piątek, 15 październik 2021 10:15

5 sposobów na ochronę i pielęgnację oczu tej jesieni

5 sposobów na ochronę i pielęgnację oczu tej jesieni

Aż trudno w to uwierzyć, ale listopad nadszedł i jesień trwa! Sezon ten jest uwielbiany przez wielu za jaskrawe kolory, smaki dyni, a nawet niższe temperatury. Jednak ważne jest, aby upewnić się, że w tym sezonie nie zapomnisz o swoich potrzebach dotyczących wzroku – zwłaszcza, że ​​niektóre części sezonu mogą pogorszyć nasze oczy!

Aby zachować kontrolę nad swoim wzrokiem, upewnij się, że postępujesz zgodnie z tymi pięcioma wskazówkami dotyczącymi pielęgnacji wzroku:

1) Trzymaj okulary przeciwsłoneczne pod ręką. Podczas gdy okulary przeciwsłoneczne kojarzą się z ciepłym letnim słońcem, w rzeczywistości promienie UV mogą docierać do naszej skóry i oczu przez cały rok. Nawet zachmurzenie nas nie ochroni – w rzeczywistości ekspozycja na promieniowanie UV zmniejsza się bardzo nieznacznie w pochmurny dzień. Z tego powodu ważne jest, aby nosić okulary przeciwsłoneczne podczas jesiennych miesięcy, aby chronić oczy przed szkodliwymi promieniami słonecznymi. Pamiętaj, że ochrona ich teraz pomoże ci ochronić cię przed zaćmą, a nawet rakiem oczu później!

2) Często myj ręce. Mycie rąk to nie tylko ważny element zapobiegania przeziębieniom i grypie – pomaga również chronić oczy przed chorobami, które mogą bezpośrednio wpływać na oczy, takimi jak zapalenie spojówek (lub różowe oko). Na szczęście gorąca woda i mydło wystarczą, aby uniknąć tych nieznośnych problemów.

3) Uważaj na alergie jesienne. Alergie to nie tylko wiosenny problem. Alergeny, takie jak pyłki, pleśń, kurz i łupież, mogą również wpływać na osoby jesienią. Z tego powodu ważne jest, aby podjąć kroki w celu zminimalizowania ekspozycji na alergeny, na które reagujesz – oraz udać się do specjalisty i lekarza okulisty, jeśli potrzebujesz złagodzenia objawów alergii (takich jak swędzenie oczu, zaczerwienienie oczu, łzawienie, obrzęk lub obrzęk powiek), których leki OTC po prostu nie są w stanie zapewnić.

4) Używaj środków ochrony oczu – nawet jeśli uważasz, że nie jest to konieczne. Wierz lub nie, ale połowa wszystkich urazów pojawia się, gdy wykonujesz podstawowe prace domowe, takie jak przygotowywanie obiadu lub praca na podwórku. Jeszcze bardziej niesamowite jest to, że 90% wszystkich urazów oczu można zapobiec, po prostu nosząc odpowiednią ochronę oczu. Więc bez względu na to, jak głupio czujesz się z tym sprzętem na oczy, trzymaj go pod ręką i używaj go poprawnie i często w tym sezonie - na pewno pokonasz wizytę na ER z powodu kontuzji oka!

5) Trzymaj się zdrowej diety. Sezon jesienny dla wielu to początek wakacji, które słyną z obfitości często niezdrowych posiłków i przekąsek. Ale kiedy tylko jest to możliwe, ważne jest, aby trzymać się pożywnej diety, która wspiera dobry wzrok. Nie martw się jednak – przepisy takie jak te nadal pozwolą zdrowym konsumentom cieszyć się najlepszymi smakami sezonu!

Te wskazówki pomogą Ci uprzyjemnić jesień i sprawić, że Twoja wizja pozostanie tak wyraźna, jak to tylko możliwe – nie tylko w sezonie, ale także w nadchodzących latach. I oczywiście, jeśli masz jakiekolwiek inne pytania dotyczące pielęgnacji oczu lub wzroku w tym sezonie, nie wahaj się skontaktować się z lokalnym salonem GRALOPTIC, aby porozmawiać z jednym z naszych ekspertów lub umówić się na wizytę!

 

Dane kontaktowe znajdziesz TUTAJ

Bliższe informacje o naszych salonach optycznych znajdziesz TUTAJ

SALONY OPTYCZNE
GRALOPTIC
Zadzwoń do nas i umów się na badanie

Alteo nowa soczewka Progresywna w ofercie JZO badanie wzroku czestochowa badanie wzroku w czestochowie bezpieczny makijaz BLUVXPERT dieta veganska Dieta wspomagająca ochronę przed UV dojazd do nas gdzie kupic dobre okulary przeciwsloneczne lubliniec gdzie kupic okulary w miescie czestochowa gdzie kupic okulary z polaryzacja w czestochowie jak bezpiecznie uzywac kosmetykow dookola oczu jak bezpiecznie uzywac kosmetykow przy oczach jak dbac o okulary jak dlugo zyje koronawirus na roznych powierzchniach jak stosowac srodek dezynfekcyjny do czyszczenia okularow jak trafić do graloptic koronawirus kosmetyki niebezpieczne dla oczu multifokalne soczewki kontaktowe do korekcji prezbiopii na co zwracac uwage przy zakupie okularow przeciwslonecznych naprawa okularow progresywnych ochrona przed słońcem ochrona przed uv ochrona uv i kategorie filtrow dla okularow przeciwslonecznych i okularow okular bezramkowe częstochowa okulary 2020 Okulary bezramkowe wady i zalety Okulary czy soczewki kontaktowe: wady i zalety okulary dla dzieci okulary dla dzieci częstochowa okulary dla dzieci kalety okulary dla dzieci lubliniec okulary dla dzieci olesno okulary dla okraglych twarzy okulary do komputera okulary dzieciece okulary korekcyjne częstochowa Okulary po operacji zaćmy okulary progresywne czestochowa okulary przeciwsloneczne czestochowa okulary przeciwsloneczne w lublincu okulary przeciwsłoneczne okulary spolaryzowane czestochowa okulary tytanowe częstochowa okulary z filtrem uv ultrafioletowym czestochowa Oprawki z matalu czy z tworzywa sztucznego? Co wybrać? oprawy okularowe częstochowa parowanie szkiel okularowych profesjonalne badanie wzroku czestochowa Przejście z okularów do kontaktów: wady i zalety salon graloptic soczewki spolaryzowane w czestochowie szkodliwosc kosmetykow dla oczu trener personalny w czestochowie poleca sportowy trening wzroku w boksie Zapalenie rogówki Zapalenie rogówki Objawy, diagnoza, leczenie zaparowane okulary zdrowe oczy zwyrodnienie plamki zoltej