wtorek, 20 kwiecień 2021 18:18

Jakie owoce pomogą nam utrzymać dobry wzrok?

Jakie owoce pomogą nam utrzymać dobry wzrok?||| Jakie owoce pomogą nam utrzymać dobry wzrok?||| |||

Jakie owoce pomogą nam utrzymać dobry wzrok?

Zdrowie oczu: zjedz te 6 owoców, aby zachować silny wzrok
Złe odżywianie może prowadzić do osłabienia oczu

Najważniejsze

Oczy potrzebują pewnej ilości składników odżywczych, aby mogły normalnie funkcjonować
Niedożywienie może wpływać na zdrowie oczu i prowadzić do utraty wzroku
Niektóre owoce zawierają składniki odżywcze korzystne dla wzroku

Słaby wzrok jest obecnie częstszym problemem, niż nam się wydaje. Mamy tendencję do obwiniania go za nagły wzrost korzystania z telefonów komórkowych, długie godziny pracy przed komputerami lub nadmierne oglądanie telewizji. Czynniki te odgrywają rolę w wpływie na wzrok, ale nie powinniśmy ignorować innego ważnego czynnika, który może prowadzić do pogorszenia stanu zdrowia oczu. Niedożywienie lub niedożywienie może również w dużym stopniu wpływać na wzrok. Podobnie jak nasze ciało, nasze oczy również potrzebują pewnej ilości składników odżywczych, aby normalnie funkcjonować.

Część naszej diety idzie na pielęgnację oczu, dlatego ważne jest, aby uwzględnić te pokarmy, które mogą pozytywnie na nie wpłynąć. Zwłaszcza owoce są magazynem składników odżywczych, a niektóre owoce zawierają więcej składników odżywczych niż inne, które są korzystne dla oczu. Skąd możesz wiedzieć, jaki owoc wybrać dla zdrowia oczu, pośród grona owoców na targowiskach?

Oto kilka owoców, które są uważane za dobre dla zdrowia oczu:

1. Pomarańcze

Znajduje się na szczycie listy owoców cytrusowych i zawiera witaminę C, która może pomóc w walce z zaćmą, a wysoka zawartość wody utrzymuje nawilżenie oczu.


2. Morele

Ten owoc gromadzi beta-karoten, o którym wiadomo, że opóźnia starzenie się oczu. Morele zawierają również wiele innych składników odżywczych, takich jak cynk, miedź, witamina C i E, które wspólnie walczą ze zwyrodnieniem plamki żółtej.

3. Awokado

Dzięki dużej ilości związków luteiny i zeaksantyny awokado pomaga w poprawie widzenia w nocy i chroni oczy przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym.


4. Papaja

Bogata w minerały, przeciwutleniacze i enzymy papaja jest cudownym pożywieniem, które zapewnia dobre samopoczucie oczu.


5. Mango

Ten popularny letni owoc jest pełen witaminy A, przeciwutleniacza, który zapobiega bakteriom i infekcjom z powierzchni oka. Niedobór witaminy A powoduje suchość i zmętnienie, co może stanowić zagrożenie dla ogólnego zdrowia oczu.


6. Borówka

Słodko-kwaśny owoc ma ogromne właściwości przeciwzapalne i regenerujące rodopsynę, które wspierają naczynia krwionośne oczu. Znajdujące się w tym owocu antocyjany zapobiegają blokowaniu tętnic siatkówki.


Specjalnie dobrana dieta pełna bogatych w składniki odżywcze owoców z pewnością pomoże w osiągnięciu optymalnego zdrowia oczu. Ale prowadzenie dobrego stylu życia, pozbawionego stresu, letargu, śmieciowych i słodkich potraw może znacznie przyczynić się do utrzymania nienaruszonego wzroku.

 

 

 

Zapraszamy do naszych salonów optycznych.
 
 
 
 
 Zastrzeżenie: ta treść, w tym porady, zawiera tylko ogólne informacje. W żaden sposób nie zastępuje wykwalifikowanej opinii lekarskiej. Aby uzyskać więcej informacji, zawsze skonsultuj się ze specjalistą lub swoim lekarzem.

SALONY OPTYCZNE
GRALOPTIC
Zadzwoń do nas i umów się na badanie

Alteo nowa soczewka Progresywna w ofercie JZO badanie wzroku czestochowa badanie wzroku w czestochowie bezpieczny makijaz BLUVXPERT dieta veganska Dieta wspomagająca ochronę przed UV dojazd do nas gdzie kupic dobre okulary przeciwsloneczne lubliniec gdzie kupic okulary w miescie czestochowa gdzie kupic okulary z polaryzacja w czestochowie jak bezpiecznie uzywac kosmetykow dookola oczu jak bezpiecznie uzywac kosmetykow przy oczach jak dbac o okulary jak dlugo zyje koronawirus na roznych powierzchniach jak stosowac srodek dezynfekcyjny do czyszczenia okularow jak trafić do graloptic koronawirus kosmetyki niebezpieczne dla oczu multifokalne soczewki kontaktowe do korekcji prezbiopii na co zwracac uwage przy zakupie okularow przeciwslonecznych naprawa okularow progresywnych ochrona przed słońcem ochrona przed uv ochrona uv i kategorie filtrow dla okularow przeciwslonecznych i okularow okular bezramkowe częstochowa okulary 2020 Okulary bezramkowe wady i zalety Okulary czy soczewki kontaktowe: wady i zalety okulary dla dzieci okulary dla dzieci częstochowa okulary dla dzieci kalety okulary dla dzieci lubliniec okulary dla dzieci olesno okulary dla okraglych twarzy okulary do komputera okulary dzieciece okulary korekcyjne częstochowa Okulary po operacji zaćmy okulary progresywne czestochowa okulary przeciwsloneczne czestochowa okulary przeciwsloneczne w lublincu okulary przeciwsłoneczne okulary spolaryzowane czestochowa okulary tytanowe częstochowa okulary z filtrem uv ultrafioletowym czestochowa Oprawki z matalu czy z tworzywa sztucznego? Co wybrać? oprawy okularowe częstochowa parowanie szkiel okularowych profesjonalne badanie wzroku czestochowa Przejście z okularów do kontaktów: wady i zalety salon graloptic soczewki spolaryzowane w czestochowie szkodliwosc kosmetykow dla oczu trener personalny w czestochowie poleca sportowy trening wzroku w boksie Zapalenie rogówki Zapalenie rogówki Objawy, diagnoza, leczenie zaparowane okulary zdrowe oczy zwyrodnienie plamki zoltej