie pytanie dlaczego? To bardzo proste oprócz promieniowania widzialnego do naszych oczu dociera również 85% promieniowania odbitego od śniegu. U osób szczególnie wrażliwych może powodować to stany związane z zapaleniem spojówek.Odpowiednie okulary z filtrem czyli dobrej klasy okulary przeciwsłoneczne chronią naszą rogówkę, spojówkę oraz powieki i wewnętrzne warstwy oka czyli soczewkę i siatkówkę. Jeżeli nie zastosujemy prawidłowego zabezpieczenia przebywając na słońcu zimą może to spowodować ostre zapalenie spojówek albo rogówki a nawet oparzenia plamki które mogą doprowadzić do ślepoty. Nawet jeżeli w danej chwili Nie zauważono u siebie żadnych dolegliwości to w przyszłości może mieć to fatalne konsekwencje dla oczu. Mogą pojawić się łagodne zmiany typu skrzydlik może również dojść do dużo bardziej poważnych zmian takich jak zaćma starcza zwyrodnienie plamki AMD a W skrajnych przypadkach nawet nowotworu wewnątrzgałkowego czyli czerniaka.

Reasumując możemy powiedzieć jedno: zawsze pamiętajmy o jak najlepszej ochronie naszych oczu w zimie. To że za oknem jest śnieg i Mróz wcale nie oznacza że jesteśmy bezpieczni. To mogą być właśnie przyczyny spotęgowane działania promieniowania słonecznego i fatalnych skutków dla naszych oczu.

W naszych salonach optycznych Oferujemy różnego rodzaju okulary począwszy od okularów przeciwsłonecznych, a skończywszy na okularach korekcyjnych z powłokami umożliwiającymi ochronę przed działaniem światła słonecznego. Możemy zaoferować szeroką gamę spersonalizowanych rozwiązań dostosowanych do Państwa potrzeb.  Zapraszamy do regularnych wizyt w naszych salonach.

SALONY OPTYCZNE
GRALOPTIC
Zadzwoń do nas i umów się na badanie