piątek, 14 styczeń 2022 10:07

Chroń swoje oczy zimą. Kilka ważnych porad.

Chroń swoje oczy zimą


Większość z nas dobrze chroni oczy przed letnim blaskiem. Trzymamy w samochodzie okulary przeciwsłoneczne i nosimy okulary ochronne podczas aktywności na świeżym powietrzu. Kiedy zbliża się jesień i zima, trudno jest pamiętać o znaczeniu ochrony oczu. Zachmurzone niebo i brak słońca sprawiają, że myślimy, że nasze oczy nie muszą być chronione przed niewidzialnymi promieniami UV. Promieniowanie UV może zwiększać podatność oczu na choroby zwyrodnieniowe oczu, takie jak zaćma, jaskra, rak skóry okołogałkowej i zwyrodnienie plamki żółtej.

W rzeczywistości oczy mogą być bardziej zagrożone zimą niż latem. Oto kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby chronić oczy i zapewnić im bezpieczeństwo podczas zimy:

  

  • Noś okulary przeciwsłoneczne UV-A lub UV-B – światło odbijające się od śniegu może być nawet jaśniejsze niż światło odbite od wody. Bez względu na to, jak jest słonecznie lub pochmurno, codziennie noś okulary przeciwsłoneczne, aby zapobiec ekspozycji na promieniowanie UV.
  • Noś kapelusz — może nie lubisz mieć włosów na głowie, ale noszenie kapelusza sprawi, że Twoja skóra będzie wyglądać młodziej, a Twoje oczy będą chronione przez promienie UV z dala od twarzy. Noś kapelusz z szerokim rondem, gdy jesteś na zewnątrz, zwłaszcza przez dłuższy czas. Pamiętaj, że słońce wcale nie musi świecić, żeby promienie UV były szkodliwe.
  • Używaj kremu przeciwsłonecznego na twarzy i szyi — wybierz dobry, nawilżający krem ​​przeciwsłoneczny, który ma SPF co najmniej 30. Pamiętaj o ponownym nałożeniu zgodnie z instrukcjami na opakowaniu.
  • Noś odpowiednią ochronę oczu, gdy jesteś na zewnątrz — niezależnie od tego, czy odśnieżasz śnieg, wykonujesz prace na podwórku, czy wieszasz świąteczne dekoracje na zewnątrz, noś poliwęglanowe okulary ochronne, aby żadne obce przedmioty nie dostały się do oczu i nie spowodowały trwałego uszkodzenia.
  • Miej pod ręką krople do oczu – Twoje oczy mogą ulec wysuszeniu lub podrażnieniu przez zimny, wysuszający wiatr. Użyj kropli nawilżających, aby je nawilżyć. Przebywanie w pomieszczeniu może również wysuszać oczy, ponieważ piece i grzejniki mogą usuwać wilgoć z powietrza.

SALONY OPTYCZNE
GRALOPTIC
Zadzwoń do nas i umów się na badanie

Alteo nowa soczewka Progresywna w ofercie JZO badanie wzroku czestochowa badanie wzroku w czestochowie bezpieczny makijaz BLUVXPERT dieta veganska Dieta wspomagająca ochronę przed UV dojazd do nas gdzie kupic dobre okulary przeciwsloneczne lubliniec gdzie kupic okulary w miescie czestochowa gdzie kupic okulary z polaryzacja w czestochowie jak bezpiecznie uzywac kosmetykow dookola oczu jak bezpiecznie uzywac kosmetykow przy oczach jak dbac o okulary jak dlugo zyje koronawirus na roznych powierzchniach jak stosowac srodek dezynfekcyjny do czyszczenia okularow jak trafić do graloptic koronawirus kosmetyki niebezpieczne dla oczu multifokalne soczewki kontaktowe do korekcji prezbiopii na co zwracac uwage przy zakupie okularow przeciwslonecznych naprawa okularow progresywnych ochrona przed słońcem ochrona przed uv ochrona uv i kategorie filtrow dla okularow przeciwslonecznych i okularow okular bezramkowe częstochowa okulary 2020 Okulary bezramkowe wady i zalety Okulary czy soczewki kontaktowe: wady i zalety okulary dla dzieci okulary dla dzieci częstochowa okulary dla dzieci kalety okulary dla dzieci lubliniec okulary dla dzieci olesno okulary dla okraglych twarzy okulary do komputera okulary dzieciece okulary korekcyjne częstochowa Okulary po operacji zaćmy okulary progresywne czestochowa okulary przeciwsloneczne czestochowa okulary przeciwsloneczne w lublincu okulary przeciwsłoneczne okulary spolaryzowane czestochowa okulary tytanowe częstochowa okulary z filtrem uv ultrafioletowym czestochowa Oprawki z matalu czy z tworzywa sztucznego? Co wybrać? oprawy okularowe częstochowa parowanie szkiel okularowych profesjonalne badanie wzroku czestochowa Przejście z okularów do kontaktów: wady i zalety salon graloptic soczewki spolaryzowane w czestochowie szkodliwosc kosmetykow dla oczu trener personalny w czestochowie poleca sportowy trening wzroku w boksie Zapalenie rogówki Zapalenie rogówki Objawy, diagnoza, leczenie zaparowane okulary zdrowe oczy zwyrodnienie plamki zoltej