piątek, 11 wrzesień 2020 12:16

Jak dbać o oczy jesienią czyli porady dotyczące pielęgnacji oczu

Jak dbać o oczy jesienią||| Jak dbać o oczy jesienią||| |||

Jak dbać o oczy jesienią czyli porady dotyczące pielęgnacji oczu

Jest wiele powodów, by pokochać jesień: ogniska, zbieranie jabłek, przejażdżki sianem, placek dyniowy, a nawet po prostu oddychanie rześkim jesiennym powietrzem. Wraz z tymi przyjemnościami jesień może również powodować suchość oczu, alergie i inne podrażnienia oczu. Na szczęście istnieją kroki, które możesz podjąć, aby Twoje oczy były szczęśliwe i zdrowe, abyś mógł w pełni cieszyć się sezonem.

 

Miej wilgotne oczy

Chłodniejsza i bardziej sucha pogoda jesieni może powodować wysuszenie i podrażnienie oczu. Aby zapobiec suchości oczu, trzymaj się z dala od nadmiernie ciepłych pomieszczeń (sztuczne ogrzewanie może wysuszać oczy nawet bardziej niż powietrze na zewnątrz), wiatru i suszarek do włosów, gdy tylko jest to możliwe. Oczywiście trudno jest tego uniknąć, dlatego warto mieć przy sobie małą buteleczkę sztucznych łez, aby uzyskać dodatkową dawkę wilgoci.

 

Chroń się przed alergenami

Najlepszym sposobem ochrony oczu przed alergiami sezonowymi jest unikanie alergenów unoszących się w powietrzu, które powodują nieprzyjemne objawy. To nie znaczy, że utkniesz w środku aż do zimy. Możesz chronić oczy przed alergenami, nosząc okulary lub okulary przeciwsłoneczne. Pomaga również w prowadzeniu samochodu z podniesionymi szybami, ponieważ nikt nie chce mieć do czynienia z podrażnionymi oczami podczas jazdy.

 

Noś okulary przeciwsłoneczne

Gdy temperatura spada, wiele osób odrzuci okulary przeciwsłoneczne. Jednak jesienią bezwzględnie należy nosić okulary przeciwsłoneczne. Nawet gdy na zewnątrz jest szaro i mętnie, promienie UV mogą nadal przenikać przez chmury i powodować uszkodzenia niechronionych oczu.

 

Podczas prac na podwórku nosić okulary ochronne

Podobnie jak w przypadku każdej pracy na podwórku, podczas zgrabiania lub dmuchania liści należy zawsze nosić okulary ochronne. W przeciwnym razie istnieje ryzyko dostania się materiału roślinnego do oczu, co może prowadzić do infekcji. Jeśli planujesz udekorować swoje podwórko lampionami z dyni, upewnij się, że Twoje oczy są chronione podczas rzeźbienia.

 

Nie pozwól, aby urazy oczu były Twoim przerażeniem na Halloween

Niektóre kostiumy na Halloween zawierają akcesoria, których niewłaściwe użycie może potencjalnie spowodować obrażenia oczu. Porozmawiaj ze swoimi dziećmi o właściwym sposobie używania i trzymania mioteł, mieczy, różdżek i mieczy świetlnych. Jeśli w ich kostiumie są sztuczne paznokcie, przypomnij im, aby nie dotykały oczu i trzymały ręce z dala od twarzy innych osób.

 

Zachowaj ostrożność w przypadku kolorowych soczewek kontaktowych do kostiumów

Jeśli jesteś zdeterminowany, aby dopasować swój kostium do odpowiedniego koloru oczu, zdecydowanie zalecamy trzymanie się z daleka od soczewek kontaktowych do kostiumów bez recepty. Kolorowe soczewki kontaktowe, które znajdziesz w zwykłych sklepach i sklepach internetowych, nie są bezpieczne ani legalne. Soczewki kontaktowe bez recepty mogą być niesterylne, źle dopasowane i mogą powodować bolesne, a czasami oślepiające infekcje oka. Aby uzyskać kolorowe soczewki kontaktowe, które są dla Ciebie odpowiednie, należy przejść badanie wzroku i odpowiednio dopasować soczewki kontaktowe. Lekarz wypisze receptę zawierającą nazwę marki, prawidłowe pomiary i datę ważności. Zrealizuj receptę i trzymaj się z dala od soczewek kontaktowych, które znajdziesz w drogeriach, sklepach z kostiumami lub gdziekolwiek indziej, gdzie można sprzedawać soczewki kontaktowe bez recepty, które nie są bezpieczne dla Twojego zdrowia.

 

Czerp korzyści z przyjaznego dla oczu jedzenia na jesień

Skorzystaj ze wszystkiego, co oferuje jesień, delektując się sezonowymi owocami i warzywami, które są bogate w witaminę C, witaminę A i inne składniki odżywcze, które są doskonałe dla zdrowia oczu. Koniecznie zjedz jabłka, granaty, gruszki, dynię, dyni, rzepę i kalafior. Możesz cieszyć się smakiem, a Twoje oczy zbierają owoce.

SALONY OPTYCZNE
GRALOPTIC
Zadzwoń do nas i umów się na badanie

Alteo nowa soczewka Progresywna w ofercie JZO badanie wzroku czestochowa badanie wzroku w czestochowie bezpieczny makijaz BLUVXPERT dieta veganska Dieta wspomagająca ochronę przed UV dojazd do nas gdzie kupic dobre okulary przeciwsloneczne lubliniec gdzie kupic okulary w miescie czestochowa gdzie kupic okulary z polaryzacja w czestochowie jak bezpiecznie uzywac kosmetykow dookola oczu jak bezpiecznie uzywac kosmetykow przy oczach jak dbac o okulary jak dlugo zyje koronawirus na roznych powierzchniach jak stosowac srodek dezynfekcyjny do czyszczenia okularow jak trafić do graloptic koronawirus kosmetyki niebezpieczne dla oczu multifokalne soczewki kontaktowe do korekcji prezbiopii na co zwracac uwage przy zakupie okularow przeciwslonecznych naprawa okularow progresywnych ochrona przed słońcem ochrona przed uv ochrona uv i kategorie filtrow dla okularow przeciwslonecznych i okularow okular bezramkowe częstochowa okulary 2020 Okulary bezramkowe wady i zalety Okulary czy soczewki kontaktowe: wady i zalety okulary dla dzieci okulary dla dzieci częstochowa okulary dla dzieci kalety okulary dla dzieci lubliniec okulary dla dzieci olesno okulary dla okraglych twarzy okulary do komputera okulary dzieciece okulary korekcyjne częstochowa Okulary po operacji zaćmy okulary progresywne czestochowa okulary przeciwsloneczne czestochowa okulary przeciwsloneczne w lublincu okulary przeciwsłoneczne okulary spolaryzowane czestochowa okulary tytanowe częstochowa okulary z filtrem uv ultrafioletowym czestochowa Oprawki z matalu czy z tworzywa sztucznego? Co wybrać? oprawy okularowe częstochowa parowanie szkiel okularowych profesjonalne badanie wzroku czestochowa Przejście z okularów do kontaktów: wady i zalety salon graloptic soczewki spolaryzowane w czestochowie szkodliwosc kosmetykow dla oczu trener personalny w czestochowie poleca sportowy trening wzroku w boksie Zapalenie rogówki Zapalenie rogówki Objawy, diagnoza, leczenie zaparowane okulary zdrowe oczy zwyrodnienie plamki zoltej