środa, 23 grudzień 2020 18:25

Jakie są korzyści stosowania herbaty rumiankowej dla Twojego zdrowia?

JAKIE SĄ KORZYŚCI STOSOWANIA HERBATY RUMIANOWEJ DLA TWOJEGO ZDROWIA?||| JAKIE SĄ KORZYŚCI STOSOWANIA HERBATY RUMIANOWEJ DLA TWOJEGO ZDROWIA?||| |||

JAKIE SĄ KORZYŚCI STOSOWANIA HERBATY RUMIANKOWEJ DLA TWOJEGO ZDROWIA?

 Korzyści ze stosowania naturalnych środków dla zdrowia zostały przeniesione do starożytnego świata, zanim Alexander Fleming odkrył penicylinę lub Marie Curie odkryła, że ​​ludzie radu wykorzystali lecznicze właściwości herbat ziołowych. Obecnie stosowanie naturalnych środków nie jest tak powszechne. Jeśli jednak szukasz szybkiego, domowego środka poprawiającego zdrowie oczu, wizyta w lokalnym sklepie i zakup torebek herbaty może być równie przydatna jak wizyta u lekarza! Tu dowiesz się, która herbata jest najbardziej przydatna w leczeniu problemów ze zdrowiem oczu.

 
KORZYŚCI

Jakie są zalety używania torebek herbaty na oczach? Używanie torebek herbaty na oczach ze względów zdrowotnych może wydawać się dziwne, ale są one popularnym naturalnym środkiem na podrażnienie, jęczmień lub podbite oko. Są również powszechnie stosowane w celu zmniejszenia wyglądu oczu poprzez redukcję cieni, obrzęków i zaczerwienień.

 Możesz kupić torebki herbaty w każdym lokalnym supermarkecie; są łatwo dostępną, niedrogą, naturalną opcją, którą możesz wypróbować w domu. Umieszczenie torebek z herbatą na oczach nie tylko poprawia zdrowie oczu, ale także daje szansę na relaks, co jest korzystne dla ogólnego stanu zdrowia.

 
JAK MAM TO ZROBIĆ?

To prosty proces, zanurz dwie torebki herbaty we wrzącej wodzie i ściśnij torebki, tak jak zwykle robisz to podczas picia herbaty. Po osuszeniu herbaty pozostaw torebki do ostygnięcia. Jeśli nie chcesz czekać, aż torebki herbaty naturalnie ostygną, włóż je do zamrażarki lub lodówki, aby szybko ostygły.

Gdy już będziesz mieć dwie chłodne torebki herbaty (lub w niektórych przypadkach po prostu ciepłe), umieść je na zamkniętych oczach na 15-30 minut. Pamiętaj, aby wykorzystać ten czas na relaks. Delikatnie masuj palcami okolice oczu i przykryj dwoma kawałkami ogórka dla dodatkowej ulgi chłodzącej.

CZY MOGĘ UŻYWAĆ TYLKO HERBATY RUMIANKOWEJ?

Nie musisz używać tylko herbaty rumiankowej; istnieje szereg torebek z herbatą, które mogą być korzystne dla zdrowia oczu. Chociaż aby unikać chemikaliów, radzimy trzymać się herbat organicznych.

 

Herbaty ziołowe pomagają zmniejszyć stan zapalny, obrzęki i podrażnienia. Oto kilka przykładów herbat ziołowych:

 • Rooibos
 • Rumianek
 • Lawenda
 • Świetlik (Szałwia muszkatołowa)
 • Nagietek
 • Żywokost
 • Koper włoski
 • Kozieradka

 

Możesz jednak używać herbat zawierających kofeinę. Kofeina zawiera przeciwutleniacze, które korzystnie wpływają na zdrowie oczu. Obejmują one:

 • czarny
 • Biały
 • Zielony

 

CO MOGĘ LECZYĆ?

SPUCHNIĘTE OCZY

Istnieje wiele czynników, które mogą przyczynić się do opuchnięcia oczu i chociaż ta irytująca wada urody może czasami po prostu wskazywać, że potrzebujesz trochę dodatkowego snu lub masz alergię, często są one wynikiem niemożliwego do uniknięcia - na przykład hormonalnego zmiany.

Herbaty do wykorzystania:
Świetlik
Rooibos
Rumianek

Herbaty zawierające kofeinę również pomogą w rozwiązaniu tego problemu, ponieważ przeciwutleniacze mają działanie przeciwzapalne. Najbardziej skuteczną herbatą, którą zalecamy stosować, jest herbata zielona, ​​ponieważ ma najwyższy poziom flawonoidów.

ZAPALENIE SPOJÓWEK

Herbata rumiankowa może zdziałać cuda w leczeniu zapalenia spojówek - może nawet zaoszczędzić Ci drogich podróży do apteki…

Aby użyć rumianku do leczenia zapalenia spojówek, po prostu zagotuj herbatę rumiankową za pomocą jednej torebki herbaty lub jednej łyżeczki herbaty i pozwól jej parzyć przez 5 minut. Kiedy herbata jest gotowa i dokładnie umyłeś ręce, weź organiczną bawełnianą watkę ścienną (można ją kupić w większości supermarketów) i zanurz ją w herbacie.

Na koniec wyciśnij małą kroplę herbaty do oka, wycierając od środka do zewnątrz, a następnie natychmiast wyrzuć saszetkę. Aby zobaczyć najlepsze wyniki, należy to powtarzać co kilka godzin w ciągu dnia

Inne herbaty zalecane w leczeniu zapalenia spojówek:
Nagietek
Rumianek
Koper włoski
Świetlik
Zielona herbata

 

PODKRĄŻONE OCZY
Jeśli masz cienie pod oczami i chcesz się ich pozbyć, zalecamy stosowanie zimnej herbaty czarnej lub zielonej w torebkach. Upewnij się, że używasz herbaty zawierającej kofeinę, ponieważ pomaga to zwężać naczynia krwionośne wokół oczu i zwężać przepływ krwi.

 

JĘCZMIEŃ

Do leczenia jęczmienia najlepsze są dwie herbaty:
Czarna herbata
Rumianek

Rumianek służy do łagodzenia i leczenia podrażnionej skóry. Czarna herbata jest jednak używana w celu zmniejszenia obrzęku i podrażnień, ponieważ zawiera dużo garbników, które mają właściwości przeciwbakteryjne i przeciwbólowe.

 

CZERWONE OCZY

Leczenie czerwonych oczu:
Rumianek
Rooibos

Najbardziej skuteczna jest zielona herbata. Czerwone oczy mogą być bolesne, więc właściwości przeciwzapalne pomogą zmniejszyć obrzęk.

 

SUCHE OCZY

Łagodzi suche oczy w domu dzięki trzem herbatom do wyboru:
Czarna herbata
Świetlik
Lawenda

Używaj tych ciepłych herbat, aby zatrzymać wilgoć i zwiększyć suchość.

 

TRĄDZIK RÓŻOWATY

Aby zmniejszyć stan zapalny wywołany przez trądzik różowaty, używaj następujących herbat:

Lawenda
Rumianek
Zielona herbata

Te herbaty będą najbardziej przydatne w zmniejszaniu zaczerwienień i podrażnień.

CZARNE OKO - PO UDARZE FIZYCZNYM

Do leczenia czarnych oczu użyj tych ciepłych herbat:

Czarna
Zielona
Lawenda
Rumianek

Herbaty zawierające kofeinę zmniejszają obrzęki i zasinienia dzięki właściwościom przeciwzapalnym. Herbaty lawendowe i rumiankowe mogą być naturalnymi środkami przeciwbólowymi, łagodzącymi podrażnioną skórę.

 

WAŻNE UWAGI

 • Umyj ręce przed zabiegiem
 • Usuń cały makijaż i umyj twarz
 • Zdejmij soczewki kontaktowe
 • Nie używaj torebek herbaty zawierających zszywki
 • Upewnij się, że torebki herbaty są po prostu ciepłe lub zimne
 • Używaj niebielonych torebek herbaty

 

Chociaż naturalne herbaty rzeczywiście mogą zdziałać cuda dla twoich oczu, w niektórych przypadkach mogą wywołać reakcję alergiczną. Jak powinieneś przed eksperymentowaniem z jakąkolwiek naturalną metodą leczniczą, upewnij się, że przeprowadziłeś badania i skonsultowałeś się z okulistą.


Uwaga: reakcja na rumianek jest bardziej prawdopodobna, jeśli masz alergię na roślinę z tej samej rodziny, taką jak chryzantemy, nagietki, stokrotki lub ambrozja.
Mamy nadzieję, że nasz przewodnik pomógł poprawić Twoje zdrowie oczu!

SALONY OPTYCZNE
GRALOPTIC
Zadzwoń do nas i umów się na badanie

Alteo nowa soczewka Progresywna w ofercie JZO badanie wzroku czestochowa badanie wzroku w czestochowie bezpieczny makijaz BLUVXPERT dieta veganska Dieta wspomagająca ochronę przed UV dojazd do nas gdzie kupic dobre okulary przeciwsloneczne lubliniec gdzie kupic okulary w miescie czestochowa gdzie kupic okulary z polaryzacja w czestochowie jak bezpiecznie uzywac kosmetykow dookola oczu jak bezpiecznie uzywac kosmetykow przy oczach jak dbac o okulary jak dlugo zyje koronawirus na roznych powierzchniach jak stosowac srodek dezynfekcyjny do czyszczenia okularow jak trafić do graloptic koronawirus kosmetyki niebezpieczne dla oczu multifokalne soczewki kontaktowe do korekcji prezbiopii na co zwracac uwage przy zakupie okularow przeciwslonecznych naprawa okularow progresywnych ochrona przed słońcem ochrona przed uv ochrona uv i kategorie filtrow dla okularow przeciwslonecznych i okularow okular bezramkowe częstochowa okulary 2020 Okulary bezramkowe wady i zalety Okulary czy soczewki kontaktowe: wady i zalety okulary dla dzieci okulary dla dzieci częstochowa okulary dla dzieci kalety okulary dla dzieci lubliniec okulary dla dzieci olesno okulary dla okraglych twarzy okulary do komputera okulary dzieciece okulary korekcyjne częstochowa Okulary po operacji zaćmy okulary progresywne czestochowa okulary przeciwsloneczne czestochowa okulary przeciwsloneczne w lublincu okulary przeciwsłoneczne okulary spolaryzowane czestochowa okulary tytanowe częstochowa okulary z filtrem uv ultrafioletowym czestochowa Oprawki z matalu czy z tworzywa sztucznego? Co wybrać? oprawy okularowe częstochowa parowanie szkiel okularowych profesjonalne badanie wzroku czestochowa Przejście z okularów do kontaktów: wady i zalety salon graloptic soczewki spolaryzowane w czestochowie szkodliwosc kosmetykow dla oczu trener personalny w czestochowie poleca sportowy trening wzroku w boksie Zapalenie rogówki Zapalenie rogówki Objawy, diagnoza, leczenie zaparowane okulary zdrowe oczy zwyrodnienie plamki zoltej