Najnowsze informacje

Dowiedz się, co u nas słychać

sobota, 05 październik 2019 15:26

Nowe soczewki w technologii BLUVXPERT już u nas

Nowe soczewki w technologii BLUVXPERT już u nas
Nowe soczewki w technologii BLUVXPERT już u nas  
Nowe soczewki w technologii BLUVXPERT już u nas Nowe soczewki w technologii BLUVXPERT już u nas

Nowe soczewki w technologii Bluvxpert -  w naszej ofercie pojawiły się soczewki wykonane z materiału pochłaniającego w masie część światła niebiesko fioletowego.  Podczas całej doby, w dzień oraz w nocy, otaczają nas promienie świetlne, które w pewnym stopniu, mniejszym lub większym, wpływają na nasze oczy.  Dzieje się tak podczas przebywania na zewnątrz, przy włączeniu światła pomieszczeniu, podczas korzystania z komputera, telefonu mobilnego urządzenia cyfrowego posiadającego wyświetlacz.

Światło widzialne jest znacznie bardziej złożone niż mogłoby się nam wydawać. W uproszczeniu można powiedzieć że istnieje odwrotna zależność pomiędzy długością fali promieni świetlnych a ilością energii która jest w nich zawarta. Promienie świetlne na o stosunkowo  większych długościach fal niosą w sobie mniej energii, a promienie o krótkiej długości fali niosła ze sobą więcej energii. Zatem promienie znajdujące się na czerwonym końcu widma  światła widzialnego najdłuższe długości fal a zatem mniej energii. Promienie, które znajdują się to niebieskim końcu Spectrum mają krótsze długości fali więcej energii. Promieniowanie elektromagnetyczne tuż za czerwonym końcem widma światła widzialnego nazywana jest promieniowaniem podczerwonym IR, promieniowanie to ogrzewa, ale nie jest widoczne.

Na drugim końcu widmo światła widzialnego posiadamy promieniowanie niebieskie o najkrótszej długości fali i najwyższej energii. Czasami to właśnie światło nazywana jest światłem niebiesko-fioletowy lub fioletowym. Z tego też powodu niewidzialne promieniowanie elektromagnetyczne tuż poza widmem światła widzialnego nazywane jest promieniowaniem ultrafioletowym lub nadfioletowym. Światło niebieskie jest ogólnie definiowane jako światło widzialne znajdujące się w zakresie od 380 do około 500 nanometrów. Niebieskie światło polega czasami rozbicie na światło niebiesko fioletowe czyli około 380 do 455 nanometrów i światło niebieskie turkusowe około 455 do 500 niutonometrów. Światło niebiesko fioletowe jest to wysokoenergetyczna światło widzialne podobnie jak promieniowanie ultrafioletowe,  widzialne światło niebiesko-fioletowe o najkrótszej długości fali i najwyższej energii może mieć zarówno pozytywne, jak niestety negatywny wpływ na nasz organizm.

Jeżeli chodzi o najważniejsze fakty o świetle niebieskim to:

  •  światło niebieskie jest wszędzie
  •  oko nie jest zbyt dobre w blokowaniu niebiesko fioletowego światła
  •  narażenie na niebiesko fioletowe światło może zwiększyć ryzyko zwyrodnienia plamki żółtej
  •  niebieskie światło przyczynia się do Cyfrowego zmęczenia oczu
  •  ochrona przed światłem niebieska fioletową jest także ważna po operacji zaćmy
  •  niebieskie światło nie jest w całości złe

Technologia tych soczewek jest bezpośrednio zintegrowana wewnątrz z materiałem soczewki i blokuje minimum 20% szkodliwego niebiesko fioletowego światła.

Soczewki w technologii Bluvxpert są już dostępne w naszych.   Tak to zdecydowanie pozytywna wiadomość.  Nowe soczewki Bluvxpert są przeznaczone do codziennego użytku i oferują użytkownikowi jednocześnie ochronę przed promieniowaniem UV i szkodliwym niebiesko fioletowym światłem pozwalając przy tym aby soczewki były przeźroczyste. Zapraszamy do naszych salonów gdzie Postaramy się państwu pomóc w doborze odpowiednich soczewek do państwa okularów.

SALONY OPTYCZNE
GRALOPTIC
Zadzwoń do nas i umów się na badanie

Alteo nowa soczewka Progresywna w ofercie JZO badanie wzroku czestochowa badanie wzroku w czestochowie BLUVXPERT dieta veganska Dieta wspomagająca ochronę przed UV dobry salon optyczny czestochowa dojazd do nas gdzie kupic dobre okulary przeciwsloneczne lubliniec gdzie kupic okulary w miescie czestochowa gdzie kupic okulary z polaryzacja w czestochowie gdzie zamowic okulary progresywne w miescie czestochowa jak czyscic okulary jak dbac o okulary jak dlugo zyje koronawirus na roznych powierzchniach jak dobrac okulary do ksztaltu twarzy jakie oprawki do okularow progresywnych jak stosowac srodek dezynfekcyjny do czyszczenia okularow jak trafić do graloptic koronawirus na co zwracac uwage przy zakupie okularow przeciwslonecznych naprawa okularow progresywnych ochrona przed słońcem ochrona przed uv okular bezramkowe częstochowa okulary 2020 Okulary bezramkowe wady i zalety okulary dla dzieci okulary dla kierowcow czestochowa, kalety, lubliniec i olesno okulary dobry optyk czestochowa okulary do komputera okulary dzieciece okulary fotochromowe czestochowa okulary fotochromowe kalety okulary fotochromowe lubliniec okulary fotochromowe olesno okulary progresywne czestochowa okulary progresywne w czestochowie okulary przeciwsloneczne okulary przeciwsloneczne czestochowa okulary przeciwsloneczne dla dzieci okulary przeciwsloneczne lubliniec okulary przeciwsloneczne w lublincu okulary przeciwsłoneczne okulary spolaryzowane czestochowa okulary tytanowe częstochowa okulary z filtrem swiatla niebieskiego czestochowa okulary z filtrem uv ultrafioletowym czestochowa Oprawki z matalu czy z tworzywa sztucznego? Co wybrać? oprawy okularowe częstochowa parowanie szkiel okularowych problemy z okularami progresywnymi profesjonalne badanie wzroku czestochowa regulacja okularow progresywnych salon graloptic SOCZEWKI DLA OSÓB 40+ soczewki spolaryzowane w czestochowie zaparowane okulary zdrowe oczy zwyrodnienie plamki zoltej