Aktualności

Dowiedz się, co u nas słychać

Chroń swoje oczy zimą. Kilka ważnych porad.

Chroń swoje oczy zimą. Kilka ważnych porad.

Chroń swoje oczy zimą


Większość z nas dobrze chroni oczy przed letnim blaskiem. Trzymamy w samochodzie okulary przeciwsłoneczne i nosimy okulary ochronne podczas aktywności na świeżym powietrzu. Kiedy zbliża się jesień i zima, trudno jest pamiętać o znaczeniu ochrony oczu. Zachmurzone niebo i brak słońca sprawiają, że myślimy, że nasze oczy nie muszą być chronione przed niewidzialnymi promieniami UV. Promieniowanie UV może zwiększać podatność oczu na choroby zwyrodnieniowe oczu, takie jak zaćma, jaskra, rak skóry okołogałkowej i zwyrodnienie plamki żółtej.

W rzeczywistości oczy mogą być bardziej zagrożone zimą niż latem. Oto kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby chronić oczy i zapewnić im bezpieczeństwo podczas zimy:

  

  • Noś okulary przeciwsłoneczne UV-A lub UV-B – światło odbijające się od śniegu może być nawet jaśniejsze niż światło odbite od wody. Bez względu na to, jak jest słonecznie lub pochmurno, codziennie noś okulary przeciwsłoneczne, aby zapobiec ekspozycji na promieniowanie UV.
  • Noś kapelusz — może nie lubisz mieć włosów na głowie, ale noszenie kapelusza sprawi, że Twoja skóra będzie wyglądać młodziej, a Twoje oczy będą chronione przez promienie UV z dala od twarzy. Noś kapelusz z szerokim rondem, gdy jesteś na zewnątrz, zwłaszcza przez dłuższy czas. Pamiętaj, że słońce wcale nie musi świecić, żeby promienie UV były szkodliwe.
  • Używaj kremu przeciwsłonecznego na twarzy i szyi — wybierz dobry, nawilżający krem ​​przeciwsłoneczny, który ma SPF co najmniej 30. Pamiętaj o ponownym nałożeniu zgodnie z instrukcjami na opakowaniu.
  • Noś odpowiednią ochronę oczu, gdy jesteś na zewnątrz — niezależnie od tego, czy odśnieżasz śnieg, wykonujesz prace na podwórku, czy wieszasz świąteczne dekoracje na zewnątrz, noś poliwęglanowe okulary ochronne, aby żadne obce przedmioty nie dostały się do oczu i nie spowodowały trwałego uszkodzenia.
  • Miej pod ręką krople do oczu – Twoje oczy mogą ulec wysuszeniu lub podrażnieniu przez zimny, wysuszający wiatr. Użyj kropli nawilżających, aby je nawilżyć. Przebywanie w pomieszczeniu może również wysuszać oczy, ponieważ piece i grzejniki mogą usuwać wilgoć z powietrza.

SALONY OPTYCZNE
GRALOPTIC
Zadzwoń do nas i umów się na badanie